Skocz do zawartości
cristovao

Cicha, uniwersalna klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam odpowiedniej dla siebie klawiatury.

Musi być przede wszystkim cicha - takze prawdopodobnie odpadają wszelkie mechaniczne.

Do tego żeby miała podświetlane klawisze (im bogatsze opcje podświetlania tym lepiej). i dobrze nadawała się zarówno do pracy na komputerze jak i do gier.

Nie oczekuję fajerwerków, wpadła mi w oko Redragon K502, ale niestety nie da się jej teraz zdobyć :/

Może są jakieś alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą klawiaturę (w wersji RGB). Według mnie całkiem fajna, chociaż też liczyłem na cichą pracę, a nie jest wcale aż tak cicha jak by się zdawało. W każdym razie nie jest to poziom ciszy jak w laptopach. Słychać lekki stuk plastiku.

Podświetlenie ma ładne, czytelne, kolory są miłe dla oka. Ale to najlepiej zobaczyć na filmiku na YouTube.

Gdybyś się na nią zdecydował to ostrzegę, że na początku klawisze działają dziwnie, guma po paru dniach się robi bardziej sprężysta i zmienia się dźwięk kliku.

 

Tak na marginesie to zauważyłem że najciszej działają te tanie biurowe klawiatury bez podświetlenia, ale z niskim skokiem klawiszy :E

 

A z innych cichych (podobno) modeli to możesz obadać Gigabyte Force K7, Natec Medusa 2 i Sharkoon SGK4. Pierwsze dwie na niskim profilu, ale z opinii wynika że mają problemy z trwałością. Ostatnia ma bardzo dobre opinie, ale jest droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innych cichych (podobno) modeli to możesz obadać Gigabyte Force K7, Natec Medusa 2 i Sharkoon SGK4. Pierwsze dwie na niskim profilu, ale z opinii wynika że mają problemy z trwałością. Ostatnia ma bardzo dobre opinie, ale jest droższa.

 

Oj nie, gigabyte zdecydowanie nie jest cicha :D. Pracuje często po nocach i musiałem zmienić, żeby nie budzić żony :D. U mnie przesiadka na laptopa zrobiła robotę, ale ja po prostu miałem taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką pracę masz na myśli?

Corsair ma K70 i Strafe na Cherry MX Red Silent. MX Silent są cichsze niż wiele membranówek. Oczywiście to zależy jak piszesz, ile i jak szybko :)

Podświetlenie RGB osobne dla każdego klawisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką pracę masz na myśli?

Corsair ma K70 i Strafe na Cherry MX Red Silent. MX Silent są cichsze niż wiele membranówek.[...]

 

To, ze sa cichsze od wielu membranowek to specjalnie zbyt wiele nie oznacza gdyz nadal sa dosc glosne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten natec medusa 2 jakieś 3 lata i sprawował się dobrze aż się zepsuł niedawno, teraz zamówiłem genesis rx22 i z opinii wynika że działa cicho, niski skok

Polowałem też na force k7 ale nie da się go już nigdzie dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...