Skocz do zawartości
brtkbrtk

Acer aspire V5 561g Jak zmodernizować - przyspieszyć - laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ekspertów.

 

 

 

Mam takie o to cudo

 

 

 

Acer Aspire v5 561g

 

 

 

Dziś staruszek jest już mocno zamulony. Chciałbym go przyspieszyć. Myślałem mu dodać dysk SSD 480-500gb oraz wymienić Ram na dwie kości po 8gb - razem 16gb.

 

 

 

Moje pytania są następujące:

 

- czy wymiana dysku będzie skomplikowana dla laika? Czy będę musiał otworzyć całą obudowę czy wystarczy że otworzę klapę w dole obudowy? I tam wyjmę stary dysk i włożę nowy?

 

- czy dysk musi mieć jakieś specjalne wymagania czy wystarczy po prostu zwykły dysk SSD?

 

- czy demontaż i montaż nowych Ramów jest trudna?

 

- czy możecie mi pomóc w doborze ramu? Nie wiem jaki mają mieć kształt i specyfikacje aby idealnie pasowały a komputer nie szwankował.

 

 

 

Wiem że pytając o otwarcie klapy zastanawiacie się czemu jej nie otworzę i nie sprawdzę sam. Nie znam się na tym i boję się ją otworzyć bo nie wiem czy w jakiś sposób otwierając nieudolnie nie uszkodzę sprzętu dlatego wolę zadać pytanie zanim coś naknoce.

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez brtkbrtk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy ssd przyspieszy C tego kompa :)

do pulpitu najwieksze odczucia wlasnie przez zmiane dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz robić - jeśli do codziennego użytku, nie ma sensu kupować więcej niż 8 GB RAM. Zobacz ile masz obecnie - optimum to 2x4 GB, ale oczywiście kto bogatemu zabroni :). Moduły DDR3, trzeba by sprawdzić czy niskonapięciowe czy zwykłe. Dysk wymienisz bez problemu, najbardziej opłacalny będzie 256 GB. Jeśli boisz się go otworzyć, mam dla Ciebie inną radę - teraz może być trudno, ale daj go do serwisu, wyczyszczą go w środku, nałożą nową pastę termoprzewodzącą na procesor (i ewentualnie grafikę, tam był zdaje się montowane Radeony R7), zamontują RAM i dysk i będzie git, zapłacisz parę dych ale masz zrobiony sprzęcik na kolejne parę lat i zero stresu. Jeśli obawiasz się odkręcić klapkę, tym bardziej nie nałożysz pasty na CPU i GPU. Komponenty zaś możesz kupić samodzielnie - kość 4GB DDR3 to ok. 40-50 PLN, 8GB - koło 90 PLN za sztukę, oczywiście używane bo nowe trudno będzie dostać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda z wypowiedzia wyej... jesli pulpit to tylko ssd :P

ramu nie odczujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladniejsza specyfikacja

Acer Aspire V5-561G 15,6" Intel® Core™ i5-4200U - 8GB RAM - 1TB Dysk - R7 W265 Grafika - Win8.1

 

 

Bardzo wam dziękuję za szybką odpowiedź.

Sprzęt ma być używany do pakietu Office i czasem programu CAD.

 

Chcę tylko wymienić rzeczy które mogę zrobić sam. Czyli wymiana dysku i ramu.

 

Rozumiem że każdy dysk SSD będzie tam pasował?

 

Obecnie jest tam 8gb ram ale nie wiem czy w jednej kości czy dwóch?

Zakładam że w dwóch.

 

Chciałbym kupić 2 kości po 8gb. Znalazłem kości od tego samego laptopa ale każde 8gb kosztuje 180zł. To trochę za dużo. Potrafilibyscie coś dobrać tańszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladniejsza specyfikacja

Acer Aspire V5-561G 15,6" Intel® Core™ i5-4200U - 8GB RAM - 1TB Dysk - R7 W265 Grafika - Win8.1

 

 

Bardzo wam dziękuję za szybką odpowiedź.

Sprzęt ma być używany do pakietu Office i czasem programu CAD.

 

Chcę tylko wymienić rzeczy które mogę zrobić sam. Czyli wymiana dysku i ramu.

 

Rozumiem że każdy dysk SSD będzie tam pasował?

 

Obecnie jest tam 8gb ram ale nie wiem czy w jednej kości czy dwóch?

Zakładam że w dwóch.

 

Chciałbym kupić 2 kości po 8gb. Znalazłem kości od tego samego laptopa ale każde 8gb kosztuje 180zł. To trochę za dużo. Potrafilibyscie coś dobrać tańszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zmień HDD na ssd i zobacz jak Ci się pracuje. Taka zmiana w łapkach to zazwyczaj jak przesiadka z furmanki w passata TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssd ogarnę ale chcę wiedzieć ile musiałbym wydać na ram bo może bym to zrobił kompleksowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...