Skocz do zawartości
JuniorPL10

Komputer nie wykrywa dedykowanej karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na wstępie dodam, że przeglądałem mnóstwo podobnym wątków, lecz nic mi to nie pomogło (jestem amebą :D )

 

Wczoraj jeszcze bylo wszystko ok, gralem normalnie w csika itp. rano odpalam kompa i monitor czarny, zmienilem monitor na drugi to samo... przypomniało mi się, że mogę podłączyć przecież monitor pod zintegrowaną kartę. Tak też zrobiłem i na zintegrowanej działa.

W menedżerze nie widać mojej grafiki (dedykowanej) jest tylko ta zintegrowana.

Tu pytanie do was czy grafika padła czy płyta się rozsypała(znaczy port x16)jak to sprawdzić(nie mam drugiej karty by sprawdzić czy inna działa)

Dodam jeszcze, że restartowałem BIOS (wyjęciem baterii z płyty głównej) to też nic nie dało, dodatkowo trzeba zaznaczyć, że nie jestem informatykiem itp. a bardziej amebą w komputerach(ale nie w 100%, gdyż jednak sam go złożyłem :P )

 

POMOCY zależy mi na czasie czy naprawiać to (chyba, że sie nie zepsuło nic) czy sprzedawać nerkę i kupować laptopa

 

PC setup

System

Windows 7 Professional 64-bit SP1

CPU

Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz

Sandy Bridge 32nm Technology

RAM

8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (8-8-8-20)

Motherboard

ASUSTeK Computer INC. P8H61-M LX2 (LGA1155)

Graphics

W1952 (1440x900@60Hz)

Intel HD Graphics (ASUStek Computer Inc)

 

Grafika dedykowana to stare poczciwe GeForce GTX 9800 GTX+

 

PS.

Szukam też grafiki w razie czego do 250zł (używanej) i myśle nad gtx 1030 lub gtx 660 lub hd7850. Ktora z tych lepsza? Badź inną jakąś polecacie?

Edytowane przez JuniorPL10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam też grafiki w razie czego do 250zł (używanej) i myśle nad gtx 1030 lub gtx 660 lub hd7850. Ktora z tych lepsza? Badź inną jakąś polecacie?

Na 99% masz popsutą kartę graficzną. Z tych trzech gtx 660 za nie więcej jak 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli jest popsuta grafika to nie powinien w niej nie działać wiatraczek i światełka? U mnie w niej te rzeczy działają.

Da się może jakoś sprawdzić czemu nie widzi komputer wgl jej w porcie x16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% padła karciocha - nie ma co się nawet bawić w jej reanimację. Za 250 dorwiesz GTX 1050 2GB lub RX560 2GB (wersja 14CU). GT1030 2GB wydajnościowo to poziom GTX 750Ti 2GB, ale te karty są niewiele tańsze, a dużo mniej wydajne. Za 3 stówki można popolować na RX570 4GB.

 

P.S. Rozważ przy okazji wymianę CPU, już taki i5 2400 to pełne 4 rdzenie, ciut wyższy zegar, za 5 dyszek spokojnie ogarniesz.

 

EDIT:

A czy jeśli jest popsuta grafika to nie powinien w niej nie działać wiatraczek i światełka? U mnie w niej te rzeczy działają.

Da się może jakoś sprawdzić czemu nie widzi komputer wgl jej w porcie x16?

Może się kręcić i meldować nawet w Menedżerze urządzeń, ale być niesprawna. Prąd dostaje, ale co z nią jest, trudno powiedzieć. Jak odpalisz na integrze, sprawdzisz właśnie w menedżerze czy jest wykrywana, ale jak piszę - pozornie może być wszystko ok. Najlepiej wtedy wyjąć, przedmuchać slot i znowu włożyć, jak nie wstanie - wypraw jej pogrzeb albo powieś na ścianie i kup coś nowszego. Jeśli masz trochę więcej niż 2 stówki, warto dołożyć do moich propozycji. 660-tki bym nie polecał - karta ma już parę latek i powoli wsparcie driverów się kończy, lepiej kupić nowocześniejszą karciochę ze wsparciem i niższym poborem (= niższa potencjalna awaryjność/temperatury itd).

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 stówki można popolować na RX570 4GB.

Chyba na OLX wysyłkowo z Pcimia (tego koło Zawiercia).

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na OLX wysyłkowo z Pcimia tego koło Zawiercia.

