Skocz do zawartości
plelon85

Jak położyć prawidłowo tapetę

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś rady dla osoby, która pierwszy raz będzie kłaść na ścianie tapetę ?

Najważniejsze rzeczy, jaki klej wybrać, zacząć góra czy dół, jak prawidłowo łączyć ?

Jakie są Wasze spostrzeżenia i doświadczenia w tym temacie ? Żona wymyśliła tapetę na jednej ścianie w jadalni i oczywiście to łatwizna to zrób ;) pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapytać wujka google, a potem ciocię youtube. Jedynym realnym wyzwaniem jest tutaj przygotowanie ściany. Proste to jak konstrukcja cepa, ale mi i tak jakoś zawsze średnio wychodzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to czysta i równa ściana, załataj ubytki (jeśli są) gipsem, preparat do gruntowania zmieszaj z wodą i przeleć ściankę (dzięki temu tapeta nie odpadnie i się będzie trzymać jak diabeł sołtysa :E ). Samo nakładanie prześledź na YT - ja jestem przeciwnikiem tapet i od lat gładzie only, ale technika nie jest trudna - smarujesz odpowiednio (nie za dużo, nie za mało) klejem, wcześniej dokładnie mierzysz ile mają mieć te paski i bardzo ważne jest żebyś to kładł równo - najgorsze co możesz zrobić to przykleić 2,5-metrowy pasek o stopień przechylony w lewo/prawo :P. Dobrze jest wziąć poziomicę i sobie delikatnie ołóweczkiem krawędź przyłożonej tapety na sucho odrysować na ścianie przy poziomicy - dzięki temu nakładając delikwenta masz optycznie wyznaczony poziom i łatwiej jest przymierzyć. Ja już nie pamiętam czy tapetę się jakoś wałkiem dociskało czy co - nie robiłem tego od 15 lat, co do samej techniki kładzenia i ew. wyrównywania musiałbyś faktycznie podejrzeć na YT.

 

W każdym razie najważniejsze:

1) dobre przygotowanie podłoża

2) mierz dwa razy, tnij raz

3) przygotuj się przed położeniem i używaj POZIOMICY lub też - jak to się mówi w naszych stronach - wasserwagi :) - nie kładziesz tapet od dekad tylko pierwszy raz więc nie masz wprawy, trzeba podejść z pokorą :). Niby pierwsze prawo budowlane "krzywo też prosto" ale tu rada Pana Wiesia - U SIEBIE RÓB JAK U SIEBIE :E !

 

Powinno pójść bez problemu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakiś jutuberek nie oglądaj skończysz z tipsami i długimi rzęsami :elefant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...