Skocz do zawartości
PatrykPL123

Pomoc w odnalezieniu przyczyny niskiej wydajności.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie jestem pewien czy to dobry dział na ten temat ale z ich wyboru ten wydaje się najbliższy memu problemowi. Mimo nawet dobrej.. specyfikacji jak na granie w CSGO mam 30-70 fpsów max. Częste spadki itp .Procek podkręcony do 4khz. Oto cała specyfikacja . Poradzcie mi proszę jakie pobrać programy do testów i gdzie znaleźć przyczyne. Sterowniki aktualne. Pasta termoprzewodząca wymieniona , temperatury na procku to ok. 60 stopni na karcie graficznej 20-30 max . [ Gdy przywróciłem procesor do domyślnych ustawień w BIOS , FPS'y były tragiczne 20-35 max . Ponadto dodam, że nie mogę podkręcić karty graficznej ] Prosze o pomoc .

 

Karta graficzna : GTX 1050 TI GAMING 4GB

Procesor : AMD A8-7650K Radeon R7 , 10 Compute Cores 4C+6G Standardowo 3,3 podkrecilem do 4 khz

Dysk: HDD nie wiem dokladnie jaki

Zasilacz : ZASILACZ EVGA 500W 80+

OS: Windows 10 Prox64

Ram: 16 GB DDR3

Monitor: nw czy to ważne ale mam podpięty telewizor Philips FTV 43 cale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procesor : AMD A8-7650K Radeon R7 , 10 Compute Cores 4C+6G Standardowo 3,3 podkrecilem do 4 khz

 

No jak procek ma 4 kiloherce to nić dziwnego że cs słabo działa :E

A tak na serio to jak jest w innych grach to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w nowym laptopie, co prawda był to w procesor Intel ale nie zaszkodzi spróbować. Pobierz program ThrottleStop i odpal go podczas gry w CS:GO (najlepiej ustaw na tryb gaming i kliknij turn on). Sprawdź czy zadziałało.

Edytowane przez mateusz1008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te APU sporo zyskują przy szybkim podsystemie pamięci, a więc i zarówno podkręconych ramach, jak i CPU-NB.

 

Nie zapominaj, że to modułowce, a nie cpu z niezależnymi 4 rdzeniami.

 

CS:GO to ciągle aktualizowana gra, i nic dziwnego że z czasem chodzi gorzej na tym samym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, co to za cudo CPU, raczej obstawiam że lepiej nie będzie. Jeśli CPU się nie przegrzewa to znaczy że nie ma jakichś spadków taktowania itd. A jeśli GPU jest praktycznie zimne, to znaczy że się nudzi. Odpal np. Afterburnera i z niego można pokazać obciążenie CPU i GPU w trakcie gry. Zapewne obciążenie GPU jest bardzo niskie, a CPU wysokie. Jeszcze jeśli pamięć nie działa w dualu to jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak procek ma 4 kiloherce to nić dziwnego że cs słabo działa :E

A tak na serio to jak jest w innych grach to samo?

 

 

Rzecz w tym , że przy podkręconym działa lepiej , a przy standardowych ustawieniach gorzej. Jak napisałem w głównym poście. W innych grach też coś dziwnie... War Thunder na niskich 50-70 fps , Armodred Warfare na niskich 40-70 fps

 

Miałem podobnie w nowym laptopie, co prawda był to w procesor Intel ale nie zaszkodzi spróbować. Pobierz program ThrottleStop i odpal go podczas gry w CS:GO (najlepiej ustaw na tryb gaming i kliknij turn on). Sprawdź czy zadziałało.

 

Zaraz sprawdze i dam znać :D

 

Te APU sporo zyskują przy szybkim podsystemie pamięci, a więc i zarówno podkręconych ramach, jak i CPU-NB.

 

Nie zapominaj, że to modułowce, a nie cpu z niezależnymi 4 rdzeniami.

 

CS:GO to ciągle aktualizowana gra, i nic dziwnego że z czasem chodzi gorzej na tym samym sprzęcie.

 

Too może mógłbym tutaj wrzucić screeny z BIOS , i dało by się jakoś " mądrze " podkręcić ? Ja podkręcałem na wyczucie , z małym zapasaem wiedzy o takich rzeczach ( testowałem , im szybciej jakos dzialal system i gra tak zostawiałem )

 

Biorąc pod uwagę, co to za cudo CPU, raczej obstawiam że lepiej nie będzie. Jeśli CPU się nie przegrzewa to znaczy że nie ma jakichś spadków taktowania itd. A jeśli GPU jest praktycznie zimne, to znaczy że się nudzi. Odpal np. Afterburnera i z niego można pokazać obciążenie CPU i GPU w trakcie gry. Zapewne obciążenie GPU jest bardzo niskie, a CPU wysokie. Jeszcze jeśli pamięć nie działa w dualu to jeszcze gorzej.

 

Zaraz pobiore , odpale i dam tu screeny jak to działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w nowym laptopie, co prawda był to w procesor Intel ale nie zaszkodzi spróbować. Pobierz program ThrottleStop i odpal go podczas gry w CS:GO (najlepiej ustaw na tryb gaming i kliknij turn on). Sprawdź czy zadziałało.

 

Niestety mój procek nie jest wspierany przez ten program. Czekam na pomoc i pomysły innych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, co to za cudo CPU, raczej obstawiam że lepiej nie będzie. Jeśli CPU się nie przegrzewa to znaczy że nie ma jakichś spadków taktowania itd. A jeśli GPU jest praktycznie zimne, to znaczy że się nudzi. Odpal np. Afterburnera i z niego można pokazać obciążenie CPU i GPU w trakcie gry. Zapewne obciążenie GPU jest bardzo niskie, a CPU wysokie. Jeszcze jeśli pamięć nie działa w dualu to jeszcze gorzej.

 

Dobra.. mam wyniki z After Burnera i są dość dziwne .

 

CPU temperatura w normie użycie średnio 60%

 

GPU temperatura w normie użycie średnio 10-15% 0.o ??

 

RAM około 6 GB z 15 dostępnego

 

https://forumpc.b-cdn.net/uploads/monthly_2020_04/csgo_2020_04_02_17_51_05_436.jpg.b8983541154b19c0d7c4e311241c2a06.jpg

 

https://forumpc.b-cdn.net/uploads/monthly_2020_04/csgo_2020_04_02_17_54_08_358.jpg.578d03a2d4c6a8a5f595a72644166f47.jpg

Edytowane przez PatrykPL123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w GPU-Z z jaką prędkością chodzi pci express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w GPU-Z z jaką prędkością chodzi pci express

 

Przepatrzyłem cały gpu-z i nie znalazłem , gdzie to jest dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bus Interface".

Pokazuje wersję PCIe na której grafika pracuje i ilość linii PCIe.

Wersja może zmieniać się w zależności od obciążenia (od tego jest render test, by podbić).

Ilość linii jest negocjowana podczas rozruchu i się w trakcie pracy komputera nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...