Skocz do zawartości
Tomasq

Gigabyte Z390 AORUS PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do płyty Gigabyte Z390 AORUS PRO bez problemu włożę dwa dyski Samsung M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus 1TB i 500gb? Średnio się znam na płytach głównych i dyskach. Wiem że jeden taki dysk M2 włożę, ale drugie miejsce wydaje się być o wiele dłuższe niż dysk od Samsunga. Jak to wygląda w rzeczywistości oraz jak jest z radiatorami na tej płycie głównej. Producent podaje że jedno ze złączy M.2 posiada dodatkowo solidny radiator, ale o drugim nic nie pisze, a jak wiemy te Samsungi lubią się grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 970 EVO Plus ma wymiary M.2 2280 tak więc wejdą bez problemów dwie sztuki. Pod radiatorami możesz regulować dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dwa dyski Adata sx8200 pro to również wejdą dwa bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale sprawdź instrukcję, bo mogą SATA wylecieć albo coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam, w pudełku od płyty głównej powinieneś mieć dystans do górnego m2, który wkrecasz w odpowiednią długość np. 80mm i do tego przykrecasz m2. Dolny slot m2 odcina 2 porty sata, ale nie pamiętam które. Chyba 4 i 5.

 

Obydwa sloty m2 posiadają radiator.

 

Dual M.2 Connectors

• PCIe 3.0 x4 Dual Mode

• Dual Thermal Guards

Edytowane przez stami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Mam jeszcze takie pytanie, nie wiem czy to bardziej dotyczy dysków czy płyty głównej. Czy jeżeli do płyty głównej dałbym jeden dysk z samsunga a drugi z adaty to może to działać mniej kompatybilnie niż dwie Adaty tego samego modelu? Czy to jakoś wpływa na płytę glowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski pracują niezależnie, to bez różnicy czy będziesz mieć dwa takie same czy różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje wam bardzo :) Już chciałem zamknąć ten temat płyty głównej i móc ją śmiało zamówić. Czyli oba dyski wejdą bez względu na wielkość miejsca na płycie, bo można regulować tak? I te radiatory na płycie są w porządku i dadzą radę schłodzić grzejacego się samsunga i nic nie musiał dokupywać, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...