Skocz do zawartości
ElDoc

Wysokie temperatury w obudowie mITX

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Celem upgrade-u z i3-4330 wczoraj zakupiłem używaną i7-4770. Rozbebeszyłem mojego mITX w obudowie Cooler Master RC-120A, odkurzyłem co mogłem, wymieniłem procesor, nałożyłem pastę (co prawda miałem pod ręką tylko kilkuletnią Arctic Silver 5), zmontowałem wszystko do kupy. Chłodzenie to poprzednio kupione Arctic Cooling Alpine 11 plus (BOX od Hashwella był mega głośny). Ponadto, uporządkowałem kable jak tylko mogłem celem lepszej cyrkulacji powietrza. Po montażu odpaliłem stress testy z otwartą obudową i pokazało mi 95 stopni. Mimo to grając z otwartą obudową, nie było żadnych błędów. Dziś przy zamkniętej obudowie, podczas grania system się zawiesza - logi temperatury pokazują dobijanie do 100°C. W spoczynku i7 ma ok. 40 - 45° niezależnie od zdjęcia/otwarcia obudowy. Jak dobrze pamiętam, przy i3 w grach miałem jakieś 80°C.

 

Co mogę zrobić, aby nie gotować tego procesora i używać go bezproblemowo? Obudowa mimo że mITX, rzekomo przeznaczona jest do "wydajnej" konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie 'trochę' słabe jak na i7...

 

Płyta umożliwia regulację napięcia procesora? Jeśli tak, to próbuj obniżyć ile się da - temperatura spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś dużo mocniejszy procesor, ale też wydzielające więcej ciepła, a do tego z tzw. glutem pod IHS, który po paru latach pewnie nie spełnia swojego zadania.

Radziłbym zrobić delida (skalpowanie procesora). Oczywiście nie samemu, a wysłać do jakiegoś speca.

 

Ponadto Arctic Cooling Alpine 11 też nie jest demonem wydajności, dlatego można zastanowić się nad wymianą, ale zacząłbym od delida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci.. ile przeplaciles za ten GLUT 1150 ?>?

TERAZ przeplacisz kolejne 50zl i wiece za skalpa :o :o i nowe chlodznie :o :o

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planem był upgrade starego PC aby:

 

1. Pograć dość komfortowo w FPSy online niewielkim kosztem (440 zł)

2. Nie zmieniać obudowy - bardzo lubię tą obudowę za zajmowanie małej ilości miejsca i nie chciałem jej zmieniać na coś wielkiego.

 

Rozważałem też odżałowanie i postawienie nowego zestawu na Ryzenie 2600/i5 9400 i nowej obudowie mATX, lecz koszt to jakieś ~1400 - 1700 zł. Jednak życie weryfikuje plany.

 

Mam 14 dni na zwrot procesora. Widzę, że inwestycja rośnie - chłodzenie szacuję na ~200zł, skalp pewnie w praktyce ok. 100zł z przesyłkami. Czyli wychodzi 700-750 zł za całość "upgrade-u".

 

Serio, co myślicie? :) Czy jest jakaś ciekawa alternatywa dla mojej obudowy (w porównywalnych pieniądzach 200 - 300zł), na której mógłbym postawić nowy zestaw? Tak wiecie...gdybym się rozmyślił z tej i7 w czym zapewne mi pomożecie :)

 

Dodam, że zestaw pracuje ze starą Sapphire HD 7950 3GB Dual X - i serio w BF1 na "high" miewam 50-60 fps dopóki "jajko się nie zagotuje".

Edytowane przez ElDoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa mimo że mITX, rzekomo przeznaczona jest do "wydajnej" konfiguracji.

Ale tak reklamował producent ( :D ), czy ktoś gdzieś w recenzji?

Bo ja tu nie widzę perspektyw by wydajnie chłodzić wydajne.

 

Jak w ogóle wygląda przepływ powietrza w tej budzie? Wentylatory wszystkie na miejscach i ustawieniu fabrycznym? Zasilacz zaciąga z góry czy dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak:

to zależy czego oczekujesz. i7 4770 tworzy fajne duo z HD 7950. W większości przypadku i tak jesteś ograniczony przez kartę. Zupełnie nowy zestaw, z nowym GPU, to już droższa impreza.

Skalp powinien rozwiązać problemy z przegrzewaniem i zakup nowego chłodzenia nie jest konieczny, tym bardziej, że tego CPU i tak nie podkręcisz.

i5 9400f, to dziś podstawa i, przyszłościowo, nienajlepszy wybór (coraz więcej gier skaluje się powyżej 6 wątków). Oczywiście, w każdej grze byłby zauważalnie lepszy od i7 4770.

Ryzen 2600 z kolei byłby porównywalny do i7 4770 w grach leżących na sterowniku (tu też zależy jaki RAM byś wybrał) i trochę lepszy w grach z nowymi API (Vulkan i natywny DX12).