Dzisiaj rano jednego kupiłem dla klienta za 300 + KW, no ale co ja wiem o życiu... ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem gtx 960 za 220zł + KW na olx ale po zadzwonieniu jakieś 10min po wystawieniu grafiki już nie było :(

A cena była świetna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ludzie mogą być skłonni do nieco niższych cen z uwagi na trudności z pracą, przestoje, zwolnienia itd - karta graficzna to nie towar pierwszej potrzeby. Druga rzecz - od ceny ofertowej zawsze można coś urwać dzwoniąc i negocjując, warto próbować. 220 za 960-tkę - nie dziw się że wymiotło :D. Poluj cierpliwie na okazje, olx pozwala na obserwowanie wyszukań. Wpisz kilka fraz z symbolami poszukiwanych kart i sobie monitoruj na smartfonie co chwila (apka aktualizuje to co parę godzin) - dzięki temu może uda Ci się wyrwać jakąś okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, z olx nie pierwszy raz mam styczność.

Dziekuje wszystkim za tak szybkie odpowiedzi, teraz pozostało jedynie zamówić pogrzeb mojej karcie i szukać czegoś nowszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ogłoszenie tu na forum w dziale Kupię - być może ktoś Cię poratuje :). Przy okazji ja bym się rozejrzał na Twoim miejscu za i5 2400 lub i5 2500 jeśli budżet to ogarnie - dodatkowe dwa rdzenie i szybsze zegary się przydadzą, 8 GB RAM już masz i będziesz mógł ograć sobie nawet jakieś nowsze gry (2C/4T w Twoim i3 2100 może być już troszkę kłopotliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę jak sprzedam stary ram DDR2 i procesor to może wpadnie dodatkowe 100zł to kupie procka lepszego, ale nie chcę i tak do tego PC dokładać kasy, bo wolę odkładać na lepszego laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 za wiele nie kosztuje, kości 1GB z 5 PLN, 2GB - może z 15 PLN, i to za 800 MHz. Sensowny lapek do pogrania z wadami kosmetycznymi to minimum 800 PLN (jakiś Haswell dwurdzeniowy i GTX 850M).

 

Skoro nie chcesz dokładać, a grasz w starocie, rozważ może Radeona HD4870 lub HD4890 - karty obsługują tylko DX 9 i DX 10 (więc nowsze gry nie odpalą) ale kupisz je dosłownie za 3 dyszki a pograsz sobie na nich bardzo komfortowo w starsze gierki (powiedzmy do 2012-2013 roku). Tylko trochę prądu ciągną ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 mam 4x1gb 1066 tylko muszę wystawić, wiem dużo nie wezmę ale to zawsze trochę. Lapka bd szukać nowego na raty myślę, że nawet do 2500zł (8gb ram, i5/i7).

 

A do tego starego PC mimo wszystko dołożę tę 200-300zł niech inni w rodzinie mają coś z niego( jest to jedyny stacjonarny PC w domu) tym bardziej, że często na nim ogląda się filmy na YT/netflix/player itp. a z gier to jedynie w cs ktos czasem gra i nie wiem czy nie próbwał w RUSTA ale to na 15fps działało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, najlepiej byłoby dostać w dobrej cenie mało prądożerną, względnie nowoczesną kartę, jeśli to ma być komputer domowy. GT1030 lub 750Ti byłby tu idealny, GTX 1050 jeszcze się łapie na budżet i nawet da się pograć. Mimo wszystko dołożyłbym i5 2400 jak dostaniesz w dobrej cenie (40-50 PLN) ;) - i w 3 stówkach się zmieścisz. Z lapkiem poczekaj na premierę Inteli 10 generacji i na dostępność modeli z Zen2 mobile - będą spore obniżki obecnie dostępnych modeli, a być może wśród nowych pojawi się coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano jednego kupiłem dla klienta za 300 + KW, no ale co ja wiem o życiu... ;).

No właśnie. Dowiesz się o życiu jak za którymś razem paczka nie przyjdzie, albo przyjdzie uwalona karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dowiesz się o życiu jak za którymś razem paczka nie przyjdzie, albo przyjdzie uwalona karta.

