Skocz do zawartości
arturPL

Ustawienie routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam światłowód na modemie zte f660. Do niego skrętką podłączony jest tplink Archer 1200 c50 i on rozsyła po wifi Internet. Problem w tym, że jakość Internetu jest słaba, wolno działa po prostu. Dostawca uważa, że wszystko jest ok. Router jest ustawiony w tryb "router bezprzewodowy", jest też opcja zmiany ustawień na "access point". Który tryb pracy jest lepszy dla domu jednorodzinnego?? Czy to ma jakieś duże znaczenie?? Router działa w dwoch zakresach 2,4 GHz i 5 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam światłowód na modemie zte f660. Do niego skrętką podłączony jest tplink Archer 1200 c50 i on rozsyła po wifi Internet. Problem w tym, że jakość Internetu jest słaba, wolno działa po prostu. Dostawca uważa, że wszystko jest ok. Router jest ustawiony w tryb "router bezprzewodowy", jest też opcja zmiany ustawień na "access point". Który tryb pracy jest lepszy dla domu jednorodzinnego?? Czy to ma jakieś duże znaczenie?? Router działa w dwoch zakresach 2,4 GHz i 5 GHz.

Co to znaczy wolno? Jakiej prędkości masz ten internet? Jak sprawdzasz tą jakość internetu?

 

Zasadniczo jeśli masz internet szybszy niż 100Mbps to TP-Link Archer 1200 c50 będzie ograniczał prędkość, bo ma on niestety 100Mbps porty Ethernet. Kolejna kwestia, to w Twoim przypadku zostaw tryb "router bezprzewodowy". No i ostatnia sprawa. Napisałeś coś "domu jednorodzinnym". Nie wiem jakiej jest on wielkości, ale jeśli jest to więcej niż 80m2 i tylko na jednej kondygnacji a router z WiFi nie stoi w centralnym punkcie to prędkości po WiFi mogą być przyczyną słabego zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość Internetu to 150 Mbps. Szybkosc sprawdzam na testerach online. Dom to parter + piętro, razem ok. 160 metrów. Wolno działa to miałem na myśli długie czekanie na wczytanie stron lub załadowanie zdjęć np. na fejsbuku. Czy wymiana routera na inny, obsługujący wyższe pasmo będzie lepsza czy może dołożyć na piętrze repeater? (Router jest podpięty na parterze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość Internetu to 150 Mbps. Szybkosc sprawdzam na testerach online. Dom to parter + piętro, razem ok. 160 metrów. Wolno działa to miałem na myśli długie czekanie na wczytanie stron lub załadowanie zdjęć np. na fejsbuku. Czy wymiana routera na inny, obsługujący wyższe pasmo będzie lepsza czy może dołożyć na piętrze repeater? (Router jest podpięty na parterze).

No to jak taki duży dom, to pokrycie zasięgiem WiFi jednym routerem jest słabe. Potrzeba pewnie ze dwóch Access pointów. Obecny router obsługuje dwa pasma, więc wymiana na inny może nie przynieść oczekiwanych efektów. Czy przy samym routerze po WiFi też wszystko działa wolno? Czy masz możliwość sprawdzenia szybkości po kablu?

 

Jeśli chodzi o WiFi:

Pokaż wynik polecenia netsh wlan show interface oraz netsh wlan show driver (w cmd). Tu masz instrukcję jak wkleić.

Uruchom program inSSIDer (ale ver3 bo darmowa) i wrzuć screena. Na Androida jest WiFi Analyzer, na iOSie sprawdzisz apką AirPort Utility.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...