Skocz do zawartości
domin2805

Jak wyglada sytuacja z 5700xt?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam taka sytuacje mam ofertę wymiany rtx 2060s w zamian dostanę rx 5700 xt + zasilacz chiefteca gold +, w przeliczeniu na pln złoty deal, ale chciałbym żeby ktoś kto ma kartę wypowiedział się jak wyglądają temp. W sapphire pulse.

Druga jak i trzecia sprawa, jak sytuacja ze sterownikami? Amd już to ogarnęło czy dalej cyrki? Plus jak sytuacja z nakładającymi się sterami w przypadku ryzen+rx? Nadal z tymi kartami są takie cyrki?

Wychodzi teraz dlss 2.0, wiec nie wiem czy się pchać w amd, w dodatku jeżeli sterowniki nadal są w takim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos chce zrobic niezly deal z toba i szuka naiwniaka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce się wymienić na mniej wydajną kartę to widocznie ma z nią jakieś problemy. Także to już Twoja decyzja, niektórzy piszą że problemów nie mają, a inni mimo czystej instalacji najnowszych sterowników mają crashe/czarne ekrany czy inne super niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętny jest niby zapalonym graczem destiny 2 i przyznał, ze ma problem z odpaleniem na niej swojej gry, a ze grę praktycznie tylko w to chce się wymienić, ale podobno jego kolega na płytce x570 nie ma tego problemu. W dodatku osobiście będę miał możliwość sprawdzenia i włożenia karty do swojego kompa przed wymiana. Stad moje pytanie czy nie będzie akcji, ze później będę płakał w poduszkę po nocach bo mi się stery wywalają co chwila ?

Edytowane przez domin2805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie o jakie "cyrki" chodzi, więc po prostu opiszę moje doświadczenia z Pulse'em. Obecnie temperatury w stresie wahają się od 65 do 70 na rdzeniu, kilka stopni więcej na junction (hot spot), około 43/44 jest w Windows jak oglądam YouTube'a. Kiedy kupiłem kartę temperatury były wyższe, nie wiem dlaczego, w grudniu na hot spocie potrafiło być 100 stopni. No ale już od dawna tak nie jest.

 

Ja jestem człowiekiem, który instaluje wszystkie sterowniki po kolei, z tym, że akurat chyba dobrze trafiłem, albo po prostu coś dobrze robię, bo problemów z black screenami nie mam, tryb półpasywny działa, mimo, tego, że ustawiam prędkość wentylatorów ręcznie (max 24%). Ktoś pisał w wątku o Navi, że wtedy to nie działa, więc tylko wspominam - u mnie jest ok. Taktowania nie szaleją, w Idle jest to 200Mhz na pamieciach, 700-800 rdzeń i to są stałe wartości, nic się tutaj dziwnego nie dzieje.

 

Spadków FPS nie uświadczyłem, a jak widać po sigu 5700 XT łączę z Ryzenem 3600. Fps jest dużo i klatkarz zawsze jest raczej równy, ale ja też nie gram cały czas z włączonym frapsem, robiłem tak na początku, teraz już tylko opisuję to co widzę. Zawsze, gdy instaluję nowe sterowniki odinstalowuję stare przez panel sterowania, wyłączam neta, wchodzę w safe mode, wywalam resztę przez DDU, instaluję nowe wybierając czystą instalację, wyłączam w sterowniku overlaya w grach, asystenta aktualizacji itp., do tego zawsze trzymam porządek w systemie, może dlatego nie mam problemów. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętny jest niby zapalonym graczem destiny 2 i przyznał, ze ma problem z odpaleniem na niej swojej gry

 

Padłem :)

 

Jak nie chcesz mieć problemów to nie zmieniaj, na chłopski rozum jak ktoś chcę się wymienić na słabszą i jeszcze dodaje zasilacz to coś jest nie tak, a problemy z tymi kartami są od początku i nadal nie są rozwiązane (brawo amd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętny jest niby zapalonym graczem destiny 2 i przyznał, ze ma problem z odpaleniem na niej swojej gry, a ze grę praktycznie tylko w to chce się wymienić, ale podobno jego kolega na płytce x570 nie ma tego problemu. W dodatku osobiście będę miał możliwość sprawdzenia i włożenia karty do swojego kompa przed wymiana. Stad moje pytanie czy nie będzie akcji, ze później będę płakał w poduszkę po nocach bo mi się stery wywalają co chwila ?

 

Ja miałem do wyboru kupić 5700XT albo 2060 super i wybrałem RTXa.

Zimniejsze, lepsza kultura pracy, sterowniki do gier "day 1", całe oprogramowanie Geforce Experience

 

-nagrywanie powtórek z gier i zapisywanie ich kiedy chcesz w dowolnej jakości.

-streaming

- wbudowany licznik fps

-filtry gier co umożliwijaa podbicie kolorów, kontrast, światła, cieni (pomaga w grach typu dead by daylight, które są ciemne)

- Nvidia wrzuca optymalne ustawieńia gier do twojego sprzętu przy 1 uruchomieniu.

