Skocz do zawartości
imn1241vc1c

HP Omen - instalacja systemu w10 usb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Panowie mam pewien problem, ponieważ przy instalacji systemu z USB wyskakuje błąd ( logo windows przed instalacją jak wczytuje) driver pnp watchdog. W biosie ustawiłem :

legacy : enable, secure boot : disable , usb boot : enable i w tabelkach mam :

UEFI BOOT ORDER :

*usb diskette on key / usb hard disk

*os boot manager

- windows boot manager

* isb cd/dvd rom drive

* network adapter

 

LEGACY boot order :

*Internal hard drive

- samsung

- kingstone ( pendrive usb)

* usb diskette on key/usb

* usb cd/dvd

* network adapter

 

W obu przypadkach na samą górę dałem usb diskette i po wcisnięciu f9 pendrive jest widoczny, lecz przy ładowaniu do instalacji wyskakuje ww błąd ( pendrive juz swoje lata ma). Pomagam koledze zdalnie, więc obstawiam ze swojego doświadczaniea, że to może być wina pendrive, chociaż chętnie posłucham czego możemy spróbować. Dzięki za pomoc

Edytowane przez Salvien_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na wszelki wypadek niech zmieni pendrive, tak żeby wykluczyć ten element.

Ja zamiast ustawiać w Biosie kolejność, po prostu wybieram Boot Options przy starcie i wybieram z którego miejsca ma się odpalić system/instalator.

Skoro jest problem z załadowaniem systemu, to na początek wgrałbym go na innego pendrive.

 

Pytania pomocnicze- skąd był ściągany system (ze strony Microsoftu?) i w jaki sposób był instalowany na pendriv'ie (programem Microsoftu?).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na wszelki wypadek niech zmieni pendrive, tak żeby wykluczyć ten element.

Ja zamiast ustawiać w Biosie kolejność, po prostu wybieram Boot Options przy starcie i wybieram z którego miejsca ma się odpalić system/instalator.

Skoro jest problem z załadowaniem systemu, to na początek wgrałbym go na innego pendrive.

 

Pytania pomocnicze- skąd był ściągany system (ze strony Microsoftu?) i w jaki sposób był instalowany na pendriv'ie (programem Microsoftu?).

 

Dokładnie, robię tak samo, ale nie zczytywało pendrive i już zapaliła mi się lampka, że jak drugi sposób z wybieraniem kolejności loadera nie wyjdzie to wina pena.

Co do windowsa, ściągany przez oficjalny program oraz wgrywany bezpośrednio na dysk poprzez USB Flash drive. Dodatkowo poprosiłem o zdjęcie w celu sprawdzenia czy nie wyszedł z tego plik ISO, ale po ikonce stwierdzam, że jest ok.

Robiłem tak u siebie na PC i paru laptopach i nigdy nie było problemu.

Czekamy na nowy pendrive z aledrogo, teraż już porządny i zobaczymy jaki będzie obrót spraw.

https://imgur.com/a/2o1W34r

Edytowane przez Salvien_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak byś wyłączył legacy (po co ci), i włączył secure boot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion i7 1660Ti (UEFI boot) - pendrive Goodram nie odpalił instalacji systemu, pendrive SanDisk zrobił to bez problemu.

Problem leży po stronie HP, bo na starym Dellu odpalają obydwa w UEFI i Legacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak byś wyłączył legacy (po co ci), i włączył secure boot

Na początku próbowałem bez legacy, dopiero po jego włączeniu pojawił się pen. Z włączonym secure boot nie próbowałem, jak nie będzie szło to wtedy sprawdzę. Na razie czekamy na pena, wtedy zobaczymy co dokładnie nie chciało działać.

Edytowane przez Salvien_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyłączyć usb diskette/hard disk?

P.S. Spróbuj utworzyć dysk USB z Windowsem za pomocą narzędzia Microsoftu.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyłączyć usb diskette/hard disk?

P.S. Spróbuj utworzyć dysk USB z Windowsem za pomocą narzędzia Microsoftu.

Wcześniej obie opcje USB diskette on key/usb hard disk były na samej górze. W jaki sposób wyłączyć, w sensie którą z opcji dać na górę tabeli? Zaraz będzie pen 64bit i sprawdzimy jeszcze raz. Może to być kwestia wejścia usb? Raczej wszystkie są 3.0, hmm.

System jest instalowany poprzez program Microsoftu na usb, więc wszystko tak jak opisałeś ( USB flash).

Edytowane przez Salvien_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na górę dałbym OS Boot Manager

Aj starsze zdjęcie wysłałem. Na gorze był boot manager, na dole był diskette usb. Teraz poszło z nowym penem i systemem pod 64 bity. Czyli wina pendraka. Dzięki za pomoc :)

mam jeszcze pytanko bo są już utworzone partycje, których raczej nie będę ruszał, bo może jest to jakaś kopia przywracania hp?

https://imgur.com/a/nJyImom

Mamy dwa dyski SSD, partycję na system dam 100-120gb(m2) druga partycja na gry, a kopie zapasową chyba na drugim dysku (sata) plus druga partycja też na gry. Co o tym sądzicie?

M.2 ma 512gb, sata 480gb.

Utworzyłem już jedną partycję na system, zrobił swoje dodatkowe partycje na pliki windows, lecz zastanawia mnie co jest w tym partycjach, które już były na laptopie.

https://imgur.com/a/ujqeXUK

https://imgur.com/a/jAPjLrO

Edytowane przez Salvien_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może daj jeden dysk na system i programy, a drugi na gry?Nie wiem czy więcej partycji nie wprowadzi jednak jakiegoś tam chaosu, ale to są już kwestie indywidualne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może daj jeden dysk na system i programy, a drugi na gry?Nie wiem czy więcej partycji nie wprowadzi jednak jakiegoś tam chaosu, ale to są już kwestie indywidualne.

Dysk m2 ( 512gb ) chce podzielić na system 120gb i reszta na gry (ok 340GB), trochę za dużo jak dla samego systemu i programów, a drugi dysk (480gb sata) na ewentualne gry i kopie zapasową. Zastanawiam się ile dać na kopię zapasową czy może jednak nie zrobić tego drugiego dysku w całości i tak po prostu jednym z folderów bedzie backup? Backupu potrafią róznie ważyć od 20gb, ja zawsze dawałem tyle samo GB kopi ile zrobiłem dla dysku systemowego, czyli w tym przypadku 120GB. Myślę, że rozsądniej będzie dać jeden duży dysk SATA i po prostu będzie brało tyle ile potrzebuje ( nie będzie trzymać bezsensu wolnego miejsca jak się okaże, że będzie ważyć mniej). Co sądzisz?

Edytowane przez Salvien_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może daj jeden dysk na system i programy, a drugi na gry?Nie wiem czy więcej partycji nie wprowadzi jednak jakiegoś tam chaosu, ale to są już kwestie indywidualne.

 

EDIT : System i reszta stoi, ale zastanawia mnie dalej ten folder, strzelam, że jakiś folder od hp, ale jak jest foolder efi i saw to coś do rozruchu ? Tylko czego?

Edytowane przez Salvien_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...