Skocz do zawartości
KonradxD

Prośba o sprawdzenie logów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prosiłbym o sprawdzenie logów ponieważ od dwóch dni pojawia mi się problem z pobieraniem plików z internetu a mianowicie "Niepowodzenie" w google chrome, natomiast w IE pliki są zastępowane przez jakąś ich kopię której nie da się otworzyć.

Zauwazyłem też coś dziwnego bo Opera ściągnęła jakąś aktualizacje sama bez wchodzenia do niej i log wylądował w "pobrane". Adwcleaner pokazał czysto, malwarebytes wykrył dwa zagrożenia, poddał kwarantannie ale bez zmian.

 

 

 

Shortcut: https://pastebin.com/dH0zFTdm

 

Addition: https://pastebin.com/nBhPiir6

 

FRST: https://pastebin.com/7GYSu84d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Korzystasz z Opery w wersji portable? Bo nie ma jej na liście zainstalowanych aplikacji. Najprawdopodobniej za automatyczne aktualizacje Opery odpowiada plik opera_autoupdate.exe, więc chcąc zatrzymać te aktualizacje, trzeba by zmienić nazwę tego pliku lub go usunąć. Natomiast dziwne jest to że tworzy się u Ciebie poniższy folder:

 

2020-03-29 13:15 - 2020-04-01 20:42 - 000000000 ____D C:\Users\ikar9\Downloads\opera autoupdate

Też mam operę w wersji portable (na partycji niesystemowej) ale nie mam takiego folderu. Według wyszukiwarki w ogóle nie mam folderu opera autoupdate.

 

Z tym że ja otwierałem operę poprzez H:\Opera\launcher.exe zamiast H:\Opera\67.0.3575.115\opera.exe. Teraz to zmieniłem.

 

Sam log (jeśli o niego chodzi) mam w katalogu profilu tzn.

 

H:\Opera\profile\data\opera_autoupdate.log

 

A plik aktualizacji w

 

H:\Opera\67.0.3575.115\opera_autoupdate.exe

 

Z tym że ta Opera też nie jest jakaś super hiper (może to kwestia ustawień) bo czasami nie wyświetla pełnej zawartości strony, w odróżnieniu od np. nowej wersji Edge.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały problem polega na tym że opery też nie mam od dwóch dni... :)

Bo korzystałem z niej sporadycznie raz na jakiś czas jak mi chrome coś blokował. Także szczerze powątpiewam w to, że jest to aktualizacja opery ponieważ ten plik pobrał/utworzył się nawet po jej usunięciu. A co do blokady pobierania plików to wygląda to tak jakby były zastępowane plikiem podobnym, każdy nawet nowy ma w nazwie (1), chociaż jest pobierany pierwszy raz i jest nieklikalny.

Edytowane przez KonradxD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbuj usunąć foldery:

 

C:\Users\ikar9\Downloads\opera autoupdate

C:\Users\ikar9\opera autoupdate

 

jeśli masz na myśli pliki w którymkolwiek z tych folderów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej wszelkie pobieranie plików jest blokowane, coś niby windows defender znalazł ale nie wiem co z tym zrobił bo się kompletnie w nim nie odnajduję, zresztą tam w jednym z logów jest zapis o tym co znalazl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten problem ze stacjonarką, że ma do niej dostęp też rodzeństwo, a teraz w czasach kwarantanny to im się strasznie nudzi i ściągają jakichś śmieci dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest ustawione szkodliwe powiadomienie (przynajmniej jedno) w Google Chrome.

 

CHR Notifications: Default -> hxxps://mn8b.routgveriprt.com

 

Przejdź do Ustawienia --> Zaawansowane --> Prywatność i bezpieczeństwo --> Ustawienia witryn --> Powiadomienia. Zrób screena z listą wszystkich powiadomień.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Usuń wszystkie 5 powiadomień z sekcji Blokuj poprzez klik na 3 kropki z prawej strony --> Usuń. Piszę trochę z pamięci bo nie korzystam z Chroma.

 

Dalej wszelkie pobieranie plików jest blokowane, coś niby windows defender znalazł ale nie wiem co z tym zrobił bo się kompletnie w nim nie odnajduję, zresztą tam w jednym z logów jest zapis o tym co znalazl.

 

Windows Defender (widać w Addition.txt) blokował (słusznie) pliki rar pobierane do C:\Users\ikar9\Downloads:

 

C:\Users\ikar9\Downloads\B1G INJECTOR 09.01.2020 MATIAS285.rar

C:\Users\ikar9\Downloads\Xenos 2.3.2.rar

C:\Users\ikar9\Downloads\Hake Injector.rar

 

sklasyfikowane jako trojany.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie chyba ich nie zablokował bo brat się przyznać nie chce ale zapora i cały defender był wyłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ostatecznie chyba ich nie zablokował bo brat się przyznać nie chce ale zapora i cały defender był wyłączony

To nie jest rozsądne żeby wyłączać Windows Defender (chyba że ma się zainstalowany zewnętrzny, działający antywirus, który powinien przy instalacji sam wyłączyć WD) a tym bardziej zaporę systemową.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądne nie jest ale chciał sobie chyba poczitować w nowym call of duty to naściągał jakichś smieci niestety, a ja byłem w pracy akurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nic mi nie pobierze, nawet z oficjalnej strony microsoftu, chyba się będę musiał formatem poratować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...