Skocz do zawartości
Emander

TV 65cali

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam telewizora do niedużego pokoju, obecnie mam 49' i mam miejsce na dużo większy i pomyślałem o zakupie telewizora 65 cali.

 

Na allegro najpopularniejszy model to Samsung 65'' QE65Q60RA 4K UHD [3686zł] i droższy Samsung QE65Q70RA [4959zł].

 

Nie mam kina domowego jeszcze, gdzieś za rok-dwa jak budżet pozwoli kupię, więc byłoby miło jakby jakość dźwięku też była zadowalająca.

Ponieważ chcę, żeby TV służyło na długo daję potencjalnie większy budżet.

 

Z góry bardzo dziękuje za jakieś wskazówki/porady :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga nie lubię, ale na papierze Q70 to nie taki zł wybór. Ewentualnie możesz rozpatrzyć Sony xf9005, który będzie lepszy w szybkich scenach oraz w jaśniejszym pomieszczeniu, ponieważ lepiej radzi sobie z odblaskami oraz jest jaśniejszy.

 

Skoro jako pierwszy wymóg stawiasz wielkość i niezawodność to nie ma sensu pakować się w drogiego OLEDa, chyba że oglądasz pod katem to można zacząć dyskusję czy się wypali OLED :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG C9 .. Polecam przepiękny obraz.. 65 cali to dość duży wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga nie lubię, ale na papierze Q70 to nie taki zł wybór. Ewentualnie możesz rozpatrzyć Sony xf9005, który będzie lepszy w szybkich scenach oraz w jaśniejszym pomieszczeniu, ponieważ lepiej radzi sobie z odblaskami oraz jest jaśniejszy.

 

Skoro jako pierwszy wymóg stawiasz wielkość i niezawodność to nie ma sensu pakować się w drogiego OLEDa, chyba że oglądasz pod katem to można zacząć dyskusję czy się wypali OLED :E.

Z tych dwóch lepszym wyborem będzie XF9005. Sam go kupiłem nie tak dawno temu i zastanawiałem się również nad Q70R.

Na plus Sony:

Wyraźnie wyższa jasność HDR i SDR, wierniejsze odwzorowanie barw

Na plus dla Samsunga:

Dużo lepiej działający Smart, dużo niższy input lag w 1920x1080

 

Input lag w 4k jest niższy na Samsungu, ale to są pomijalne wartości. Ja osobiście mam podpiętego Switcha, który działa w maks 1080p i input lag ~45ms w fhd mi nie wadzi, ale do dynamicznych gier na np. ps4 niekoniecznie bym polecił Sony. Sztuczne podbijanie kontrastu w Samsungu jest fatalne, przekłamuje kolory i robi się landrynkowo. Można to wyłączyć, ale wtedy obraz robi się bardziej mdły. Podbicie kontrastu na Sony nie jest takie fatalne w skutkach, w zasadzie po prostu podbija kontrast i nie zmienia przy tym kolorów tak drastycznie. Wyższa jasność to ogromna zaleta. Jednak jeśli ktoś ma zamiar dużo korzystać ze smarta, to Sony będzie taką osobę irytować, bo ten jest po prostu bardzo wolny. Ja na szczęście w ogóle nie korzystam, bo do tv mam podpięte konsole i pc i oceniam tylko obraz, który jest po prostu lepszy niż na konkurencyjnym Samsungu. Dźwięk jest słaby w obu modelach.

LG C9 ma sporo lepszy obraz i głośniki niż oba ww. telewizory. Jeśli autor tematu nie obawia się wypaleń, to będzie to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...