Skocz do zawartości
d3m0n1592

Brzęczące chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam procesor Ryzen 5 3600 oraz chłodzenie Zalman CNPS10X Optima II (zestaw posiadam od 2 tygodni). Co jakiś czas (co 2-3 dni) chłodzenie zaczyna brzęczeć. Standardowo chłodzenie chodzi na około 1200 RPM i brzęczy, jednak gdy wrzuciłem zestaw na stress test, chłodzenie chodziło na ~1550 RPM i było cicho. Co może być powodem tego brzęczenia. Wszystkie śruby od chłodzenia dokręcałem. Nie jest to też raczej wentylator. Jestem pewny, że jest to chłodzenie, ponieważ gdy dotykam chłodzenia to czuję drgania.

Edytowane przez d3m0n1592

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było brać Fortisa 3 :lol2: Akurat wentylator jest jedynym ruchomych elementem w tym chłodzeniu - resztę sam sobie dopowiedz. Gdzieś musi być luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było brać Fortisa 3 :lol2: Akurat wentylator jest jedynym ruchomych elementem w tym chłodzeniu - resztę sam sobie dopowiedz. Gdzieś musi być luz.

 

Fera 3 by wystarczyla za 100zl :D

dosc cich i nic nie brzdeka :D

 

ale noo

 

autorze mozesz kupic inne wentylator na gumkach i tryki :D:E albo podlÓz pod 4 strony obecnego gumki cienkie jak detka z rowera :D:E :E

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napakowali na tego zalmana blaszek/plastiku to i brzęczy ;) musisz pomacać, co jest luźno, powciskaj zakładki z papieru pomiędzy elementy brzęczące i sposobem "Polak potrafi" wyciszysz badziewie (a tak w ogóle, jw, trzeba było brać tańszą SPC Ferę ;) przy nastawach jak w moim sigu 50 st nie przekracza a grach)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie śmieszny ten zalman. Jeszcze 150 za niego wołają :E. Ferę 3 miałem w starym kompie, była ok jak na cooler za 100zł+-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...