Skocz do zawartości
Setik

Brak WIFI ale Ethernet działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem od dwóch dni z internetem. Nie łapie wifi na laptopach ani na smartfonach, na pc mam podłączony internet kablem i działa. Resetowałem router trzy razy i dalej to samo a do dostawcy nie idzie się dodzwonić... Router to tp-link, nie pamiętam modelu ale już wiekowy, dobre 10 lat pewnie ma. Macie jakieś wskazówki co zwykły laik może w domu zrobić czy dalej próbować się kontaktować z dostawcą ale.. kto mi do domu teraz przyjedzie? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co to za model, pewnie na nalypce pod spodem będzie napisane i ściągnij manual do niego. Możliwe że tam znajdziesz rozwiązanie.

 

- generalnie czy w ogóle masz włączone wifi (bo może masz wyłączone w modemie)

- jak włączone to czy znasz hasło do swojej sieci i udało ci się w ogóle połączyć z nią jakimś urządzeniem, a nie masz tylko neta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostawcą routera czy internetu :D...może jakieś szczegóły odnośnie:skąd internet,rozumiem że to twój sprzęt (router) podłączony do urządzenia dostawcy,trzeba w jego ustawienia zajrzeć a może zwyczajnie padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router TP-LINK TL-WR543G, internet był do wczoraj. Nic nie grzebane, nie zmieniane żadne ustawienia bo nikt nie ma do tego dostępu to nie wiem jakim cudem z dnia na dzień padło wifi. Prócz tego urządzenia nie mam żadnego innego, nie mam pojęcia jak to jest podłączone bo to było robione jak jeszcze mały byłem :D Podejrzewam że router wysiadł ale wszystko się tam świeci w nim i net po kablu działa na pc. Wifi wszędzie włączone ale nie wykrywają go ani smartfony ani laptopy ani nawet tv.

 

 

Wróć... Zalogowałem się do routera, później porozpinałem każdy kabel z osobna i teraz nagle działa wifi na smartfonach i tv. Dziwna sytuacja...

Edytowane przez Setik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router TP-LINK TL-WR543G,

To jest takie starocie, że może działać dowolnie randomowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...