Chłopcze, idź na drzewo prostować banany, więcej deal'i zrobiłem w życiu niż włosów masz na głowie, kupuję i sprzedaję sprzęt m.in. komputerowy od czasów, gdy tym krajem rządził AWS (nie licząc handlowania dyskietkami do Amigi, kasetami do Atari i kartridżami do Pegasusa ale to był barter :E ) a ten mi będzie morały prawił. Albo zarabiasz na tych przebitkach na sprzęcie, albo masz ból miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę - mediana ceny ofertowej poza Allegro dla RX570 4GB to ok. 350 PLN, dobra cena to 300 PLN, żaden cud nad Wisłą. Ile to ma kosztować - 600 PLN? Wtedy jest dobry deal, bo mamy koniunkcję planet albo dolar poszedł o 20 groszy? Poza tym na odległość kupuje się poprzez oświadczenie na maila i zastosowanie ma k.c. - jeśli sprzedający sprzeda bubla, spokojnie można dojść do tego drogą sądową (co się zdarzało w przeszłości). Nadrzędną zasadą jest jednak dzwonienie i kontakt telefoniczny - intuicyjnie można wyczuć, czy kontrahent jest wiarygodny, a w tym rzadkim 1% "przypałów" na razie mam 100% skuteczność wyegzekwowania swoich praw. Dodatkowo miła pogawędka pozwala zbić cenę. Chyba że łykasz jak młody pelikan każdą cenę ofertową, a o realnej wartości sprzętu decydujesz przeglądając losową ilość ofert na jednym portalu? To gratuluję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze, idź na drzewo prostować banany, więcej deal'i zrobiłem w życiu niż włosów masz na głowie, kupuję i sprzedaję sprzęt m.in. komputerowy od czasów, gdy tym krajem rządził AWS (nie licząc handlowania dyskietkami do Amigi, kasetami do Atari i kartridżami do Pegasusa ale to był barter :E ) a ten mi będzie morały prawił. Albo zarabiasz na tych przebitkach na sprzęcie, albo masz ból miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę - mediana ceny ofertowej poza Allegro dla RX570 4GB to ok. 350 PLN, dobra cena to 300 PLN, żaden cud nad Wisłą. Ile to ma kosztować - 600 PLN? Wtedy jest dobry deal, bo mamy koniunkcję planet albo dolar poszedł o 20 groszy? Poza tym na odległość kupuje się poprzez oświadczenie na maila i zastosowanie ma k.c. - jeśli sprzedający sprzeda bubla, spokojnie można dojść do tego drogą sądową (co się zdarzało w przeszłości). Nadrzędną zasadą jest jednak dzwonienie i kontakt telefoniczny - intuicyjnie można wyczuć, czy kontrahent jest wiarygodny, a w tym rzadkim 1% "przypałów" na razie mam 100% skuteczność wyegzekwowania swoich praw. Dodatkowo miła pogawędka pozwala zbić cenę. Chyba że łykasz jak młody pelikan każdą cenę ofertową, a o realnej wartości sprzętu decydujesz przeglądając losową ilość ofert na jednym portalu? To gratuluję :).

 

Napisał byś mi na PW jakie oświadczenie potrzebne przy zakupie przez neta (a właściwie przez OLX) bo nie chciałbym stracić kasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mi będzie morały prawił. Albo zarabiasz na tych przebitkach na sprzęcie, albo masz ból miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę

Ach to już wiem dlaczego jak coś wystawię na OLX za 200zł bez opcji do negocjacji to nim sprzedam po kilku dniach, to najpierw dostaję kilkanaście telefonów od januszy biznesu z super ofertą, że oni kupią za 150zł i że od ręki, że za drogo sprzedaję, i że za tyle to nigdy nie sprzedam, i że mediana cen z allegro to 150zł. Jedyne pocieszenie to to, że oni marnują tyle samo czasu mojego co i swojego.

mediana ceny ofertowej poza Allegro dla RX570 4GB to ok. 350 PLN

A tu masz ceny ile ludzie są w stanie zapłacić na uczciwej licytacji. Pięć ostatnich:

https://allegro.pl/oferta/karta-grafiki-asus-strix-rx570-4gb-gwarancja-2021-9096215175

https://allegro.pl/oferta/karta-grafiki-asus-strix-rx570-4gb-gwarancja-2021-9106017997

https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx-570-armor-8-gb-ddr5-9104567012

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-gv-rx570gaming-8gd-8-gb-gddr5-9096686103

https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx-570-armor-oc-4-gb-ddr5-9114902448

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach to już wiem dlaczego jak coś wystawię na OLX za 200zł bez opcji do negocjacji to nim sprzedam po kilku dniach, to najpierw dostaję kilkanaście telefonów od januszy biznesu z super ofertą, że oni kupią za 150zł i że od ręki, że za drogo sprzedaję, i że za tyle to nigdy nie sprzedam, i że mediana cen z allegro to 150zł. Jedyne pocieszenie to to, że oni marnują tyle samo czasu mojego co i swojego.

