Skocz do zawartości
Skz3ro

Sprzęt do 1500 - pomóżcie!

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy bo sam jestem w tej kwestii ciemny jak noc w grudniu.

 

Potrzebuje złożyć sprzęt tak do 1500 (max 1800-1900). Czy jest szansa złożyć samą jednostkę w takiej cenie z oddzielną grafiką (niezintegrowaną)? Komputer głównie do Lol'a i CS GO, ale wiadomo jak najlepszy w tej cenie.

 

Byłbym naprawdę wdzięczny jak pomożecie bo sam tego nie ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę masz dwa wyjścia:

1) Kupić nową platformę, gdzie najrozsądniejszym configiem będzie klasyczny do bólu Ryzen 3600 + płyta B450 + 8 GB RAM, buda i zasilacz dyskusyjne, co do monitora i peryferiów to nie wiem czy coś masz i czy mają być wliczone w cenę. Jako GPU wyboru za bardzo nie ma - RX570 (bo na droższą może nie starczyć) jeśli karta ma być nowa.

2) Kupić kompletny, używany zestaw i zmodernizować go ew. o przyzwoitą kartę graficzną.

 

Jeśli masz zamiar grać tylko w w/w, niewymagające gry, drugie rozwiązanie pozwoli Ci kupić gotowy, fajny zestawik poniżej tysiąca za całość. Dlatego warto rozważyć zakup całego zestawu w okazyjnej cenie.

 

EDIT:

Doczytałem że chcesz jak najlepszy w tej cenie - cóż, najrozsądniej byłoby kupić dopieszczony zestaw np. na 2600K i dokupienie dobrej karty graficznej. Myślę że ktoś na forum miałby gotowy, odpicowany zestawik do sprzedania. Kupujesz, podłączasz i działa. I to w dobrej cenie.

 

Druga opcja - laptop. Za 1800-1900 kupisz używany sprzęt z i5 4C/8T (np. i5 8300H) i GTX 1050 4GB oraz 8GB RAM, często jeszcze na gwarancji - spokojnie ograsz Doom Eternal i inne nowości w FullHD. Lapka zawsze podepniesz przez HDMI do telewizora, do tego klawiatura i myszka więc wykorzystasz go jako ekwiwalent stacjonarki - pograć można niekoniecznie na buczącej skrzynce pod biurkiem :).

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - żadne nowości z gier mnie raczej nie interesują. Nie jestem zbyt wymagający, ważne abym mógł stabilnie pograć w te dwa tytuły nie irytując się zacinającym sie youtubem.

Mówiąc o używanym sprzęcie masz na myśli jakieś sklepy z takimi komputerami czy szukać od osoby prywatnej jakiejś jednostki? Boję się trochę braku gwarancji w takim przypadku.

 

Ps. Chodzi mi o samą kompletną, gotową do użytku jednostkę - monitor klawiatura etc. mam ;)

Edytowane przez Skz3ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem post wyżej, poczytaj :). Do CS:GO czy LoL-a wystarczy nawet Core2Quad z 8 GB RAM i GTX 750Ti do kupienia za parę stów. Polecam Ci zastanowić się, czy nie rozważyć właśnie zakup na tym forum od życzliwego forumowicza, bo sporo osób ma fajne, powykręcane zestawy sprzed lat i właśnie oni chcą pograć w nowości, a nie wiedzą co zrobić ze swoimi niuniami - upgrade'ować czy sprzedać i kupić nowe. Za dosłownie parę stów możesz mieć kozacką maszynkę jak na standardy np. roku 2014/2015, zatem warto.

 

Zakładasz również budżet do 1800-1900 - mogę Ci polecić laptopa np. Lenovo Ideapad 330 15ICH, do dostania często jeszcze na gwarancji za 1800-1900 PLN, sam kupiłem taki okazyjnie jeszcze taniej (był w promo listopad/grudzień za 2299) - takie gry jak Doom Eternal, Fallout 4, RDR2, a nawet emulator PS3 z upscalingiem do FHD działa elegancko, nie mówiąc o grach, na których Ci zależy. Może tędy droga?

 

P.S. Polecam na YT cykl portalu Dobre Programy i komputerów za 1000, 800, 700, 500, 300, 200, 100 itd - super rzecz, troszkę nieaktualne ceny ale fajnie i z humorem powiedziane, co możemy złożyć za taką a taką cenę. Zdziwisz się, za ile można złożyć sensownego kompa :). No i oczywiście - testowany jest (a jakże!) CS:GO :E :

13:06 - CS:GO w FHD - 30-60 FPS. Komp za stówkę. Ceny sprzed 2 lat. Także tego :).

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Popatrzę na forum sprzęty, które mają forumowicze na sprzedaż i może coś fajnego znajdę :)

 

Laptop raczej odpada, jakoś pewniej się czuje jak mam jednostkę przy nodze :D

 

EDIT: Co do tego ze komp za stówkę i 30-60 fps w CS:GO :D - to ja tu czegoś nie rozumiem poniżej parametry mojego obecnego kompa i w cs go nie da się grać. Odpalać sie odpala, na serwer wchodzi 10 minut ale już u graniu raczej mowy nie ma...

