Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Proszę o ocenę ofert GPU z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie rx'y są pokoparkowe.

Bierz najtańszą, najlepszy model czyli tą https://allegro.pl/oferta/sapphire-rx-580-nitro-4-gb-ddr5-9113410915?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Przyjdzie, wyczyscisz, zmienisz pastę, zobaczysz czy są oryginalne biosy jak nie to wgrasz z techpower i powinno być ok.

Przynajmniej porządne chłodzenie i taktowania.

 

Jak sie ma wysrac to się wysra ale lepszy taki rx 580 za 400zl niż gtx 1650super za 900. Najwyżej kupisz drugą a i tak zostanie 100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh najwyżej kupisz drugą zaje... rada.Najlepsze chłodzenie qrw.... w czym ??? :E identyczne suszarki bez uv i krzywych wentyli jak w 99% reszty rxów a kupować 100% pokoparkową i to pewnie dobrze przejechaną to istny szczyt gupoty.Dobra rada jak brać rx to tylko z pewną gwarancją w normalnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie rx'y są pokoparkowe.

Bierz najtańszą, najlepszy model czyli tą https://allegro.pl/oferta/sapphire-rx-580-nitro-4-gb-ddr5-9113410915?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Przyjdzie, wyczyscisz, zmienisz pastę, zobaczysz czy są oryginalne biosy jak nie to wgrasz z techpower i powinno być ok.

Przynajmniej porządne chłodzenie i taktowania.

 

Jak sie ma wysrac to się wysra ale lepszy taki rx 580 za 400zl niż gtx 1650super za 900. Najwyżej kupisz drugą a i tak zostanie 100zl

dzięki,

też tak mi się zdaje, że większość po koparce :mad2:

wziąść jakąś tańszą najbardziej możliwie wyglądającą /cokolwiek to znaczy/ i ją podreperować, tzn. zmienić Bios na normalny. Bo 900zł za 4GB nie dam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh najwyżej kupisz drugą zaje... rada.Najlepsze chłodzenie qrw.... w czym ??? :E identyczne suszarki bez uv i krzywych wentyli jak w 99% reszty rxów a kupować 100% pokoparkową i to pewnie dobrze przejechaną to istny szczyt gupoty.Dobra rada jak brać rx to tylko z pewną gwarancją w normalnym sklepie.

Te nitro w rx580 mają najlepsze chłodzenie ever.

Skomcz teoretyzowac.

Przemielilem chyba z 30 rxow i tak:

 

Gigabyte gorace glosme gunwa bez undervoltingu nie podchodz, bierzesz do reki i czujesz plastik.

 

Msi, gamingx 470/480 kozackie, seria 500 tez ok ale juz nie taka klasa.

Armor iinne to syf.

 

Asus, jedyna spoko wersja to rx 470 z niskim powerlimitem bo sa ciche i chlodne ale trzeba je zundervoltowac zeby trzymaly chociaz 1240mhz na rdzeniu.

 

Xfx - wszystko syf głośny i goracy nawet nie patrz.

 

Saphire - seria 400 to kupa nie patrzeć. Seria 500 jest ok ale tylko nitro+ i to szczegolnie 580 bo ma kega dupy cooler i radiator.

Taką też wersję polecam zakupić za 400zl z allegro z gwarancją przeprowadzenia transakcji.

 

Z tańszych gpu jeszcze gtx 1060 3gb ake to tak do 350zl sie opłaca.

 

Powyżej 400 az do 700 nie ma nic oplacalnego.

Następnie wjeżdża gtx 1070 a potem znowu same pazdzierze az do gtx 1660 pierwszej karty do której warto dopłacić do nowej i gwarancji bo jako jedyna oferuje wyraźny przeskok wydajności w stosunku do rx 480/580

 

Gtx 1650super to taka plastikowa zabaweczka za 850zl. Rok pouzywasz i sie zesra w 1080p wiec lepiej teraz kupić tego 580 który tez sie zesra za rok i syarczy do high ale kosztuje adekwatnie do wydajności i tego ze jest z kopary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem tylko msi i chyba strixa reszte miałem więc skoncz wasc wstydu oszczedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xfx - wszystko syf głośny i goracy nawet nie patrz.

