Skocz do zawartości
GringoKM

AIO do obudowy SPC Regnum RG2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Podchodzę pod zakup chłodzenia wodnego do i7 5775c i jest mi ciężko zdecydować ponieważ mam oku chłodzenie od Silentiumpc navis 120 i 240. Problem w tym że moja obudowa nie ma dużo slotów na wiatraki: 2 przód, 1 tył. Czy poświecić temp na płycie głównej i karcie graficznej kosztem lepszych temp na cpu montując 240 na przodzie? Czy zachować balans montując 120 z tyłu? Dla informacji aktualnie mój GTX 1070 osiąga max 72c w stresie przy 2 wentylatorach z przodu i 1 z tyłu w obudowie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO na pojedynczej chłodnicy 120mm sobie odpuść, bo wydajność tego typu rozwiązań jest mizerna. Na Twoim miejscu zamiast wydawać kasę na AiO zmieniłbym tą obudowę na coś lepszego - w okolicy 300 zł dostaniesz już sensowne obudowy jak Regnum RG6V TG, które mają znacznie większe możliwości jeśli chodzi o montaż AiO niż to biedne RG2. Ewentualnie jeśli chcesz, to zostań przy tym RG2. Montaż chłodnicy an froncie będzie miał wpływ na temperatury w środku, ale tez bez przesady. Jeśli zamontujesz 3 wentylatory 120mm na froncie, to będzie ok.

 

jakie masz obecnie chłodzenie na tym procesorze? Ja bym w ogóle odpuścił sobie AiO dla tego procka.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce aktualnie robić sobie dodatkowych kosztów jeśli chodzi o wymianę obudowy, puki co. Z tego co dostrzegłem w rg2 to mógłbym zamontować chłodnice 240 z przodu + wentylator na samym dole na wysokości tunelu w komorę gdzie znajdują się dyski. Jeśli chodzi o aktualne chłodzenie to można powiedzieć że nie mam bo jest oryginalne intelowskie. Komponenty posiadam dosyć krótko i chciałem jak narazie sprawdzić na stocku stabilność zestawu z racji że połowe kupiłem używaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w AiO kupiłbym na Twoim miejscu Fortis 3, który spokojnie poradzi sobie z tym prockiem, ewentualnie trochę drożej Mugen 5 rev B czy HR-02 Macho Rev. C. Wyjdzie taniej, pod względem wydajności wcale nie będzie dużej różnicy, a do tego nie będziesz podgrzewał środka obudowy.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...