Skocz do zawartości
radek1122012

Dziwny problem z wyświetlaniem podczas włączania komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dosyć nietypowy problem. Podczas uruchamiania komputera obraz nie wyświetla się na monitorze; dopiero gdy uruchomi się system zaczyna działać(pojawiło się to po ok. 1,5 roku użytkowania komputera; 1 roku monitora). Karta graficzna jest połączona z monitorem za pomocą kabla HDMI. Testowałem na innym kablu HDMI - problem nadal występuje; na kablu VGA wszystko działa. Podłączałem już monitor do dekodera tv i również wszystko działało. Oddawałem już komputer na gwarancje i ocenili, że nie ma problemu. Przy odłączeniu karty graficznej i podłączenia monitora do płyty głównej problem nie występuje. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czytałem kiedyś, że zdarza się tak przy kablach HDMI. Czy wymiana kabla na DP pomoże (nie chciałbym zmieniać na VGA, z powodu utraty jakości, itp. w monitorze nie mam złącza DVI - czy podłączenie się przy użyciu kabla DVI z adapterem DVI - VGA nie obniży jakości?)?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Monitor: LG 24MP59G-P

Karta graficzna: Sapphire R9 380 4GB

Płyta główna: MSI B150M PRO-VDH

Edytowane przez radek1122012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem i pojawił się on nagle oraz występował tylko na HDMI . Długo się w necie nagrzebałem bo nie wyświetlał mi się ekran startowy z dostepem do biosu tylko od razu windows. Musiałem zrezygnować z opcji szybkiego uruchamiania ale to też to nie pomogło .Wyczytałem gdzieś w necie że trzeba wyłaczyć jakąś funkcję w biosie dotyczącą starych systemów i pomogło. Nie pamiętam jak ta funkcja się nazywa ale chyba zaczynała się na literę C. Nie jestem specjalistą komputerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O już znalazłem u mnie pomogło przestawienie CSM ( compatibility Support Module COnfiguration) Choć logiki w tym żadnej nie widzę. Ale na komputerach to się zbytnio nie znam.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem i pojawił się on nagle oraz występował tylko na HDMI . Długo się w necie nagrzebałem bo nie wyświetlał mi się ekran startowy z dostepem do biosu tylko od razu windows. Musiałem zrezygnować z opcji szybkiego uruchamiania ale to też to nie pomogło .Wyczytałem gdzieś w necie że trzeba wyłaczyć jakąś funkcję w biosie dotyczącą starych systemów i pomogło. Nie pamiętam jak ta funkcja się nazywa ale chyba zaczynała się na literę C. Nie jestem specjalistą komputerowym.

Już to testowałem. Poszukałem w internecie i dowiedziałem się, że taki problem występuje z monitorami LG i rzekomo rozwiązaniem tego jest częstotliwości odświeżania na 60Hz oraz wyłączenie Freesync, przetestowalem i w moim przypadku nie działa (Freesync wyłączony, a częstotliwość monitora zmieniłem w ustawieniach systemu (nie wiem, czy da się to zmienić gdzieś indziej)).

Zapomniałem również podać specyfikacji:

Monitor: LG 24MP59G-P

Karta graficzna: Sapphire R9 380 4GB

Płyta główna: MSI B150M PRO-VDH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też mam LG (24MP47HQ-P) IPS, zaraz poszukam tego CSM.

Ja mam to włączone i jest ok.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam LG (24MP47HQ-P) IPS, zaraz poszukam tego CSM.

Ja mam to włączone i jest ok.

Ja mam wyłaczone i niestety nie jest ok, ale podejrzewam, że włączenie nic nie zmieni. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje monitory na ktorych to bylo to Aorus FI27Q-P na wszystkich trzech ktore posiadam i Philips BDM4055UC . System W10 . To niestety nie umiem pomóc jak u Ciebie nie działa.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam wyłaczone i niestety nie jest ok, ale podejrzewam, że włączenie nic nie zmieni. ;/

Jak nie sprawdzałeś to zmień. Też mam podłączenie przez HDMI.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wy macie po prostu fast-boota włączonego, wtedy przy wyłączonym CSM i ładowaniu jedynie urządzeń UEFI komunikat wejścia do UEFI nie jest pokazywany. Natomiast przy włączonym CSM jest zawsze, bo fast boot wtedy nie działa, nawet jeśli jest teoretycznie włączony (UEFI pozwala na taką kombinację)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może wy macie po prostu fast-boota włączonego, wtedy przy wyłączonym CSM i ładowaniu jedynie urządzeń UEFI komunikat wejścia do UEFI nie jest pokazywany. Natomiast przy włączonym CSM jest zawsze, bo fast boot wtedy nie działa, nawet jeśli jest teoretycznie włączony (UEFI pozwala na taką kombinację)

Ja mam włączone szybkie uruchamianie w systemowych opcjach zasilania. W biosie też mam włączone fast boot i jak pisałem, CSM też włączone.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...