Miałem kilka sztuk XFX i wszystkie wypadały świetnie. Tutaj przykład mojej godzinnej rozgrywki w Battlefield 1 na XFX RX 480 8GB GTR. Temperatura przy pełnym obciążeniu ~73C a wentylatory ~1330rpm :E. Kary prawie w ogóle nie było słychać a godzina katowania.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym brał tego strixa za 430 z kopary. Cena ok wersja jest bardzo dobra o ile nie najlepsza jeśli chodzi o te rxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Djxbeat - świetna wydajność. Nie miałbym sumienia polecić komuś dopłacić do nowych plastikowych gtx1650 super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej radki to fajne ...... i wydajne w danym budżecie ale bez uv i ustawieniu wentylów nie podchodzić czy to nitro czy srytro+ ;) a kupowanie ich bez normalnej gwary i koparkowce to słaba sprawa

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bez gwary bym uważał. Akurat Nitro i XFX to najpopularniejsze karty ściągane z Chin często mocno zajechane nieraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy obecnie opłacalne jest dopłacać 100zł do radeona rx 570, z tym że ten droższy zamiast 4 ma 8gb vram ?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy obecnie opłacalne jest dopłacać 100zł do radeona rx 570, z tym że ten droższy zamiast 4 ma 8gb vram ?

Dla jednych się opłaca dla inny się nie opłaca.

Dla mnie się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mad2: Po tym ogłoszeniu Asus Rx580-8GB dual oc zwariowałem. Niby od osoby prywatnej i w ofercie tylko 1 karta --a gościu odpisał mi, że kopała... :E

Cena wysoka, myślałem że będzie git a tu klops.

 

No niestety tak to właśnie wygląda. I tak dobrze, że koleś przynajmniej mówi otwarcie, że karta kopała. Bo większość sprzedaje koparki, które miały kilku poprzednich właścicieli pisząc, że karta prawie nieużywana, nigdy nie kopała i od jednego właściciela. Kupowanie używanych kart od nieznajomych osób na allegro i olx to zawsze ryzyko. No chyba, że kupuje się kartę, która ma gwarancję i dowód zakupu, gdzie widać że była kupiona niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to właśnie wygląda. I tak dobrze, że koleś przynajmniej mówi otwarcie, że karta kopała. Bo większość sprzedaje koparki, które miały kilku poprzednich właścicieli pisząc, że karta prawie nieużywana, nigdy nie kopała i od jednego właściciela. Kupowanie używanych kart od nieznajomych osób na allegro i olx to zawsze ryzyko. No chyba, że kupuje się kartę, która ma gwarancję i dowód zakupu, gdzie widać że była kupiona niedawno.

dzięki za odp.

Kiedy skończyło się prawdziwe kopanie? Czy GTX 1060-6GB też kopały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to czy kopała czy nie.

Tak jak pisałem wcześniej przy używanych rx najważniejsze kryterium to kupić jak najtaniej jak najlepiej wykonany model i potem samemu doprowadzić go do stanu "jak z pudełka" tj. rozkręcić, przeczyścić, zmontować i wgrać oryginalne biosy - całość zajmuje 1h.

Karta jeżeli działa i nie była naprawiana to nie powinna się zepsuć z dnia na dzień.

Przed zakupem zapytaj koniecznie czy wentylatory są sprawne bo szkoda tracić czasu na ściąganie z aliexpress.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rx-580-4gb-t6j

 

Luźna obserwacja, chyba częściej padają karty z 8gb pamięci bo zdecydowanie więcej pojawiają się jako "uszkodzona/artefakty"

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

Kiedy skończyło się prawdziwe kopanie? Czy GTX 1060-6GB też kopały?

 

Seria RX 4XX i RX 5XX z Radeonów kopała najwięcej. U nvidii kopały najwięcej właśnie GTX 1060, GTX 1070, GTX 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to czy kopała czy nie.

Tak jak pisałem wcześniej przy używanych rx najważniejsze kryterium to kupić jak najtaniej jak najlepiej wykonany model i potem samemu doprowadzić go do stanu "jak z pudełka" tj. rozkręcić, przeczyścić, zmontować i wgrać oryginalne biosy - całość zajmuje 1h.

Karta jeżeli działa i nie była naprawiana to nie powinna się zepsuć z dnia na dzień.

