Skocz do zawartości
rasgan

Fotel/krzesło do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

jak w temacie. Szukam fotela do komputera. Obecny mi się rozpada niestety po jakichś 15-17 latach. Dokładnie wieku nie pamiętam.

 

Budżet - 500-700zł

Obecny fotel - najbardziej przypomina ten https://www.ikea.com/pl/pl/p/millberget-krzeslo-obrotowe-bomstad-czarny-90339412/ z IKEA

Jego parametry to:

siedzisko szer: 52cm - jest idealnie luźne i mi odpowiada, mam duży tyłek

siedzisko głębokośc - 46-48cm

wysokośc na jakiej siedzę: 57cm (mam wysoki stół do kompa 75cm). Mógłbym siedieć niżej, ale wtedy podłokietniki są za małe

podłokietniki: 20cm - i tak są małe i cała ręka opiera się na stole przez co klawiatura jest dość daleko od krawędzi stołu

oparcie: 65cm - jest mi do końca ramion

 

Nad czym myślałem obecnie: IKEA Markus - siedziałem u brata i jest OK, ale znów problem z podłokietnikami

spc gear eg450 - teoretycznie na maksymalnej wysokości i podłokietnikach na max powinno być wszystko dobrze

 

Czy polecicie coś co będzie dla mnie wygodne? Mój wzrost 185cm, masa 120kg, czas przy kompie od 5-8h dziennie. Czasem dzieciaki posiedzą na tym foteliku i żona.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ostatnio robiłem małe poszukiwania i myślę, że warte zainteresowania są następujące fotele:

Unique Ares Mesh - podobny do Markusa z Ikei, ale ma regulację podłokietników i lepszą jakość https://www.unique-meble.pl/produkty/ares-mesh,95,1

Grospol Level BT HD - wersja tapicerowana - https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-level-bt-hd-24-h/3987/p

Grospol Level BS HD - wersja z siatką - https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-level-bs-hd-24-h/3982/p

 

ja zastanawiam się nad tymi trzema i chyba wybiorę Level jest droższy ale pełną regulację (głębokości siedziska, podpory lędźwiowej, zagłówka, wysokości siedziska, możliwość zablokowania dowolnej odchylonej pozycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad mój budżet niestety. Ale wyglądają bardzo ładnie i sprawiają wrażenie bardzo wygodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wtrące 3 grosze co do kreteriów wyboru:

- siatka jest znacznie lepsza w upalne dni niż jakikolwiek materiał

- długość/głębokość siedziska to jeden z najważniejszych parametrów. Nie bierz ze zbyt długim bo będziesz "pływał" w fotelu.

- odchylanie się oparcia z siedziskiem jest znacznie wygodniejsze niż odchylanie samego oparcia bo nie zmienia się punkt podparcia lędźwi a równomierne podparcie ud ociąża tyłek i krzyż.

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja @doman18. Materiał/siatka. Siedzisko też długie musi być, ale bardziej krytyczne w moim gabarycie chyba jest szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- odchylanie się oparcia z siedziskiem jest znacznie wygodniejsze niż odchylanie samego oparcia bo nie zmienia się punkt podparcia lędźwi a równomierne podparcie ud ociąża tyłek i krzyż.

Uważam zupełnie odwrotnie. Nigdy więcej fotela bez porządnego tilta.

Zresztą praktycznie wszystkie ergonomiczne fotele na których siedziałem mają odchylane samo oparcie, bądź synchro gdzie siedzisko odchyla się w znacznie mniejszym stopniu.

 

Single point tilt to rozwiązanie budżetowe i od kiedy usiadłem w porządnym fotelu to nigdy więcej sztywnych kadłubków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości najlepiej pójść do sklepu i wypróbować różne modele.

 

MILLBERGET lub bardzo podobne mamy w pracy - takie sobie ale lepsze od tych co ostatnio nam zaserwowali (nie podam modelu, nie pamiętam).

Markusopodobne koniecznie do przymiarki, na mój wzrost ~195cm jest było za niskie i opierałem się barkami o podgłówek.

 

W Agata meble do wypróbowania VENETTA i MANDAL. Nie wiem jak z ich trwałością, zwłaszcza przy niezbyt małej wadze.

 

W pracy i domu mam z Nowego Stylu, Motion i SitNet. Pierwsze ma lepiej zrobione oparcie, drugie regulowany zagłówek, reszta mechanizmu chyba identyczna. No ale to ceny w okolicach 1500zł. Można próbować polować na okazje, wybrać mniej bajerów w regulacji ale najtaniej co widziałem, to okolice 1000zł w Agata meble (na stronie nie wiedzę, w sklepie widziałem kilka lat temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę. Muszę poprawić warunki pracy w domu jak najtańszym kosztem. Obecnie wszystko po studencku: stare wąskie biurko z szufladami i szafką (ledwo idzie włożyć nogi), budżetowe krzesło obrotowe, od którego boli d*** i nie da się wysiedzieć (na przełomie lat 90-00 pełno takich było w osiedlowych sklepach meblowych). Jak kupię fotel gamingowy, to czeka mnie zmiana biurka. W pracy mamy wygodne krzesła z siatką na plecach, ale przynajmniej d*** nie boli od siedzenia. Nie wiem co to za producent. W poniedziałek dam znać. W necie pełno jest podróbek, szajsu, więc może coś podpowiecie. Może znacie jakieś inne patenty na poprawę studenckich warunków?