 

Podsumowując:

Granie na PC nie jest tanie :)

 

A tak serio, ja bym pewnie szedł w delida (zakładając, że procesor w pełni sprawny i wysypywał się przez temp.), bo to nadal tańsza opcja.

 

EDIT. Swoja drogą - spróbuj też z inną pastą. Ten Arctic Silver 5 po tylu latach, jeżeli był gdzieś rozszczelniony, nadaje się do kosza.

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak reklamował producent ( :D ), czy ktoś gdzieś w recenzji?

Bo ja tu nie widzę perspektyw by wydajnie chłodzić wydajne.

 

Jak w ogóle wygląda przepływ powietrza w tej budzie? Wentylatory wszystkie na miejscach i ustawieniu fabrycznym? Zasilacz zaciąga z góry czy dołu?

 

Zasilacz zaciąga z góry - są na to dedykowane w obudowie otwory, więc tak montowałem. Reszta wg fabryki.

 

W takim razie idąc dalej - będę szukał kogoś, kto lubi skalpy w Trójmieście, aby przeprowadzić operację szybko i w razie czego odesłać procesor. Najbardziej obawiam się właśnie wywalenia tych 400 zł w kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zaciąga z góry - są na to dedykowane w obudowie otwory, więc tak montowałem. Reszta wg fabryki.

 

W takim razie idąc dalej - będę szukał kogoś, kto lubi skalpy w Trójmieście, aby przeprowadzić operację szybko i w razie czego odesłać procesor. Najbardziej obawiam się właśnie wywalenia tych 400 zł w kosz.

 

Tak jak pisałem - możesz jeszcze sprawdzić na innej paście. Może to rozwiąże twoje problemy, przynajmniej częściowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sam skalp nic nie da jeżeli na i3 miałeś temperatury idące pod 80 stopni.

(póki co) masz problem z przenoszeniem ciepła ze środka obudowy na zewnątrz, a nie z procesora do coolera.

 

Zobacz jak będzie gdy obrócisz boczny wentylator (by wyrzucał powietrze na zewnątrz, a nie wpychał do środka).

Pokombinuj z obrotami wentylatorów obudowy. Wywaleniem maskownicy. Undervoltem zarówno cpu jak i grafiki.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak będzie gdy obrócisz boczny wentylator (by wyrzucał powietrze na zewnątrz, a nie wpychał do środka).

+1

Jeżeli jest jakiś problem z temp wewnątrz obudowy, to wytworzenie negatywnego obiegu, powinno pomóc (jeżeli był pozytywny).

 

Sprawa o tyle złożona, ze autor po otwarciu obudowy też miał wysokie temp. (swoją drogą czym obciążałeś? i jakie temp. masz w grach po otwarciu).

Potencjalnych blokad dla transferu ciepła jest masa, ale fakt, lepiej zacząć od budy, okablowania i pasty, a później zabrać się za bardziej drastyczne (mój błąd :)

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

Jeżeli jest jakiś problem z temp wewnątrz obudowy, to wytworzenie negatywnego obiegu, powinno pomóc (jeżeli był pozytywny).

 

Sprawa o tyle złożona, ze autor po otwarciu obudowy też miał wysokie temp. (swoją drogą czym obciążałeś? i jakie temp. masz w grach po otwarciu).

Potencjalnych blokad dla transferu ciepła jest masa, ale fakt, lepiej zacząć od budy, okablowania i pasty, a później zabrać się za bardziej drastyczne (mój błąd :)

 

Tak, przepływ jest pozytywny, tzn. do wewnątrz obudowy - zarówno z przedniego 120 mm wentylatora, jak i z bocznego 80 mm. Odwracając zasilacz faktycznie będę mógł uzyskać efekt wymuszonego obiegu powietrza (zwłaszcza zostawiając przedni 120 mm z pozytywnym przepływem). Wentylator ssący zasilacza będzie tym bardziej bezpośrednio nad coolerem CPU, więc może warto od tego zacząć.

 

Gry bez obudowy - nie sprawdzałem temperatur, wiem tylko że nie było zatrzymywania - przetestuję ew. dziś. Testowałem stress oprogramowaniem Intel Extreme Tuning Utility oraz testem w CPU-Z.

 

Podejrzałem wczoraj na Youtube sposoby budowania setów na tej obudowie i mam w głowie kilka wskazówek. Po pierwsze - wyrzucenie "klatki" montażu dysków i montaż ich na podłodze/w tacce napędu. Mam 1 3.5" HDD oraz 2.5" SSD. Druga sprawa to przednia maskownica - w "gamingowej" odmianie obudowy Elite 130 Advanced zamiast kilku wlotów po bokach jest tam siatka która zapewne pozwoli na większy przepływ powietrza. Pomyślę jak ją wyciąć i estetycznie zastąpić :) Narazie pójdzie test bez maskownicy.

