Skocz do zawartości
tomekwojcik

Który z 2 monitorów wybrać, a może jeszcze inny?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym kupić jeden z dwóch monitorów:

Samsung U28R550UQUX (tutaj aukcja: https://allegro.pl/oferta/monitor-28-samsung-u28r550uqux-4k-hdr-freesync-8906153866 )

lub:

Acer Nitro VG280K ( https://allegro.pl/oferta/monitor-acer-nitro-vg280k-ips-4k-1ms-freesync-hdr-9021629194 )

 

I teraz moje pytania:

- który obiektywnie jest lepszy?

- Acer zawiera kilka technologii AMD, ale czy to będzie współpracować z nVidią lub Intelowską kartą?

- Samsung zawiera technologie ochrony oczu, lecz bez pogarszania kolorystyki. Czy takie same są funkcje ochrony oczu w Acer (bez pogarszania kolorów) ?

 

Odpowiedzi nie znalazłem w powyższych aukcjach, dlatego proszę uprzejmie o podpowiedź.

 

PS. Monitora będzie używał do wszystkiego: głównie do pracy, filmów, trochę do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Samsung zawiera technologie ochrony oczu, lecz bez pogarszania kolorystyki. Czy takie same są funkcje ochrony oczu w Acer (bez pogarszania kolorów) ?

Funkcja redukująca ilość niebieskiego światła, w każdym ekranie bez wyjątków będzie pogarszała kolory (na szczęście można to wyłączyć).

 

Brak migania podświetlenia przy niższych jasnościach, nic nie pogarsza.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało jest monitorów które bez przeszkód współpracują z Gsync Compatible także musisz poszukać. HDRu to te monitory nie mają tylko co najwyżej jakiś tryb. Bardzo dobrze wypada HP X27i ma niższa rozdzielczość, ale wyższe odświeżanie bardzo dobra kalibracje oraz FreeSync Premium i G-Sync Compatible. Uwierz mi różnica miedzy 60, a 144Hz jest kolosalna nawet w zwykłym użytkowaniu. Moim zdaniem najlepszy wybór za 1500zł mimo iż nie ma 4K

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hp-x27i-recenzja.html

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało jest monitorów które bez przeszkód współpracują z Gsync Compatible także musisz poszukać. HDRu to te monitory nie mają tylko co najwyżej jakiś tryb. Bardzo dobrze wypada HP X27i ma niższa rozdzielczość, ale wyższe odświeżanie bardzo dobra kalibracje oraz FreeSync Premium i G-Sync Compatible. Uwierz mi różnica miedzy 60, a 144Hz jest kolosalna nawet w zwykłym użytkowaniu. Moim zdaniem najlepszy wybór za 1500zł mimo iż nie ma 4K

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hp-x27i-recenzja.html

Co to jest Gsync Compatible?

 

Ile kosztowałby 144Hz + IPS + 4K? Co byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowałby 144Hz + IPS + 4K?

Chyba z 3,5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zasadnicza różnica między 60Hz a wyższą częstotliwością odświerzania?

 

Co mi da to, że będę miał G-sync? Bo grafikę mam nVidie (w laptopie, więc nie zmienię ). Jaki efekt wizualny tego będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zasadnicza różnica między 60Hz a wyższą częstotliwością odświerzania?

144 FPS jest płynniejsze niż 60 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę to na filmach?

Nie :) (filmy kinowe to 23,976 FPS , a "nie kinowe" w praktyce kończą się najwyżej na 60 FPS / 59,94 FPS ). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :) (filmy kinowe to 23,976 FPS , a "nie kinowe" w praktyce kończą się najwyżej na 60 FPS / 59,94 FPS ).

Dziękuję :)

 

A czy zobaczę to jeżeli będę miał monitor w technologii g-sync?

 

Czy to na filmach, czy w jakiś starszych grach, jak Heroes 3 albo starym shooterze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te same monitory tylko od innych producentów, ja bym bardziej ufał Samsungowi.

W skrócie G-Sync daje to samo co V-Sync, tylko nie dodaje input laga. Na pulpicie masz wymuszone potrójne buforowanie, w filmach tego nie zauważysz, więc jedynie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te same monitory tylko od innych producentów, ja bym bardziej ufał Samsungowi.

W skrócie G-Sync daje to samo co V-Sync, tylko nie dodaje input laga. Na pulpicie masz wymuszone potrójne buforowanie, w filmach tego nie zauważysz, więc jedynie w grach.

Bardzo dziękuję za tą odpowiedź :)

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...