 

A tu masz ceny ile ludzie są w stanie zapłacić na uczciwej licytacji. Pięć ostatnich:

https://allegro.pl/oferta/karta-grafiki-asus-strix-rx570-4gb-gwarancja-2021-9096215175

https://allegro.pl/oferta/karta-grafiki-asus-strix-rx570-4gb-gwarancja-2021-9106017997

https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx-570-armor-8-gb-ddr5-9104567012

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-gv-rx570gaming-8gd-8-gb-gddr5-9096686103

https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx-570-armor-oc-4-gb-ddr5-9114902448

Mylisz buraczenie i januszowanie z normalną negocjacją, jaką się prowadzi przy każdym zakupie i próbujesz mnie wrzucić do tego worka. Jak to mawiają mądrzy ludzie: "nie ważne co mówisz, tylko JAK mówisz". Jak na razie masz kiepskie argumenty i myślę, że słowa "są w stanie zapłacić" to oddaje - mentalność chytrego liska ;). Podkreślam - towar jest wart tyle, ile ktoś za niego zapłaci, ludzie mają oczy - widzą towar, odpowiada im, licytują i kupują. Jakbym sprzedawał, cieszyłbym się z wysokiej ceny. Ale jako kupujący nawet bym nie splunął, bo są lepsze oferty - chyba że naprawdę zależałoby mi na tej gwarancji lub na czymś innym.

 

Mam np. fetysz i kupuję sprzęt z kartonikami - to priorytet. Ale wskazuje że a) właściciel ma go przynajmniej od pierwszego właściciela albo od nowości b) dbał o sprzęt c) łatwiej będzie to potem sprzedać. Jak jest fakturka/rachunek to w ogóle jest git. Dopłacam do takich ofert, bo to się przeważnie opłaca. Kiedy indziej na kilometr czuć, że towar jest wątpliwy, prawdziwe okazje to słabe zdjęcie/opis albo człowiek który nie umie do końca tego odpowiednio wyeksponować - wtedy pomaga telefon, mała rozmowa. Stąd się rodzą okazje - cwaniaka i spekulanta się raczej wyczuwa w kilka(naście) sekund, czasami dłużej się kamuflują. Raz dobijałem targu z typem, miałem kolekcję dość rzadkich i kosztownych kart brzmieniowych. Rżnął dziada, widać było że się zna, ale piłował piłował, wszystkie sztuczki sprzedażowe szły w ruch... W końcu się zgodziłem wstępnie, ale za szybko się ucieszył i nie było deal'a bo się wysypał i wyszło że chciał je dalej na handel puszczać a ja zastrzegłem że oddam tylko w dobre ręce - "mina" przez telefon bezcenna :D. Poszły potem za normalne pieniądze. Także cwaniak wyczuję z kilometra - niestety takie komentarze jak Twoje włączają mi radar na pomarańczowo.

 

Często przepłacałem za coś co mi się podobało, albo kupowałem coś za grosze wiedząc, że jest więcej warte, ale korzystając z okazji brałem żeby potem odsprzedać z zyskiem - tzw. wolny rynek na to pozwala, zaakceptować cenę jaką żąda oferent. Też zmarnowałeś kilka sekund życia na przedstawienie mi w/w ofert, tylko po co? Ja kupuję z głową i niedrogo, albo Cię boli że dostaję RX570-tki w dobrym stanie za trzy stówki albo to że Ci psuję narrację i one muszą kosztować tyle co na "uczciwej licytacji". Jeśli na tym zarabiasz - powodzenia, jak nikogo nie oszukasz jest ok. Ja kupuję taniej i sprzedaję nieco drożej z uczciwym narzutem, cenię inteligentnych oferentów i lubię negocjować - w końcu chodzi o ubicie interesu i nie ma co się obrażać na pieniądze ;).

 

Ale wmawianie że coś ma być droższe bo ma być jest... kiepskim argumentem. Są tańsze oferty i co zrobisz? Rozstrzelasz? :E Niedługo będzie inflacja, zmniejszenie popytu i konsumpcji, ceny na elektronikę będą spadać powolutku ale skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego standardu względem którego dokonywane są te pomiary, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowana plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 czy konstrukcjach Sunona MagLev i "kolaboracji" w modelu Corsaira ML120).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
    • https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-co-po-ukrainie-swiat-szykuje-sie-na-zwyciestwo-rosji,nId,7456691#crp_state=1 Rosja miała upaść po dwóch dniach przecież? https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/politico-650-tys-mezczyzn-ucieklo-z-ukrainy-przed-poborem-a-na-froncie-spada-morale,826139.html Niewolnicy nie chcą walczyć za skorumpowany faszystowski kraj
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...