Skocz do zawartości
Ezzkiet

Problem z dźwiękiem na linux manjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu powiem ze zaczynam swoją przygodę z linuxem. Zakupiłem chromeeboka. Postawilem na nim linuxa manjaro xfce 19.0.2. Problem w tym że nie ma dźwięku i nie wiem jak to naprawic. Na Chrome OS jest dźwięk. Na linuxie na słuchawkach jest dźwięk. Jednak z głośników nic nie ma. Ani systemowych ani na youtube. Dodam iż instalowalem takze gallium os. Linux mint i problem był ten sam. Czy jest ktoś w stanie pomóc to rozwiązać? Może coś w konsoli updaty driverów. Proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakieś źródło dźwięku np. muzykę, wpisz w terminalu "alsamixer", F6 - wybierz urządzenie odtwarzające dźwięk i przewiń na prawą stronę, będzie tam "Output". Spróbuj zmieniać źródło, aż usłyszysz swoją muzykę.

 

Jeśli nadal nie będzie działało to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy odpaleniu youtube i bawieniu sie w alsamixer nic nie daje. Nadal 0 dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim distro teraz jesteś?

Obecnie zmieniłem z ciekawości jeszcze na gallium os żeby sprawdzić to samo w terminalu co na manjaro ale też bez skutku. Także teraz jestem na gallium os.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy nie wiem. Wiem że w ustawieniach Plasmy masz jeszcze zakładkę "Dźwięk" i tak można wyłączać poszczególne urządzenia, są też jakieś dodatkowe ustawienia. Zobacz tu, może znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...