Skocz do zawartości
xor123

Problem z komputerem - zacięcie w biosie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z komputerem. Po użyciu profilu XMP na pamięciach ram - HyperX Predator DDR4 16 GB 3333MHz CL16 HX433C16PB3K2/16 Dual Chanel wszystko było w porządku. Pamięci ustawione były na napięciu ok 1.362 V

Próbowałem podkręcić pamięci na tym profilu obniżając opóźnienia itp w dół ustawiając na sztywno Voltage DRAM na 1.360 V. Problem jest taki że nie ładowało mi do windowsa. Chciałem zrezygnować z overlocku powracając do ustawień domyślnych jak było na XMP bo widziałem, że coś nie działa.( jednak nawet w takim wypadku się nie uruchomiło)

 

Następnie więc włączyłem ustawienia fabryczne ramów jak i całego biosu.

 

Teraz mam taki problem że komputer działa normalnie ładuje do biosu w którym przywróciłem wszystkie wartości na default(także te z XMP) ale nie ładuje windowsa zacina przy jego włączaniu; raz zdarzyło bodajże, że przy takim włączeniu wywaliło Blue-screena

Próbowałem:

- przeinstalować system na obu dyskach twardych ( zacina podczas pierwszego ładowania systemu )

- wyciągnąłem baterie biosu oraz w samym biosie uruchomiłem podstawowe ustawienia,

- próbowałem z pojedynczą kością pamięci ram

 

Zasilacz: seasonic 550w focus plus 80 plus gold

Płyta główna: z390 tomahawk

 

W czym może być problem :/ ? Bardzo proszę o pomoc.

 

Dodam, że próbowałem wkładać po 1x kość 8gb w 3 pierwsze sloty w płytę główną na zmianę efekt jest ten sam ( 4 kość zasłania radiator CPU)

 

Screeny z zawieszonego windowsa i biosu - https://imgur.com/a/wS68ut5

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie też stawało ładowanie systemu na tym ekranie z kręcącymi się kropkami. Nie pomagała opcja naprawy uruchamiania systemu w zaawansowanych opcjach rozruchu systemu. Tylko że u mnie działo się tak jak wgrałem niewłaściwy bios (od innego modelu) do HD 7850 :E . Więc sprawdź na iGPU przy zdemontowanej karcie dedykowanej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też stawało ładowanie systemu na tym ekranie z kręcącymi się kropkami. Nie pomagała opcja naprawy uruchamiania systemu w zaawansowanych opcjach rozruchu systemu. Tylko że u mnie działo się tak jak wgrałem niewłaściwy bios (od innego modelu) do HD 7850 :E . Więc sprawdź na iGPU przy zdemontowanej karcie dedykowanej.

 

zdemontowałem kartę graficzną już wcześniej i obraz jest na integrze z płyty

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli system się ładuje bez problemu na integrze to sprawdź k. dedykowaną w innym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli system się ładuje bez problemu na integrze to sprawdź k. dedykowaną w innym komputerze.

 

sęk w tym, że obraz normalnie się pojawia tylko występuje zacięcie w tym miejsu co na screenie podczas ładownia windowsa i trzeba restartować komputer i tak w kółko. Naprawde nie rozumiem o co chodzi, bios normalnie wykrywa ramy czy to jedną kość czy obie tak samo na płycie świeci się socket gdzie został włożony.

 

 

https://imgur.com/a/rnwrIZY

screeny z memtestu - niestety nie wykazało chyba żadnych błędów, a test wykonywał się 3 h

 

eh... Próbowałem również inne iso Windowsa oraz update biosu do najnowszego.... i jest to samo

 

Tak czy owak czy to może być wina tych kości ramu mimo, że nie ma błędów ?

 

Dziwne jest to, że ubuntu normalnie się zainstalowało i działa, a z windows nie.

Edytowane przez xor123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...