Skocz do zawartości
kaczparek

HP Pavilion Gaming- którą wersje wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dawna śledzę tematy dotyczące laptopów w kwocie 2500-3000zł i ostatecznie wybrałem model z tytułu. Dowiedziałem się również o voucherze, także mogę podziękować za to kolegom z forum. Przechodząc do sedna- nie wiem, którą wersję wybrać. Waham się pomiędzy R7-3750H z matrycą 144Hz a z I5 9300H. Wiadomo, że za Intelem przemawia większa wydajność, oraz w tej wersji mamy wolny slot RAM- wystarczy dokupić drugą kostkę, co i tak w przyszłości zamierzam zrobić, a w Wersji z AMD trzeba by było sprzedawać tamte kostki i kupować nowe. Proszę o pomoc, bo nie mam możliwości zobaczenia tego laptopa na żywo i nie wiem czy warto zainwestować w lepszą matrycę, czy w trochę lepszą wydajność. Ceny oscylują w okolicy 3100 zł w obu przypadkach.

Dziękuje, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego głównie ten laptop będzie wykorzystywany? Do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić- głównie kupuję na studia. Często przydaje się na zajęciach, żeby używać jakiś nieskomplikowanych programów- nic związanego z grafiką. Poprzedni sprzedałem, bo ważył 2,8 Kg i mnie plecy bolały od noszenia. Był to Lenovo Y700, na wydajność nie narzekałem. Teraz szukałem czegoś pomiędzy, jakiś złoty środek- żebym sporadycznie mógł zagrać w nowsze gry oraz żeby miał dobry ekran (sporo oglądam seriali/filmów) i ważył trochę mniej. Wiem, że mógłbym kupić coś co waży 1.5 Kg, ale ten i tak jest o te ponad 0.5 kg lżejszy. W obecnej sytuacji, gdy uczelnie są zamknięte to gram więcej, więc coś z GTX1650 chciałbym mieć ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że i5-9300H będzie od Ryzena o jakieś 25% wydajniejszy w grach. Zapewne słyszałeś o promocji z voucherami HP ? Będziesz mógł uzyskać zwrot 400 zł, a wtedy taki Pavilion z i5 i już 16 GB RAM w Dual Channel będzie w budżecie:

 

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256 GTX1650 - 3299 zł, z voucherem HP - 2899 zł

 

Co do samego vouchera - dzwonisz do HP organizując sobie wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (za wyjątkiem biznesowych laptopów - może ma ktoś ze znajomych bądź znajdziesz kogoś na olx/allegro kto zechce się podzielić) - nie musisz go mieć, wystarczy znać.Następnie kupujesz za pełną kwotę i zgłaszasz ten fakt do HP i czekasz na przelew 400 zł. Pełny regulamin TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...