 

Myślę jeszcze o takiej piłce:

 

pilka-do-siedzenia-sitsolution-biuro_1_1_3.jpg

 

Czy ktoś ma coś takiego w domu? Nie jest to jednak rozwiązanie na 8h pracy.

 

Oszczędzam na mieszkanie, ale przez najbliższe 2-3 lata raczej nic się nie zmieni. Takie czasy. :(

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam krzesła PRofim, to polski producent zaopatrujacy najwieksze biura w polsce.

Siedzialem w pracy na ich krzesle przez 5 lat i zero zuzycia, wygodne i komfortowe. W domu uzywałem jakiegos chinskiego bubla za 300zł, w ktorym silownik pękł po pol roku, po kolejnych kilku miesiacach krzeslo calkiem sie zlamało i musiałem je na sztywno pospawac. Teraz kupilem wlasne krzeslo PROFIM uzywam je od roku i naprawde polecam, nawet po calym dniu siedzenia nie czuje bólu dupy ani kregoslupa.

 

Chyba ze ktos szuka kszesła z dobrym trzymaniem w zkrętach np. NASA ULTRA GAMER PRO XT RACING ze skory z węża ogrodowego dla takiego kogos nie polecam Profim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałbyś modele jakich używałeś i orientacyjne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma coś takiego w domu? Nie jest to jednak rozwiązanie na 8h pracy.

Mam, szczerze to dla mnie się nie nadaje. Chwilę się można pobujać, ale mi się bez podparcia pleców kijowo pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podparcia pleców można ocipieć.

 

Mam od 10 lat już:

 

https://www.ikea.com/pl/pl/p/markus-krzeslo-biurowe-glose-czarny-robust-czarny-40103100/

 

jedyny minus to sztuczna skóra (złuszcza się). Ale jest mega solidnie i dobrze wykonane - przede wszystkim wygodnie. Od kiedy mam to krzesło, nie mam problemów z odcinkiem lędźwiowym. Ma dość duży zakres regulacji jeśli chodzi o podparcie - można zjechać do pozycji półleżącej.

 

Wcześniej miałem taki fotel z JYSK - złamał się wpół po kilku miesiącach, kosztował 300zł. To jest "tylko" 300zł droższe i po 10 latach nawet nie skrzypi, a siedzę dużo :E masz też z tego co pamiętam 10 lat gwarancji.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

jak w temacie. Szukam fotela do komputera. Obecny mi się rozpada niestety po jakichś 15-17 latach. Dokładnie wieku nie pamiętam.

 

Budżet - 500-700zł

Obecny fotel - najbardziej przypomina ten https://www.ikea.com/pl/pl/p/millberget-krzeslo-obrotowe-bomstad-czarny-90339412/ z IKEA

Jego parametry to:

siedzisko szer: 52cm - jest idealnie luźne i mi odpowiada, mam duży tyłek

siedzisko głębokośc - 46-48cm

wysokośc na jakiej siedzę: 57cm (mam wysoki stół do kompa 75cm). Mógłbym siedieć niżej, ale wtedy podłokietniki są za małe

podłokietniki: 20cm - i tak są małe i cała ręka opiera się na stole przez co klawiatura jest dość daleko od krawędzi stołu

oparcie: 65cm - jest mi do końca ramion

 

Nad czym myślałem obecnie: IKEA Markus - siedziałem u brata i jest OK, ale znów problem z podłokietnikami

spc gear eg450 - teoretycznie na maksymalnej wysokości i podłokietnikach na max powinno być wszystko dobrze

 

Czy polecicie coś co będzie dla mnie wygodne? Mój wzrost 185cm, masa 120kg, czas przy kompie od 5-8h dziennie. Czasem dzieciaki posiedzą na tym foteliku i żona.

 

Dziękuję za pomoc.