 

Mam MSI RTX 2060 Super gaming X i bym jej nie zamienił na żadnego 5700XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj, jak nie będzie kukać zawsze sprzedasz z zyskiem. Jak możesz przetestować - tym bardziej, prześledź wątki o tych kartach, zainstaluj problematyczne sterowniki i odpal problematyczne tytuły. Jeśli karta jest na gwarancji, a to kumpel to Cię raczej nie wykręci. Może po prostu chce pograć w gry bez stresu i nie chce mu się ogarniać tematu - znam wiele osób, które laptopa do utylizacji oddają, bo im Windows się zepsuł (serio!), więc mnie mało co zdziwi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do wyboru kupić 5700XT albo 2060 super i wybrałem RTXa.

Zimniejsze, lepsza kultura pracy, sterowniki do gier "day 1", całe oprogramowanie Geforce Experience

 

-nagrywanie powtórek z gier i zapisywanie ich kiedy chcesz w dowolnej jakości.

-streaming

- wbudowany licznik fps

-filtry gier co umożliwijaa podbicie kolorów, kontrast, światła, cieni (pomaga w grach typu dead by daylight, które są ciemne)

- Nvidia wrzuca optymalne ustawieńia gier do twojego sprzętu przy 1 uruchomieniu.

 

Mam MSI RTX 2060 Super gaming X i bym jej nie zamienił na żadnego 5700XT.

 

No cóż, trochę łatwiej schłodzić 2060s niż 5700xt, ale kupując kartę masz zawsze wybór. Można wziąć chłodną i chichą 5700xt gaming x, lub też mech albo evoke, które to są faktycznie suszarami połączone z grzałkami ;).

 

- Amd też ma nagrywanie/powtórki/czat/stream bezpośrednio z sterownika, ba nawet ma edytor wideo wbudowany.

- "Monitoring" też jest w amd, łącznie z licznikiem fps ;).

- Tu nie wiem, nie interesują mnie takie ficzery, jakieś tam bajery również są do wyboru w sterowniku, ale nie bawię się nimi :).

- Tu gotowe profile "gaming" również są, więc żaden argument

A masz w nvidii możliwość kontrolowania parametrów karty, włącznie z licznikiem fps za pomocą telefonu :E ? Bo amd ma coś takiego , amd link się nazywa.

 

Śmieszą mnie opinie ludzi na temat rzeczy, której nawet w ręku nie mieli, a do powiedzenia mają najwięcej :E. Bo ptaszki na drzewie ćwierkają , bo kolega kolegi bla bla bla . A potem mogą wychodzić kwiatki i rozczarowania, bo na ogół, 90% ludzi zachwala to co ma. Ja mam gdzieś zachwalanie tego co mam, allegro istnieje, i żaden problem dla mnie pozbyć się czegoś, co jest "Kupą" i kupić sobie coś normalnego.

 

Wracając do tematu.

Swojego red devila testowałem na 4 płytach głównych (z390/x370/b450/x570), z procesorami (ryzen 3600 x2, i5 9600kf, ryzen 1600), z 2 zasilaczami (vero m2 600w, rm550x) i z dwoma monitorami (philips 272g 144hz displayport podłączony, i jakiś stary benq 24" po hdmi podłączony), i na żadnej konfiguracji nie miałem problemów. Więc jeśli ktoś ma problemy, to raczej karta musi pojechać na gwarancję, bo innej możliwości nie widzę. Problem albo leży w samej karcie, albo siedzi pomiędzy monitorem a krzesłem :).

 

Powiem tak, osobiście w normalnym użytkowaniu nie mam najmniejszego problemu z tą kartą, ostatnie sterowniki naprawiły problem bardzo agresywnie spadających zegarów w grach fullhd . Żadnego stutteru, crashy, black screenów.

 

Problemy, które nadal są:

- Po wybraniu 144hz pamięci pracują na pełnej częstotliwości, podbija to temperatury karty (można zrobić ręczny profil na 142-143hz i wtedy pamięci normalnie obniżają takty)

- Przy wybraniu ponad 60hz, nie wejdę do biosu, złapie mnie blackscreen. Na 60hz jest oki.

- Ostatni sterownik w menu gier potrafi "przedmuchać" wentylatory, mam ustawione okolice 1200-1400rpm, ale na ułamki sekund potrafi skoczyć rpm na okolice 2000.

I to w sumie byłoby na tyle.

Saphhire puls jest cieplejsza od red devila i kręci na pewno więcej rpm, ale ogólnie jest to takie minimum, jeśli chodzi o kartę z poprawnymi temperaturami. Deal teoretycznie wydaję się kuszący, chociaż z drugiej strony 2060s kosztują w okolicach 2tys zł teraz, więc w takiej kasie można kupić nowego rx5700xt w bardzo fajnej wersji. Jeśli chodzi o "nakładanie" sterowników, to nic nie robi, że masz cpu amd i kartę amd. Instalatory traktują jak dwa oddzielne produkty, nie są powiązane. rx5700xt nie ma obsługi dlss i nie dostanie wsparcia dx12u, jeśli używasz w jakichś grach rt, i myślisz przyszłościowo, to akurat karta od amd nie będzie dobrym pomysłem. Fakt, rx5700xt jest trochę wydajniejszy od 2060s, ale na karcie amd są gry, w których ona sobie nie radzi, i są też takie gry, w których mocno odskakuję nvidii, nvidia ma bardziej "równą" wydajność, jeśli chodzi o różne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...