Skocz do zawartości
Bardeg34

Problem z połączeniem drukarki z WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pewien problem. Otóż niedawno zakupiłem drukarkę Canon, którą chce połączyć z komputerem za pośrednictwem routera Wifi ( to się chyba fachowo nazywa połączenie bezprzewodowe LAN). Problem w tym że karta sieciowa mojego komputera nie obsługuje sieci Wi-Fi i jest on podpięty do routera przez kabel Ethernet. Czy taki stan rzeczy ma wpływ na to, że komputer nie może odnaleźć drukarki w bezprzewodowej sieci LAN?

Czy może druga opcja wchodzi w grę - mam aktualnie słaby internet bo skończył się limit szybkiego internetu.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj kabel USB i zacznij instalację normalnie. W wypadku HP w którym momencie zostaniesz zapytany, jak chcesz korzystać z drukarki, wybiera się WIFi i wszystkie informacje (SSID, hasło) są wysyłane do drukarki przez kabel USB. Na koniec odpina się kabel USB i można korzystać z drukarki normalnie jak z każdej innej sieciowej.

Domyślam się, ze w wypadku Canona jest podobnie, ale może konieczne będzie skorzystanie z instrukcji (od tego wypadało by zacząć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Brother są dwa typy połączenia i na początku konfiguracji pyta o to jak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś kabel USB, ma ok 3 metry długości, 9 zł kosztował.. Niestety gdy podpinam go do drukarki to komputer nie rozpoznaje urządzenia... Próbowałem na innym komputerze i z inną drukarką i też urządzenie nie jest rozpoznawane. Czy to wina kabla???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre drukarki mogą mieć problemy przy długich kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...