Przed zakupem zapytaj koniecznie czy wentylatory są sprawne bo szkoda tracić czasu na ściąganie z aliexpress.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rx-580-4gb-t6j

 

Luźna obserwacja, chyba częściej padają karty z 8gb pamięci bo zdecydowanie więcej pojawiają się jako "uszkodzona/artefakty"

wolałbym dopłacić te 100zł i mieć już te 8GB-vramu :hmm: bardziej przyszłościowe chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze kryterium to kupić jak najtaniej jak najlepiej wykonany model i potem samemu doprowadzić go do stanu "jak z pudełka" tj. rozkręcić, przeczyścić, zmontować i wgrać oryginalne biosy - całość zajmuje 1h.

 

No qrw... to jest genialne :E Doprowadzenie do stanu jak z pudełka ,jednak Lem powiedział kiedyś prawdę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kasy, jeżeli jest dużo taniej to można zaryzykować.

Sporo kart używanych nawet prywatnie kopało, więc gwarancji nigdy specjalnie nie ma gdy się kupuje używkę. Chyba, że Amazon Warehouse Deals :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze kryterium to kupić jak najtaniej jak najlepiej wykonany model i potem samemu doprowadzić go do stanu "jak z pudełka" tj. rozkręcić, przeczyścić, zmontować i wgrać oryginalne biosy - całość zajmuje 1h.

 

No qrw... to jest genialne :E Doprowadzenie do stanu jak z pudełka ,jednak Lem powiedział kiedyś prawdę :E

No człowieniu czego nie rozumiesz, na używkach nie ma gwarancji - wszystko się może zepsuć i pyk jesteś w plecy cały hajs więc jak już idziesz w takie części to musisz lecieć na grubo albo wcale bo się nie opłaca.

 

Kupując używkę rx 580 od prywatnego użytkownika "z gwarancją" za 580 zł robisz mega głupi błąd ponieważ:

- dopłacasz 180zł vs taka sama karta z kopary

- jesteś 120 zł od nowej takiej samej karty

- jeżeli kupujesz taką kartę z fakturą na dane poprzedniego właściciela a nie prawilnym paragonem to masz ch*j nie gwarancję bo ona nie przechodzi na kolejnych właścicieli

 

Więc rozwiązania są takie:

- jedziesz na grubo po taniości 350-400zł karta +15zł pasta +1h roboty i cieszysz się z deala + śmiejesz pod nosem z takich komentarzy jak Twój gdzie bardziej cenisz kartę od "usera PCLABA który podkręca cuduje na kiju uj wie co uj wie w jakiej obudowie + dopłacasz do tego 150zł"

- kupujesz nową kartą i masz wszystko jak ta lala

 

Nie ma półśrodków a dopłacanie 100-200zł do takiej samej używanej karty to już szczyt głupoty i pamiętaj że kopara to zawsze jakiś rack/stelaż i przynajmniej karty się nie gotują.

 

 

Kolejny raz muszę pisać jak jest, ludzie myślcie. Czy tylko ja tu mam więcej niż 18 lat i sam zarabiam na swoje pieniądze i umiem je liczyć?

 

@down

Maks 50zł dopłaty do 8gb

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No człowieniu czego nie rozumiesz, na używkach nie ma gwarancji - wszystko się może zepsuć i pyk jesteś w plecy cały hajs więc jak już idziesz w takie części to musisz lecieć na grubo albo wcale bo się nie opłaca.

 

...

chodziło mi o dopłatę tylko za więcej VRAMu, czytałem że może się przydać :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No człowieniu czego nie rozumiesz, na używkach nie ma gwarancji - wszystko się może zepsuć i pyk jesteś w plecy cały hajs więc jak już idziesz w takie części to musisz lecieć na grubo albo wcale bo się nie opłaca.

 

Kupując używkę rx 580 od prywatnego użytkownika "z gwarancją" za 580 zł robisz mega głupi błąd ponieważ:

- dopłacasz 180zł vs taka sama karta z kopary

- jesteś 120 zł od nowej takiej samej karty

- jeżeli kupujesz taką kartę z fakturą na dane poprzedniego właściciela a nie prawilnym paragonem to masz ch*j nie gwarancję bo ona nie przechodzi na kolejnych właścicieli

 

Więc rozwiązania są takie:

- jedziesz na grubo po taniości 350-400zł karta +15zł pasta +1h roboty i cieszysz się z deala + śmiejesz pod nosem z takich komentarzy jak Twój gdzie bardziej cenisz kartę od "usera PCLABA który podkręca cuduje na kiju uj wie co uj wie w jakiej obudowie + dopłacasz do tego 150zł"

- kupujesz nową kartą i masz wszystko jak ta lala

 

Nie ma półśrodków a dopłacanie 100-200zł do takiej samej używanej karty to już szczyt głupoty i pamiętaj że kopara to zawsze jakiś rack/stelaż i przynajmniej karty się nie gotują.

