Skocz do zawartości
Bulbon

[K] procesor 1151 min i3 8100 ,pamięć ram ddr4 min 2666MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam kilku części dla znajomego do komputera syna.

 

Jakiś procesor na s. 1151 min i3 8100 - rozważymy różne opcje, im taniej tym lepiej

Ram w grę wchodzą kostki 2666MHz i szybsze. 2x4gb/4x4gb/2x8GB ], im taniej tym lepiej

Monitor jakiś podstawowy FHD ze złączem HDMI. 60Hz i matryca TN też będzie git, im taniej tym lepiej

SSD m.2/sata ok 500gb, im taniej tym lepiej

GPU - coś pokroju 1060 6gb lub mocniejsze ale max dwuslotowe i dwuwentylatorowe (dłuższe karty raczej się nie zmieszczą), im taniej tym lepiej

 

Rozważę każdą propozycję.

 

Komp dla 19stolatka do "szkoły" i gier. Wstępnie miał być biurowy do 1000zł ale ostatecznie postanowili dorzucić jeszcze tysiaka. Na powyższe części mamy jakieś 1500zł dlatego piszę im taniej tym lepiej. Chciałbym jak najmocniejszy sprzęcik złożyć dla chłopaka, bo obecnie męczy się na starym C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego intel ? Szukaj Ryża a nie intela ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystko będzie zamontowane w Delli precision T3630. Wcześniej szukałem stacjonarni z Ryzenem ale 2000zl z monitorem i Windowsem robi się ciasno. T3630(płyta, chłodzenie , obudowa, zasilacz i przede wszystkim Win 10 w biosie) kupiłem w dobrej cenie bez proca ramu i GPU.

Stąd decyzja żeby to uzupełnić i niech chłopak sobie używa.

 

Nie wiem czy w tym dellu jest bios który pozwoli odpalić 9th gen. Czym jest litera F przy oznaczeniu proca?

Edytowane przez Bulbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F przy nazwie to brak karty graficznej w procesorze.

 

Ja jakiś miesiąc temu za 2kzl kupiłem bratanicy zestaw z ryskiem 2600, 16gb ramu, b450, 480gb ssd, rx 570, obudowa, zasilacz bq, tak więc można dobrze kupić jak się poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm a monitor i windows? Wiem, ze za 2k można znaleźć skrzynkę calkiem niezłą na ryzenie, ale problemem jest oryginalna winda i monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem gdzie kupiłeś tego Della - też się nad nim zastanawiałem :) Ale właśnie brak sensownego procka mi przeszkadzał w dalszej opcji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najsensowniejszy byłby i7 8700. Ale chłopaka nie stać. Myślę, ze na jakiś czas wystarczy mu max i5 8400 - chłopak gra w CSa od czasu do czasu i EuroTrack Simulator. Więc myślę, że i3 8100 nawet mu wystarczy a za jakiś rok/dwa/trzy wskoczyć na i7 8700 i jeszcze na trochę mu wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...