Skocz do zawartości
wirtualnejaslo

MSI b450 Tomahawk - nie dziala klawiatura myszka

Rekomendowane odpowiedzi

MSI b450 Tomahawk MAX - nie dziala klawiatura myszka gdy instaluje win7 tzn gdy wyskakuje niebieski ekran windowsa 7 przy instalacja w tym momencie znika podswietlenie myszki/klawiatury. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś? Spałeś przez ostatnie parę lat? :E

 

Win 7 nie "wspiera" najnowszych prockow.

 

Windows 7 Image Updater - Automatyczny aktualizator obrazu Windows 7 dla nowych maszyn (Sky/Kaby/Coffee Lake , Ryzen Threadripper)

 

Albo po prostu zainstaluj Win 10.

Mam takiego windowsa - https://winclub.pl/topic/21849-windows-7-game-x64-17032020-by-bgt/?tab=comments#comment-252756

 

Czyli mam rozumiec ze program dodaje do obrazu windowsa sterowniki np. USB 3.0 bądź 2.0 i wtedy chula? A duzo wiecej wtedy ma rozmiar windowsa 7 bo specjalnie scaignalem odchudzonego win 7 bo mam malo miejsca na dysku SSD.

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś? Spałeś przez ostatnie parę lat? :E

 

Win 7 nie "wspiera" najnowszych prockow.

 

Windows 7 Image Updater - Automatyczny aktualizator obrazu Windows 7 dla nowych maszyn (Sky/Kaby/Coffee Lake , Ryzen Threadripper)

 

Albo po prostu zainstaluj Win 10.

 

) Spałeś ...hahaha dobre ...

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz myszkę na PS/2 to ściągniesz sterowniki z neta i ogarniesz temat - wiem, bo sam tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co instalujesz takie dzikie mody a nie system, przecież to było modne za czasów procesorów jednojajowych.

Poza tym hańbą jest siedzenie na Win 7 mając taki sprzęt, rozważ migrację na Win 10 jak człowiek (pro tip - najnowsza wersja to 1909 19H2 Build 10.0.18363.720).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz myszkę na PS/2 to ściągniesz sterowniki z neta i ogarniesz temat - wiem, bo sam tak robiłem.

nie mam właśnie.. jakbym mial to potem bym same sterowniki USB 3.0 z neta sciagnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System będzie większy o sterowniki, nie wiele, ale jak wspomniane zostało wyżej, nie widzę absolutnie sensu siedzenia na starym Windowsie. Nie taki diabeł straszny jak go malują, użytkuje Win10 od dawna i nie mogę narzekać, mam nawet wrażenie ze mniej przy nim roboty i jest stabilniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam właśnie.. jakbym mial to potem bym same sterowniki USB 3.0 z neta sciagnał.

na stronie MSi masz program jak stworzyć takiego Win7

u mnie nie było problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić przejściówkę z USB na PS2. Przydaje się i mam wrażenie, że wtedy w ogóle mysz działa jakoś lepiej - płynniej. Poza tym W7 zrobiony w tym podlinkowanym WIU zainstaluje Ci wszystko czego potrzebujesz w W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę będzie kolejny post autora, pt.: dlaczego nie mogę zainstalować Win 7 na dysku NVMe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał Phenoma x4 z win7, a jak zakupił Intela 9600k to musiał przejść na Win10 bo tam też nie ma sterowników z usb itp. Więc jest to mus, sam użytkuję win10 i nie ma z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie na tych nowych intelach nie da się już W7 zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na lapkach z c2d wrzucam win 10, a tutaj widzę komcepcja nowy komp + windows 7 sprzed 10 czy 11 lat :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektórzy dalej trzymają się mitu że w7 szybciej działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...