Skocz do zawartości
mateusz1008

Upgrade, 4GB RAM + 8 GB RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w tytule, chciałbym zrobić mały upgrade komputera no i moje pytanie brzmi czy mając kość 4 GB RAM jest sens podpinać kość 8GB RAM? Czy będzie to kompatybilne? Nie znam się :/

 

Mój komputer to:

 

Obudowa SilentiumPC Brutus S20 Pure Black

Karta graficzna Sapphire R7 370 NITRO OC 2GB DDR5 (256 bit) 2x DVI, HDMI, DP )

Procesor Intel Core i3-6100, 3.7GHz, 3 MB, BOX

Płyta główna ASRock H110M-DGS

Pamięć GoodRam Play, DDR4, 4 GB,2133MHz, CL15

Zasilacz Rebeltec Titan 700W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeślimoduły będą miały identyczne parametry to jest taka szansa, ale gwarancji nie ma. Jak nie będą działać razem to zawsze możesz zrezygnować z tej kości 4 GB. Tylko znowu: lepiej jest mieć 2x4 niż 1x8. Lekko

 

wydajniej jest wówczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą mieć identycznych parametrów, choć tak byłoby najoptymalniej. (łączyłem różne dziwne kostki i to działało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz różne parametry i różni producenci to jednak jest większa szansa, że nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, więc chyba się skuszę i zakupię jakąś kość RAMu, nie wiem jeszcze czy będzie to 8GB czy 4GB, co sądzicie o tej kości?

 

Pamięć Crucial DDR4, 8 GB,2666MHz, CL19 159zł

 

Co poza RAMem warto wymienić w taniej cenie, jeżeli oczywiście da się zmieścić w małym przedziale cenowym (przyjmijmy około 300zł). Procesor?

Edytowane przez mateusz1008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1151 nie oplaca sie kupowac i5 .. seri 7 ani 6 4/4 core

 

gdy za 320zl sa nowe i3 9100f 4/4

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tego linka. Za 300 zł procesor to chyba ciężko będzie. Może kup jakiś dysk SSD SATA 3 jeśli nie masz. Dokup identyczny moduł do posiadanego i masz 2X4 GB. Na razie wystarczy. Jeśli musisz to zmienisz

 

w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć tej kości którą już mam, wszędzie produkt jest niedostępny, dlatego muszę szukać jakiejś innej kości.

 

Czyli zostaje mi zakupić i3-9100F, za bardzo się nie znam ale porównanie fps w benchmarku pokazuje, że jest dosyć mocniejszy :)

 

Dysk SSD już posiadam

Edytowane przez mateusz1008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać w trybie flex-channel - 4GB z kości 8GB będzie chodzić w dualu z fizycznymi 4GB, pozostała zaś część będzie działać w single channel, oczywiście kości muszą mieć zbliżone parametry (szybsza będzie działać w ramach możliwości wolniejszej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jeszcze mam pytanie odnośnie procesora i3-9100F. Na stronie producenta w liście obsługiwanych CPU nie ma tam i3 9100F, do tego w specyfikacji procesora wymagany jest chipset H3xx, natomiast moja płyta główna posiada chipset H110. Co z tym fantem zrobić? Czy ten procesor nie będzie pasował do mojej płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć tej kości którą już mam, wszędzie produkt jest niedostępny, dlatego muszę szukać jakiejś innej kości.

 

Czyli zostaje mi zakupić i3-9100F, za bardzo się nie znam ale porównanie fps w benchmarku pokazuje, że jest dosyć mocniejszy :)

 

Dysk SSD już posiadam

 

9100 dalem do porownania/ raczej Twoja mobo nie obsluzy go- podziekowania naleza sie firmie INTEL :)

Musial bys kupic mobo z Intel H310 jakies niestety czyli ko0szt od 250zl za nowa

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety to wszystko komplikuje :/ Więc opłaca się w ogóle jakiś procek wsadzić? Czy jeżeli już to trzeba będzie wymieniać płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety to wszystko komplikuje :/ Więc opłaca się w ogóle jakiś procek wsadzić? Czy jeżeli już to trzeba będzie wymieniać płytę główną?

 

Nie w obecnych cenach i5 6/7 na 1151 sie nie placa ich kupowac

350 za 6400

https://allegrolokalnie.pl/oferta/intel-i5-6400-ddt

albo 450 za 7400

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-7400-3-0ghz-chlodzenie-box-9121807834

hyhy :E

ja wiem ze ktos to kupil i sporo dal ale nie no dzis juz to nie ten tego takie ceny

 

1600AF za 450zl jakies i pod to mOBAS ale to tez 250zl w gore to tak minimum :)

 

swoj i3 6100 masz na allgro od 200zl jakos moze Ci sie uda pchnac za 150zl +- i mobo za ok 100zl nie bedzie az tak duzo dokladki a wydajnosc wielowatkowa nieporownywalnie lepsza i nowiutki sprzecik na pelnej gw

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję za informacje, czyli muszę uzbierać pieniądze jeszcze na MOBO. Temat do zamknięcia i podziękowania dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...