Skocz do zawartości
ReQu10234

Zmiana karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki zestaw komputerowy:

 

CPU: AMD Ryzen 5 1600 AF

Zasilacz: BeQuiet 450W

Płyta główna: GIGABYTE B450 ds3h

Dysk: HDD 1TB Toshiba

RAM 2x4 GB 3000MHz

 

I karta graficzna: GIGABYTE GTX 1050 TI 4gb

 

Moje pytanie brzmi tak, co najbardziej ogranicza mnie w tej konfiguracji? I czy opłaca się sprzedać gtxa za 500zl i kupić używanego rx 580?

Edytowane przez ReQu10234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicza oczywiście grafika, poza tym warto by pomyśleć o ssd dla poprawienia komfortu ogólnego korzystania z PC ;)

rx 580 byłby wyraźnie wydajniejszy, a sprzedaż 1050ti jest teraz bardzo opłacalna, jeszcze jakbyś miał go na gwarancji.. ceny są absurdalne (https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050ti-gaming).

Tylko jeśli chodzi o kupno kart pokroju rx 580, musisz się liczyć z tym, że łatwo trafić na pokoparkowe padło - tyczyć to się będzie rx 580/570/480/470 jak i gtx 1060. Moim zdaniem najbezpieczniej byłoby dołożyć z 2 stówki do 1650s i mieć nową kartę z gwarancją, jak chcesz po taniości - to rx580/gtx 1060 6gb na pewno dadzą spory przyrost fps, ale musiałbyś poszukać jakiejś "pewniejszej" sztuki, może czegoś jeszcze na gwarancji i też w rozsądnej cenie (550-600zł) - bo za więcej to już celuj w 1650s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ssd też już myslalem, ogólnie w 100 procentach się zgadzam, nie wiem skąd taka cena za 1050 ti przy takiej wydajności no ale, ludzie na to idą niewiadomo czemu. A co myślisz o 1660? Czy 1650s w zupełności starczy a jak tak to mógłbyś powiedzieć jaki model? Tzn od jakiej firmy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660/s sporp drozsze :) ale tez lepsze :) cos za cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogolę znajdzie się na nazwijmy to po imieniu "frajer" na GTX 1050 TI 4gb w cenie RX 570 ...

gdzie nowe GTX1650 są w tej samej cenie co GTX 1050 TI 4gb

 

kiedy to spadnie z tych absurdalnych cen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogolę znajdzie się na nazwijmy to po imieniu "frajer" na GTX 1050 TI 4gb w cenie RX 570 ...

gdzie nowe GTX1650 są w tej samej cenie co GTX 1050 TI 4gb

 

kiedy to spadnie z tych absurdalnych cen...

 

 

dlatego ja no nie bedac ujem sprzedaje swoj 1660s taniej niz kupilem i taniej niz mozna obecnie kupic- zgodnie z zasadami nie bycia JANUSZEM byznesuu -w sumie zazwyczaj tak robie aczkowliek duzo osob z tehgo forum twierdzi iz JANUSZUJE :E -z racji pisania prawdy o zawyzonych cenach wielu rzeczy- jesli bedziemy kupowac za takich $$ to sytuacja nie zmini sie nigdy.. sami ustalamy co kupujemy - nieprawdzaz? wiec po co na sile godzic sie na zawyzone ceny >?

ps nie patrzec na cene allegro wysylki bo wliczona tam jest prowizja- Allegro za bardzo ssie za te sprzedaz niestety a ja napewno przez to tracil nie bede :mad2::o (sprzedalem kiedys 2060 za 1150 a prowzja bandycka -70zl), ale zwykly poza allgro zakup polecam zawsze :D

 

LAB/ OLX/ ALLEGRO -konta pare latek maja :) mysle ze to jest nadto gwarancja uczciwosci ;)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd taka cena za 1050 ti przy takiej wydajności no ale, ludzie na to idą niewiadomo czemu

Wiadomo czemu. Temu że nie wymaga kupna nowego zasilacza i w tym segmencie cenowym/zasilaczowym nie ma konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, do sedna co byście najbardziej polecili, nawet używkę. Żeby był jakiś zauważalny skok na wydajności. Jest jeden problem karta nie może być zbyt duża poniewa mam stosunkowo malutka obudowę.

 

A z innej beczki czy mój zasilacz starczy do zasilenia nowej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czemu. Temu że nie wymaga kupna nowego zasilacza i w tym segmencie cenowym/zasilaczowym nie ma konkurencji.

 

 

to ja juz bym wolal kupic zasilacz za 100zl kupisz cos 'prawie' nowego z gwar - taki vero l2 nowy 180zl :D - ofc o ile sie zmiesci w obudowe :D

 

Moze ktos z foruum cos sprzeda w normalnej cenie? znaczy pytanie bez sensu bo smiem w to watpic- malo realne :E :E

 

Autorze , nie latwo bedzie kupic cos wydajnego w mikro rozmiarze typu 1660- kupisz i zagotujesz w malej obudowie :o - no dobra moze nie zagotujesz ale beda wysokie temp i halas...

 

1650s/1650 sa teoretycznie chlodne i wystarczy im +- 100w z wtyczki -ale tez w normalnej budzie - moglbys napisac jaka masz przynajmniej bo od poczatku tego nie wiadomo,,,

+

zasilacz d arady nawet rtx 2060-ale no tak tylko dla info bo sam mialem 2060 na PSU z 360W na +12 :o a do tego 130w CPU i cala reszta :o :o

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1100zł można znaleźć 1660 Super i lepiej dołożyć te 250-300zł względem RX580. Rożnica min 10, a nawet 20 fps jest już odczuwalna. Trzeba się śpieszyć bo kurs dolara szaleje, a jak masz frajera który weźmie 1050Ti za 500zl to z pocałowaniem reki sprzedawaj;)

 

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...