 

https://allegro.pl/oferta/fotel-biurowy-obrotowy-krzeslo-gracza-biurowe-gtr-7665319913?snapshot=MjAxOS0wNC0yNVQwOTo0MzoxMy4wNzVaO2J1eWVyOzZhYjZhZDQ0ZDUxMTVjZjJiYTgxMGIzYjE1YmNmODNmNWEwYjI2MGQ0YzJjY2Y1NDNmY2YwNjkzNTBkMjZhZjU%3D

 

z tej aukcji kupiłem jakiś rok temu, podobne wymiary mam do ciebie i czuję się w nim dobrze, próbowałem wcześniej kupować jakieś fotele przez internet ale były odsyłane, były raczej dla kobiety 50 kg, albo dla azjaty który ma 160 cm w porywach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również poleciłbym fotele firmy profim ale niestety nie ten budżet. Sam ostatnio miałem zamawiać ale czas oczekiwania to nawet 6 tygodni (zależy od modelu).

 

Markus jest dobry jeśli komuś pasuje ta podpórka pod lędźwie; u mnie niestety nie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biurze mamy fotele od Sitag, bardzo podobne do Profim Xenon.

 

U mnie są 3 opcje: krzesło biurowe (np. Profim Xenon/Motto), fotel gamingowy, fotel skórzany. Najbardziej przekonuje mnie pierwsza opcja. Z jednej strony komfort to podstawa (zwłaszcza siedzisko), z drugiej byle nie przepłacić za zbędne bajery.

 

Na co jeszcze zwracać uwagę?

 

Tylko wczoraj kilka osób przyjechało do biura po krzesło. Ciekawe, na czym wcześniej siedzieli. Co się dziwić. Mało kto ma własne mieszkanie. Większość wynajmuje pokój po taniości. Mógłbym zrobić to samo, ale to rozwiązanie tymczasowe.

 

Czy ktoś pamięta, jak wyglądał ten rynek 10-20 lat temu? Czy naprawdę nie było wyboru oprócz tandetnych krzeseł tego typu (były to krzesła prawdopodobnie od Black Red White)? Czy po prostu ludzi było nie stać na nic lepszego?

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś pamięta, jak wyglądał ten rynek 10-20 lat temu? Czy naprawdę nie było wyboru oprócz tandetnych krzeseł tego typu (były to krzesła prawdopodobnie od Black Red White)? Czy po prostu ludzi było nie stać na nic lepszego?

Ludzi nie było stać.

Teraz też niewiele osób kupuje krzesła za 1k PLN. Choć 1k PLN dziś to jak 20 lat temu 400 zł, a 10 lat temu 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biurze mamy fotele od Sitag, bardzo podobne do Profim Xenon.

 

U mnie są 3 opcje: krzesło biurowe (np. Profim Xenon/Motto), fotel gamingowy, fotel skórzany. Najbardziej przekonuje mnie pierwsza opcja. Z jednej strony komfort to podstawa (zwłaszcza siedzisko), z drugiej byle nie przepłacić za zbędne bajery.

 

Na co jeszcze zwracać uwagę?

 

Tylko wczoraj kilka osób przyjechało do biura po krzesło. Ciekawe, na czym wcześniej siedzieli. Co się dziwić. Mało kto ma własne mieszkanie. Większość wynajmuje pokój po taniości. Mógłbym zrobić to samo, ale to rozwiązanie tymczasowe.

 

Czy ktoś pamięta, jak wyglądał ten rynek 10-20 lat temu? Czy naprawdę nie było wyboru oprócz tandetnych krzeseł tego typu (były to krzesła prawdopodobnie od Black Red White)? Czy po prostu ludzi było nie stać na nic lepszego?

 

 

Siedzieli na tym co mieli w mieszkaniu, w domu rzadko kto siedzi kilka godzin przed kompem (nie liczę zapalonych graczy). Sam siedzę na krześle obrotowym Ikea Gregor co z wygodą nie ma nic wspólnego.

 

Bardzo dużym problemem przy zakupie foteli jest to że dobre kosztują minimum 500 zł ale nie ma za bardzo ich jak przetestować w sklepie. Chociaż z tym testowaniem w sklepie to jest też różnie. Do markusa trzy razy w zeszłym roku się przymierzałem w sklepie; siedziałem, regulowałem, ogólnie było bardzo dobrze. Po zakupie i pierwszych 3 godzinach w domu wiedziałem że jednak to fotel nie dla mnie. Podpórka pod lędźwie uwierała.

 

 

Jakbym w pracy nie siedział na Profim Raya 21 to bym nawet na fotele tej firmy nie spojrzał. Teraz szukam czegoś z profim z zagłówkiem do domu ale to koszt minimum 1300 zł i kilka tygodni czekania.

 

Ostatnio w pracy testowaliśmy tez fotele nowy styl (nie znam dokładnego modelu). Fotele te już na pierszy rzut oka dużo gorzej wykonane, materiały też gorsze. Same wrażenia z siedzenia też nie zbyt pozytywne.

 

Może i chwale bardzo profim ale jest za co, poza tym na swoim fotelu siedzę ponad dwa lata (nie dostałem tego fotela też nowego, nie wiem ile ma lat) i nic nie skrzypi, nie rwie się.