 

Dziwne jest tylko to, że w stress testach oprogramowanie Intela pokazuje Temp. throttling i potem Power Throttling obniżając taktowanie i temperatury, co nie pozwala na zawieszanie się systemu. Chyba że to wpływ temperatur Radeona na cały układ. Mój zasilacz to TT SE 530W, więc prądu nie powinno zabraknąć. Radeon podłączony jest na 2x6 pin z wyjść dedykowanych do PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwracając zasilacz faktycznie będę mógł uzyskać efekt wymuszonego obiegu powietrza

Tyle tylko, że wentylator w zasilaczu i wentylator na chłodzeniu procesora wtedy będą w bliskiej odległości od siebie i będą wiać w przeciwne strony. To zagłodzi oba i poskutkuje tylko hałasem.

 

Użycie zasilacza do wyciągu powietrza z tego miejsca miałoby sens, gdyby chłodzenie na cpu było na tyle duże, by sprawdzało się jako pasywne wspomagane przepływem powietrza zasilacza.

Na tym pyrtku tego nie widzę, no chyba że by zrobić komin (tak, by wszystko co zasilacz wyciąga przechodziło przez radiator cpu).

 

Serio bym zaczął - tak jak napisałem - od skierowania bocznego 80mm by wiał na zewnątrz i zobaczył jak będzie.

Potem reszta środków pomocniczych, typu UV.

 

Jeżeli jest jakiś problem z temp wewnątrz obudowy, to wytworzenie negatywnego obiegu, powinno pomóc (jeżeli był pozytywny).

Nawet nie koniecznie zrobienie negatywnego obiegu, po prostu w fabrycznej konfiguracji jest 100% push, co mało kiedy się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej budzie, to w szczególności. Spojrzałem z ciekawości co sugeruje CM:

 

3d084cf204d1.jpg

https://eu.coolermaster.com/en/case/mini-itx-elite-series/elite-120-advanced/?lv01_type=case&lv02_type=mini-itx-elite-series&prd_path=elite-120-advanced

 

Natomiast oba teoretyczne wyloty są zasłonięte:

- na boku przez GPU,

- od góry przez PSU.

 

Także najsensowniejszą opcją wydaje się pozbycie się klatki HDD i obrócenie wentyla 80 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie zasilacza do wyciągu powietrza z tego miejsca miałoby sens, gdyby chłodzenie na cpu było na tyle duże, by sprawdzało się jako pasywne wspomagane przepływem powietrza zasilacza.

Jest taki jeden cooler, idealny wielkościowo do tego celu. Niestety drogi - Noctua NH-L12. Chłodziłem tak procesory w dwóch obudowach: Sugo SG13 i Brutus Q20 ;)

 

sugopgugy.jpg

 

8064167000_1489516249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yp tylko do tego i7 wystarczy fera 3 za 100zl jesli dobrze odprowadza cieplo pod czapke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie robienia testów. Przełożenie wentylatora daje niewiele - procesor nadal dobija do 100°C, może narasta trochę wolniej z testami które wykorzystałem poprzednio (Intel XTU i CPU-Z). Obserwacje po testowaniu OCCT z otwartą obudową:

 

  • Test Power restartuje komputer po 3 - 5 sekundach testu.
  • Test OCCT - po kilku minutach temperatura 100°C i thermal throttling; wcześniej włącza się Power Limit Throttling (Package TDP na poziomie 82-84W)
  • Test Linpack: Temp. dobija do 100°C, TDP na 85W, gdy włącza się thermal throttling spadają taktowania i obcina na jakiś czas TDP na 63W. I tak w koło.

 

Z wysuniętym zasilaczem, aby odsłonić cooler CPU:

  • Test OCCT - po kilku minutach max temperatura 93 - 94°C i miga Power Limit Throttling (Package TDP na poziomie 82-84W chociaż potem zegary spadają z 3,7 na 3,4 GHz i ciągle jest Power Limit Throttling)
  • Test Linpack: Identycznie jak z włożonym zasilaczem.
  • Test Power - jestem przed włączeniem, zapisuję post bo pewnie zrestartuje system :)

 

Nie uważacie, że z zasilaczem Thermaltake SE 530W i MOBO MSI H81I nie powinno być problemu przy teście "Power"?

 

Jeśli chodzi o gry, pomierzę dziś temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yp tylko do tego i7 wystarczy fera 3 za 100zl jesli dobrze odprowadza cieplo pod czapke :D

Gdzie zmieścisz tę Ferę? Na chłodzenie jest ~65mm :)

 

Jestem w trakcie robienia testów (...)

A co z temperaturami w czasie zwykłych testów, np. jakiś Cinebench, Corona, itp?