 

Grafika: NVIDIA GeForce 8600 Gt

Procesor: AMD Athlon X2 260 3.20 GHz

Ram: 4gb

Dysk: SAMSUNG HD502HI

Edytowane przez Skz3ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jeśli lapek to nowy z mx150 i nową i3 https://www.x-kom.pl/p/489396-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-i3-8130u-8gb-256-win10-mx150.html to takie minimum do grania.

 

Jeśli stacjonarny nowy, to celuj w coś takiego https://www.x-kom.pl/lista/4rzzqmgup (niestety ceny w przeciągu ostatniego czasu poszły do góry)

 

Jeśli używka to można wymyślać 4c/8t i dość mocna grafika.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnym prockiem w relacji cena/jakość/osiągi będzie dla Ciebie i5 4570 lub i5 4590 z 8 GB RAM. Kompletny komputer z tym CPU kupisz za 3-4 stówki na olx czy innym portalu. Z licencją na system! Zintegrowany układ graficzny HD4600 pozwoli Ci pograć w wiele gier bez wstydu (działa spokojnie GTA V), a po włożeniu dodatkowej karty graficznej też nie będzie źle - to 4 rdzenie, a Haswelle (4 generacja Intela) jeszcze dają radę i jak jesteś PEWIEN, że nie będziesz grał w nowości, to te 4 rdzenie z dość dobrym zegarem długo Ci posłużą. Procki te były montowane w korpo-kompach takich jak np. HP Prodesk 600 G1 czy Optiplexach 3020, włożysz tam kartę graficzną pokroju GT 1030, GTX 1050 lub GTX 750Ti do kupienia za 2-3 stówki i odpalisz na tym nowości.

 

Cały komp - 500-600 PLN. Możesz ew. dokupić SSD za 150 PLN 256 GB i masz sprzęcik na lata. Co ważne - one się naprawdę rzadko psują, solidne podzespoły, a jak poszukasz, to i kupisz gotowego kompa z taką kartą i z gwarancją. Są też wersje SFF (Small Form Factor) - dużo mniejsze, ale równie wydajne, jednak tam żeby włożyć dodatkową grafikę trzeba już celować w karty LP (Low Profile) - czyli o obniżonej wysokości. Taki gotowy zestawik (4-rdzeniowy procesor Haswell'a + 8 GB RAM + dysk(i) + buda/zasilacz/licencja itd + grafika) dostaniesz gotowy już za 6-7 stówek. Włączyć i korzystać. Polecam, bo sam takie oferuję czasami klientom i dla mniej wymagającego użytkownika to ideał.

 

@UP

 

Jeśli lapek to nowy z mx150 i nową i3 https://www.x-kom.pl/p/489396-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-i3-8130u-8gb-256-win10-mx150.html to takie minimum do grania.

 

Jeśli stacjonarny nowy, to celuj w coś takiego https://www.x-kom.pl/lista/4rzzqmgup (niestety ceny w przeciągu ostatniego czasu poszły do góry)

 

Jeśli używka to można wymyślać 4c/8t i dość mocna grafika.

Przekracza budżet, poza tym proponowany przeze mnie Lenovo można dostać z 20 miesiącami gwarancji, a 8300H i GTX 1050 rozjeżdża tego Acer'a przy niższej cenie. To już lepiej okazji na Pepperze poszukać.

 

Po drugie kolega wyraźnie pisze, że nie chce grać w nowości, po cholerę mu mocna grafika o_O? A nowej stacjonarki do w/w zastosowań bym nie polecał - poleasingowy przyzwoity komp dużo lepiej się sprawdzi za ułamek ceny nowego. To tak jak polecać autko z mocną jednostką silnikową i opcjami komuś do dojazdów do pracy :). Sprzęt musi być skrojony pod wymagania.

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze własnie o to chodzi, że nie chciałbym się bawić w składanie/dokupowanie podzespołów itp. Chciałbym w tej cenie (1500-1800) mieć juz gotową budę bez integrowania w nią. Podłączyć i używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekracza budżet, poza tym proponowany przeze mnie Lenovo można dostać z 20 miesiącami gwarancji, a 8300H i GTX 1050 rozjeżdża tego Acer'a przy niższej cenie. To już lepiej okazji na Pepperze poszukać.

Używany vs nowy? czy ja dobrze widzę :lol2: ale tak na poważnie?

 

Nowy https://allegro.pl/oferta/fioletowy-laptop-lenovo-ideapad-330-15ikb-i3-8-4gb-8585586917?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MjlkN2I3MjMtYmNjMy00ZDMwLTgzZWUtM2NkM2I0Y2IwMTU3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ab2c1459-1e60-42dc-aa59-64fd84e80213 ma Intel HD Graphics 620 zintegrowaną grafikę.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie, laptopy odpadają, niepotrzebna dyskusja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze własnie o to chodzi, że nie chciałbym się bawić w składanie/dokupowanie podzespołów itp. Chciałbym w tej cenie (1500-1800) mieć juz gotową budę bez integrowania w nią. Podłączyć i używać.

