Skocz do zawartości
cojestdoramu

Zestaw do 11-12K, wydajny i estetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :beerchug:

w niedalekiej przyszłości zamierzam kupić sobie stację do dosłownie wszystkiego. Od programowania, poprzez gry, być może jakiś montaż filmów się trafi. W tej cenie celuję nie tylko w wydajność, ale żeby ten komp po prostu cieszył mi oko :) Dlatego dodatkowym punktem jest jakieś customowe chłodzenie wodne, chyba, że są jakieś mega dobre argumenty, dlaczego nie powinienem :P

 

Zrobiłem wstępny research, ale jeszcze dużo kwestii zostało mi do rozwiązania:

Procesor: Ryzen 9 3900x czy Intel Core i9-9900K. Byłem już prawie przekonany do Ryzena, ale widzę, że w podobnych konfiguracjach polecacie Intela. Co byście polecili przy moim użytkowaniu?

Ram: 32 GB, chyba powinno wystarczyć na wszystko. Mysłałem o : Corsair VENGEANCE RGB PRO 32GB, albo całkiem z innej strony estetyczne: G.Skill Trident Z Royal 32GB. Czy przy częstotliwości DDR4 warto nadal patrzeć na opóźnienia, markę? To ma duże znaczenie teraz?

Płyta główna: Zależy od procesora, kwestia nieustalona jeszcze, ma być wydajna i dobrze by było jakby wpasowywała się w stylistykę, a może to ona będzie bazowym elementem? :cool:

SSD: myślałem nad Samsung 970 Evo Plus 1 TB. Też widziałem proponowane połączenia kilku SSD, to ma sens? Może warto dołożyć jakiś HDD na dane? :hmm:

Zasilacz: Do ustalenia

Obudowa: Ważny element. Tutaj chciałbym coś eleganckiego (wydaje mi się, że choinka nie do końca trafi w moje gusta), ergonomicznego, może trochę RGB. Spodobał mi się Fractal Vector RS. Obudowa ta podobno ma być cicha, może być w niej trochę ciepło :(

Karta graficzna: RTX 2080 Ti AMP!

Chłodzenie wodne: w jakim budżecie można coś złożyć sensownego, około 2K?

 

Zestaw będzie pracować z monitorem, wstępnie Samsung 49" LC49HG90DMUXEN, to już po za budżetem. Ale jeśli macie jakieś ciekawsze propozycje co do monitora to wiecie... :help:

 

OC raczej nie planuje.

 

Każda z tych części to na razie wstępne propozycje i z radością je zmienię, jeśli jest coś lepszego. Budżet około 11/12/13K. Będę również wdzięczny za jakieś inspiracje stylistyczne, bo jak widać to też gra dużą rolę :D To może być ciekawy wątek :red:

Edytowane przez cojestdoramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LC na CPU+GPU na nowych częściach to około 2-3k.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrobisz się w 11-12 000 zł z custom LC chcąc 9900K i RTX 2080 TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z custom LC się nie wyrobisz jak Caps mówi z 9900K i RTX 2080Ti. Byś musiał przejść na AiO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozumiem. To teraz są do wyboru 2 ścieżki, albo dokładam hajs do LC albo robimy coś na AiO. W jakim budżecie zmieściłbym się z LC?

Widzę, że wspominacie o 9900K a nie Ryzen 9 3900x, jest jakiś konkretny powód dlaczego Intel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stawiasz na top wydajność, to mimo wszystko 9900K.

Jeżeli na opłacalność, to wtedy AMD.

Patrząc jeszcze na to w jakie szkła celujesz, to i można brać AMD + mocne GPU.

Z tym monitorem poszedłbym mimo wszystko w 3440x1440

 

https://proline.pl/koszyk/4dc11e83 a jak dodatkowo ma się świecić, to na top wrzucić trójpack Corsair ML120 PRO RGB

 

Chłodzenia masz topowe jeżeli chodzi o kulturę pracy i wydajność.

Pamięci można dać 4x8GB żeby jeszcze lepiej wyglądało.

 

Całość możesz wpakować też w budę z wentylami RGB na start jak Define S2 Vision RGB czy LianLI Alpha 550. Jak coś bardziej klasynczego, to właśnie Meshify S2, Define S2, Define 7, Define 7XL

 

Blisko 5 000 zł taniej a i tak wydajnie znacznie bardziej opłacalnie

https://proline.pl/koszyk/bb532a9c

 

Jeżeli maks maksów, co by 2080 Ti rozwinął bardziej skrzydła to zejście NVME 1TB i 9900K na Z390 Aorus Pro.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma tutaj lajków na forum, bo właśnie byś jednego dostał :beerchug:

Dzięki Caps

 

Jeszcze jedno pytanie. Widziałem, jak ludzie sterują dosłownie całym podświetleniem w budzie za pomocą oprogramowania. Czy wszystkie płyty główne z tej półki cenowej to obsługują czy muszę celować w jakąś wybraną technologię? Czy wentylatory itp. też muszą być odpowiednie?

Edytowane przez cojestdoramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pilnować złącz na mobo do ARGB. Sterownik pod który podpinasz wentyle, taśmy a sam sterownik do mobo i wtedy sterujesz z poziomu systemu. Ogólnie nie jestem fanem RGB i bardziej przemawia do mnie podświetlenie samymi taśmami + jakieś RGB na pamięciach, aio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...