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zmieścisz tę Ferę? Na chłodzenie jest ~65mm :)

 

 

A co z temperaturami w czasie zwykłych testów, np. jakiś Cinebench, Corona, itp?

 

Nie zdążyłem zrobić innych testów. Wiem, że przy zamkniętej obudowie w BF1 musiałem zejść z taktowaniem do 3,0 GHz żeby utrzymywać stabilne 90 stopni podczas grania. Nie wiem, czy jest sens go zatrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś jest mocno nie tak, niby wina procesora. Z drugiej strony te 80* na i3 to też było zdecydowanie za dużo...

Albo kwestia wentylacji, albo ten Arctic kompletnie sobie nie radzi z chłodzeniem nawet i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmiana położenia wentyla daje niewiele, a przy otwartej też temp. latają, to zmieniłbym pastę, a ja nie to, to wiele wskazuje niestety na zupełnie zaschnięty glut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsze pytanie w tym temacie ale skoro na obu procesorach masz mega wysokie temp to je zadam...

Odkleiłeś folię z podstawy chłodzenia?

 

Drugie, gdzie trzymasz kompa? Jak skitrany w komodzie rtv to może się gotować bo nie dostaje świeżego powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie 'trochę' słabe jak na i7...Płyta umożliwia regulację napięcia procesora? Jeśli tak, to próbuj obniżyć ile się da - temperatura spadnie.

 

Apropo Twojej wypowiedzi o chłodzeniu - test pokazuje, że i7 2600k daje radę zejść <80°C.

 

https://www.overclockers.com/arctic-alpine-11-heatsink-review/?__cf_chl_jschl_tk__=92f8cc9a01c4c9c0dfae2ff21780d1f30db73d3b-1585920371-0-Aaqjnip8jSQas2a9y1-Vr-Eh5PZzm5mh9XUrG-QGe_eyH6MCewKUvfH1e-yg7iyCIu45v3pnHDPdAyRm39m3eVtX6TLfxHBV9RvLf_4HJtLjNz8rhz5UaHqTKfyhCkGlWP1yUzXWdFbOJLsaC61CUIjaDD0qEl4ojlVOcIfp9TdrpXZUnFED6hg3BSJZa8XDUoPder4SHl5nLE0a-IMo1gO4KwVZEoQrsNhIeFEHLRVSw2JeqSmvGMh5TGBMQK1bKvI0HUkdUu9-ITMS_nxKZGwnFxpJ5Lje5kJ0l6PXYeubFi483phaGC3YyN0vTXfFSBNbSzof9E2k1tgeccJajO8Jx9TSNxyfQwn53bzUS5NU0vjMcRmlwOaC5iy2cYslCA

 

Cinebench R20 - przy drugim przebiegu znów się gotuje na maksymalnych zegarach (3,7 GHz, TDP podczas przebiegu 85W), mimo wyjętego zasilacza.

 

Dziś w akcie desperacji otworzyłem obudowę, wyjąłem zasilacz i puściłem test OCCT...tyle że tym razem wspomagając cooler suszarką o naprawdę wysokim przepływie "letniego" powietrza. Zero zmian w temperaturach.

 

Jestem zrezygnowany :(

 

EDIT:

 

Po napisaniu posta zobaczyłem następne odpowiedzi:

 

1. Kompa trzymam pod biurkiem, dookoła pełno miejsca. Na chłodzeniu nie ma folii :)

2. Postaram się ogarnąć gdzieś świeżą pastę.

Edytowane przez ElDoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często ludzie trzymają komputery wciśnięte pomiędzy drewnianymi meblami. Niestety to wpływa niekorzystnie na pracę temperatur wewnątrz obudowy. Drewno się nagrzewa i to ma ogromny wpływ na pracę chłodzenia. Ja u siebie trzymam pececika praktycznie luzem. Jest bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update wątku:

 

Zmiana pasty na świeżą Arctic MX-4 pomogła podnieść mnożnik z x32 na x34 przy zachowaniu temperatur w stresie Cinebench-em <90°C. Odwróciłem zasilacz by wytwarzał negatywne ciśnienie, a boczny 80 mm ustawiłem z powrotem na wdmuchiwanie powietrza. Zabiegi pozwoliły, by system pracował w okolicach 90°C i TDP ~ 72W na mnożniku x35 (tu mowa o graniu).

 

Jutro zamawiam na testy Cryorig CR-C7A i wydajniejsze wentylatory 120 i 80 mm - te stockowe okazują się średniakami (CFM odpowiednio 44 i 24 CFM, wentylator "wydechowy" w zasilaczu ~67 CFM). Niestety, klatki HDD nie da się wywalić z tej obudowy (dlaczego kiedyś nie brałem Elite 130 Advanced w tej samej cenie?!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...