 

W xkom złożenie od 79zł, morele montaż + instalacja systemu 110.

 

1800 zł braknie raczej na minimum jakie się opłaca brać do grania, ale popatrzę co da się sklecić (mowa o nowym)

 

Tyle minimum za rozsądny sprzęt https://www.x-kom.pl/lista/8rneewm98 1879zł + 79zł złożenie (hdd ze starego zestawu na magazyn)

 

Ewentualnie ze starym dyskiem przełożonym do nowego kompa, ale będzie muliło.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o sprzętach 3-4 miesięcznych, gdzie gwarancji jest jeszcze 20 m-cy, a cena o 1/3 w dół vs nowy. Stricte nowe trafiają się pojedyncze sztuki poniżej 2k PLN.

 

Poza tym podałeś wersję 15IKB a ja pisałem o 15ICH. Poza tym laptop odpada, jak autor sam napisał.

 

Co do nowego, to ja bym się mocno zastanowił bo zapłacisz sporo a podobną wydajność da stary-ale-jary sprzęcik sprzed kilku lat (tak wiele się w wydajności nie zmieniło), a jak pisałem - są firmy, które oferują gotowe zestawy poleasingowe z już zainstalowaną w środku kartą, gotowym systemem, pisemną gwarancją itd. Jest tego sporo, również na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nówek za 2000 zł też źle nie wyjdziesz https://proline.pl/koszyk/6f73fdcf + https://www.x-kom.pl/p/361517-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-570-armor-oc-4gb-gddr5.html

 

Z używek, to już w ogóle opanujesz temat. W zasadzie samo zejście do używanego RX 570 i przeskok na Ryzena 5 1600AF pod OC.

 

Monitor do tego jest? Jak jest, to jaki?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440 x 900 to tutaj bez problemu ogarniesz sobie sprzęt w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz pełną budę: https://amso.pl/product-pol-99630-HP-EliteDesk-800-G1-Tower-i5-4570-4x3-2GHz-16GB-480SSD-GTX-1050-Ti-4GB-Windows-10-Home-PL-DLA-GRACZA.html - prawdopodobnie najlepszy używany sprzęt jaki znajdziesz w takiej cenie z gwarancją sklepu.

 

Tylko sobie dokup kabel zasilający, bo nie dają w zestawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://amso.pl/product-pol-100193-Lenovo-ThinkCentre-M92p-TW-i5-3470-4x3-2GHz-8GB-240GB-SSD-GTX-1050Ti-4GB-Windows-10-Home-PL-DLA-GRACZA.html?fbclid=IwAR172_WCG3eQsdjp0mwMAHjwXbNRkHnJAS89KxYPsio_GfYyp42U8FUIGQI

 

Zdecydowałem się na to. Dołożę od razu 4 GB Ramu że starego kompa. Z czasem zmienię procesor i zasilacz na mocniejszy.

 

Jaki procek byście polecili do upgrade'u w tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1487PLN (1450PLN przy zamówieniu internetowym):

 

https://proline.pl/koszyk/f32b6aa6

 

do CS'a i LOL w zupełności wystarczy, a na monitorze 1440x900 będzie można nawet mówić o komforcie gry

 

https://amso.pl/product-pol-100193-Lenovo-ThinkCentre-M92p-TW-i5-3470-4x3-2GHz-8GB-240GB-SSD-GTX-1050Ti-4GB-Windows-10-Home-PL-DLA-GRACZA.html?fbclid=IwAR172_WCG3eQsdjp0mwMAHjwXbNRkHnJAS89KxYPsio_GfYyp42U8FUIGQI

 

Zdecydowałem się na to. Dołożę od razu 4 GB Ramu że starego kompa. Z czasem zmienię procesor i zasilacz na mocniejszy.

 

Jaki procek byście polecili do upgrade'u w tym sprzęcie?

 

w tej cenie jest to dramat

 

Tutaj masz pełną budę: https://amso.pl/product-pol-99630-HP-EliteDesk-800-G1-Tower-i5-4570-4x3-2GHz-16GB-480SSD-GTX-1050-Ti-4GB-Windows-10-Home-PL-DLA-GRACZA.html - prawdopodobnie najlepszy używany sprzęt jaki znajdziesz w takiej cenie z gwarancją sklepu.

 

Tylko sobie dokup kabel zasilający, bo nie dają w zestawie...

 

a to jeszcze gorsza rozpacz :thumbdown:

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że dało się złożyć coś lepszego w tej cenie. Ale tak jak pisałem wcześniej, ja za bardzo się nie znam więc bym musiał dopłacić 150 za samo złożenie. Dodatkowo w tym sprzęcie co podałem mam dedykowana grafikę (chociaż tez nie wiem czy to faktycznie lepiej). No i 12 miesięczna gwarancję. Chciałem sprzęt na gotowo.

 

Z tego co widziałem w testach to powinien mnie zaspokoić. A tak jak mówię za jakiś czas zmienię procka i zasilacz, ale to też będę musiał podpytać co i jak.

Edytowane przez Skz3ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...