 

 

Kolejny raz muszę pisać jak jest, ludzie myślcie. Czy tylko ja tu mam więcej niż 18 lat i sam zarabiam na swoje pieniądze?

Przestań te swoje bajki opowiadać,faktury z moreli,xkoma,prohopa,krsystem,komputronik i pewnie z jeszcze kilku działają bez problemu możesz być i 4 użytkownikiem ,kilka/naście różnych podzespołów pc,rtv wysyłałem i zero najmniejszego problemu oczywiscie fakturki nie na moje dane więc skończ pie.... ,następne bajki taaa lepiej kupić radka za 450-500pln zajezdzonego bo takie one są niż za 600-650pln kilkumiesiecznego z prawdziwą gwarką :hmm: nikt ci normalny nie sprzeda radka 580 8gb np za 450pln wiedząc że używał go kilka miesięcy i ma bezproblemową gwarncję te radki dalej się cenią po 800-900pln.a szczytem głupoty polecać coś 150-200pln tańszego wytrzepanego z 1,5 roku lub dłużej w koparce.Podpowiem jeszcze że jak się kończył szał koparkowy wtedy te karty były masowo wyprzedawane a cały myk był w tym taki że po tej masowej sprzedaży kupowali je ludzie którzy jeszcze mogli kopać np. na mniejszą skale.Całe te towarzystwo tych kart przeszło przez 2-3 łapy i każda z nich wydobywała a teraz to trafia na aukcje jako stan świetny mało używany :E z gwarancją wiadomo jaką czyli bez :P Widać te twoje myślenie a może się uda :hmm: może i by się udało jak by nie było kopareczek i karty używane do codziennego użytkowania pc. Podkreślę raz jeszcze większość tych kart najpierw uzytkowały większe firmy potem masowo szły do rąk można powiedzieć bardziej prywatnych ale też jako wydobywające teraz masz na aukcjach dosłownie odpady ledwo zipiące

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za trupy kupujesz, że kilkanaście razy musiałeś korzystać z gwarancji?

Mi się jeszcze nigdy nic nie zepsuło a szukam najtańszych na olx, bez papierów itp.

Jedynie kiedy popłynąłem to jak świadomie kupiłem rx 480 8gb z artefaktami za 150zł bo myślałem, że pomoże tylko obniżyc takty na niższe albo wgrać bios od 4gb i wyłączyć połowę ramu ale niestety nie pomogło i musiałem sprzedać ją dalej do magika który naprawił ją za 15 zł wymieniając coś od sekcji zasilania ram i zarobił na tym pewnie z 200zł

 

Dobre EOT bo nas pobanują :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za trupy kupujesz, że kilkanaście razy musiałeś korzystać z gwarancji?

Mi się jeszcze nigdy nic nie zepsuło a szukam najtańszych na olx, bez papierów itp.

Jedynie kiedy popłynąłem to jak świadomie kupiłem rx 480 8gb z artefaktami za 150zł bo myślałem, że pomoże tylko obniżyc takty na niższe albo wgrać bios od 4gb i wyłączyć połowę ramu ale niestety nie pomogło i musiałem sprzedać ją dalej do magika który naprawił ją za 15 zł wymieniając coś od sekcji zasilania ram i zarobił na tym pewnie z 200zł

 

Dobre EOT bo nas pobanują :E

Różne czy to swoje czy znajomi czy rodzinka na przestrzeni kilku lat .Nazywasz trupami ;) przecież sam pisałeś że to elektronika i każda może się zepsuć więc o co kaman :hmm: ale to prosta sprawa i to wiadome od dawien dawna nic odkrywczego.Mogę ci jeszcze podpowiedzieć jak nie wiesz :P że nawet nowe sprzęty zdarzają sie od startu uje.... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...