Skocz do zawartości
Ketro

Problem z internetem LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam router TP-Link TL-MR6400, w którym mam umieszczoną kartę sim z Playa. Internetu używam tylko ja, głównie do grania w Fifę na PS4. Niestety męczą mnie wysokie pingi i niestabilne połączenie. Wartość RSRP oscyluje w granicach - 100 dBm. Sprawdzałem na kilku rodzajach anten "patykowych", bez zmian. Kupiłem antenę zewnętrzną firmy Signaflex i ustawiałem ją w każdym możliwym miejscu w domu i na balkonie. Wyczytałem na innym forum, że mój router ma tylko czwartą kategorię LTE i nie ma możliwości wymuszenia konkretnego pasma. Czy sama zmiana routera może pomóc? Jeżeli tak, to jakie urządzenie byście proponowali? Cena nie gra roli.

 

Z góry dziękuję za próbę pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powystawowe huaweie z allgro za 200-250zl na rocznej gwar popatrz sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co zwracać uwagę? Czy LTE kategorii 5 jest teraz optymalny czy lepiej wydać więcej na 6 kategorię? Szukać czegoś tylko z możliwością wymuszenia pasma czy również z możliwością łączenia pasm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc tych co pisalem Huawei ma wymuszenie danego PASMA i czestotliwosci- wystarczy poczytac opis. maja tez mozliwosc podlaczenia anten

 

Ogolnie probowales do telefonu wpiac karte i ustawiC NP tlko WCDMA ?> czasem to pomaga i jest lepsze niz LTE

 

Tez mam neta w PLay i musze sie co jakis czas bawic ze zmiana pasm bo LTE swiruje :E z tym ze na szczescie mam karte w telefonie z rootem i aplikacje ktora wymusza dowolne dostepne pasmo i czestotliwosc <3

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spróbuję znaleźć router i dam znać czy są jakieś efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo słaby sygnał zapewne z pasma zasięgowego LTE800... Do Play najlepiej Huawei B715, B818 ewentualnie B535 (Huawei 4G Router 3 Pro). Antena 2x Telkob ATK504 kabel im krótszy tym lepiej. Sprawdź na http://beta.btsearch.pl/ jakie masz dostępne pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamówiłem B715, będzie w poniedziałek. Orientuje się ktoś, jakie w tym routerze są wyjścia antenowe? SMA czy jakieś inne? Nie udało mi się znaleźć takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMA od razu sobie pobierz HManager nim wymuszasz ręcznie pasma. Przy użyciu tel z Androidem albo na Windowsie przy użyciu emulatora Androida np. NOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Potestowałem kilka kart sim od różnych dostawców i najlepsze parametry osiągnęła ta z Tmobile, tylko z czeskiego (kupiłem na allegro, bo teraz ciężko kartę zarejestrować bez mandatu :P).

RSRP: - 74 dBm

RSRQ: - 6/-9 dB

SINR: 28/30 dB

Na speed testach wyciągam bardzo satysfakcjonujące mnie 50 Mb/s downlod i ok. 20 Mb/s upload. Niestety pingi nie schodzą poniżej 130/140. Czy jest to spowodowane tym, że jest to karta z zagranicy? Jeżeli tak, to mogę coś na to zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć to znaczenia czy jest z zagranicy. Na ping ma znaczenie odległość od nadajnika, u mnie jest to około 40 ale nadajnik mam blisko. Ogólnie LTE ma większe pingi niż po kablu.

 

Router B715 to bardzo dobry sprzęt i jeśli na nim nie będzie poprawy to niestety pozostanie nadajnik zapchany lub za daleko.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość odpada, bo widzę nadajnik z okna. Góra 500 m w prostej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam nadajnik bliżej ale tak duży ping nie powinien być... no chyba że łapiesz z dalszego nadajnika.

 

Pozostaje poczekać na router B715 i wtedy wymusić pasmo przez program HManager i zrobić testy.

Na teraz zobacz na stronie beta.btsearch.pl jakie masz pasma na nadajniku z którego korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego serwera ten ping, sprawdź adres serwera w winmtr. Parametry masz idealne. Testowałeś innych operatorów. Wstaw testy. Sprawdziłeś jakie masz dostępne BTSY w swojej okolicy i jakie mają dostępne pasma ?

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o konkretny serwer, wysokie pingi wychodzą w speed testach i w grach online. Testowałem Playa, Tmobile i Lajt mobile (zasięg z Plusa) i jest podobnie. Na niektórych pasmach (często na 2600) RSRP jest na poziomie - 110 dBm, więc wtedy mogę zrozumieć te pingi. Ale kiedy RSRP jest w okolicach 85/90 dBm to powinna być jakaś poprawa, a nie ma. Myślałem, że coś w routerze poprzestawiałem i przywróciłem ustawienia fabryczne, ale dalej to samo. Nic mi już nie przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...