 

A co do rynku foteli to zawsze był tylko ludzie nie zwracali uwagi na to na czym siedzą oraz było im szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam zupełnie odwrotnie. Nigdy więcej fotela bez porządnego tilta.

Zresztą praktycznie wszystkie ergonomiczne fotele na których siedziałem mają odchylane samo oparcie, bądź synchro gdzie siedzisko odchyla się w znacznie mniejszym stopniu.

 

Single point tilt to rozwiązanie budżetowe i od kiedy usiadłem w porządnym fotelu to nigdy więcej sztywnych kadłubków.

No właśnie ja miałem wcześniej Futura 3 z Grospolu za ok 800zł. Bardzo dobre krzesło, bardzo trwałe, miałem je ok 7 lat. Ale odkąd w firmie siadłem na krzesło z titlem z siedziskiem to do domu też takie kupiłem a Futurę sprzedałem.

 

To nowe krzesło jest generalnie brzydkie, trochę z gorszej jakości materiałów i nie wiem czy wytrzyma tak dobrze 7 lat użytkowania jak futura. Ale dzięki tiltowi z siedziskiem moje plecy i tyłek odpoczywają a ja się nie ześlizguje i mam równomierne podparcie też nóg. W futurze przy odchyleniu miałem wrażenie że pod tyłkiem jest największy nacisk i spada idąc w stronę podkolan.

https://allegro.pl/oferta/ergo-ii-plus-ergonomiczny-fotel-obrotowy-8569075622

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Kupiłem w końcu dwa Markusy z IKEA. Czekałem 3 tygodnie, ale opłaciło się. Siedzi się idealnie, choć uważam, że mechanizm jest trochę za miękki. Lekko się opieram i lecę do tyłu jak jestem na najwyższym poziomie. Jak jestem niżej, to już tak źle nie jest. Ale samo siedzenie po kilka godzin dziennie nie owocuje dupobólem więc jest super. Uważam, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłę docisku mechanizmu możesz sterować - pod siedziskiem masz takie duże pokrętło i możesz usztywnić tilta aby Ci sztywniej chodził, chyba ze już masz na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem się do fotela gamingowego. Nie pamiętam modelu (pójdę sprawdzić), ale 2 poduszki na oparciu i to było bardzo wygodne. Musiałbym jednak wziąć na tydzień na testy, bo podczas użytkowania mogą odezwać się inne fragmenty kręgosłupa. Jeśli chodzi o siedzisko, to lepsze niż w budżetowych krzesłach, ale do dłuższej pracy nie za bardzo. Słowa sprzedawcy - siedzi się jak w PKP. Z drugiej strony w pracy mamy podobne do Profim Xenon, siedzisko jest miękkie i nie narzekam, bo da się wysiedzieć nawet kilka godzin (potem już zaczyna cisnąć). Narzekam jednak na oparcie, bo dłuższym czasie występuje ból. Wybór będę miał ciężki.

Na chwilę obecną muszę iść w budżet i do meliny myślę nad czymś takim:

https://www.ikea.com/pl/pl/cat/poduszki-i-siedziska-na-krzesla-20542/

Nadaje się to na "zwykłe" krzesło, by te kilka godzin wysiedzieć?

A piłka czasami przydaje się do porozciągania :D

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Na tygodniu pochodzę po sklepach meblowych, jeśli do tego czasu nie wprowadzą całkowitego lockdownu. Idealnie byłoby wypożyczyć takie krzesło na tydzień. Gdzie jest taka możliwość?

Obojętnie, czy biurowe, czy gamingowe, byle dało się wysiedzieć minimum 4 godziny pod rząd.

Wspomniane wyżej krzesło Sitag (podobne do Profim Xenon i Raya) ma wygodne i miękkie siedzisko, ale oparcie nie na mój kręgosłup. W testowanym gamingowym powinno być OK (z dwoma poduszkami na oparciu,  nie pamiętam modelu). Co do innych (IKEA) to raczej nie mam możliwości się przymierzyć. W poprzedniej firmie miałem duży skórzany fotel, ale wygodny nie był. Fotele skórzane lub skóropodobne z wyższej półki powinny zdać egzamin.

Najważniejsze siedzisko, aby te kilka godzin wytrzymać i skupić się na pracy, a nie na krześle. Siatki na oparciu być nie musi, a nawet niech jej nie będzie. Kwestia tiltu - odchylenie w takim samym stopniu siedziska i oparcia to błąd.

Nie chcę na ten moment wydawać za dużo. Szukam czegoś do max 500 zł, ostatecznie do 700-800 zł.

Tak w ogóle to z jakiego materiału są wykonane te ergonomiczne siedziska? Co jest w środku?

Gdy kiedyś pytałem lekarzy ortopedów, jakie krzesło będzie dla mnie najlepsze, to odpowiadali: nie siedzieć

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...