Skocz do zawartości
Jerzdna

Pamięci ram 1333 lub 1600 na 1066 MHz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie rozbudowy pamięci ram. Posiadam laptopa Sony Vaio vpcs12x9e https://www.sony.pl/electronics/support/laptop-pc-vpc-series/vpcs12x9e/specifications ten laptop może mieć max 8 Gb ram chciałbym tyle mu wstawić ale wg. producenta max to 1066 MHz jeśli kupię dwie kości np. 1333 lub 1600 MHz to będzie to działało? Czy będzie to kompatybilne. Domyślam się że max uciągnie tylko 1066 MHz ale czy to nie spowoduje jakieś niestabilność itp., takowania 1333 lub 1600 są tańsze. :)

Jeszcze mam pytanie odnośnie CD-ROM chciałbym go usunąć i wstawić tam dysk SSD tylko jak sprawdzić czy to jest slot 9,5mm czy 12,7mm. chodzi mi o coś takiego https://www.x-kom.pl/p/471278-obudowa-dysku-gembird-adapter-525-do-dysku-25-slot-dvd-127mm.html

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominał kości będzie bez znaczenia, jedyne co może mieć znaczenie to organizacja banków (jednostronne/dwustronne), zależy na ile dobrze bios został napisany, a na pewno warto mieć wgrany najnowszy dostępny.

 

Co do slotu ja bym sie posunął do zmierzenia go centymetrem albo linijką, ale można sobie też wyobrazić inne podejścia (np. zajrzenie do specyfikacji lub zapytanie na forum vaio o konkretny model).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz modułów 4GB dual rank - 2Rx8. Zwykle mają one po 8 kości na każdej stronie.

Moduły z wyższym taktowaniem i tak mają profile z parametrami pracy dla niższych taktowań.

 

Zwykle nie trzeba nawet mierzyć, wystarczy sprawdzić model napędu w menedżerze urządzeń i sprawdzić w google ile ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz modułów 4GB dual rank - 2Rx8. Zwykle mają one po 8 kości na każdej stronie.

Moduły z wyższym taktowaniem i tak mają profile z parametrami pracy dla niższych taktowań.

 

Zwykle nie trzeba nawet mierzyć, wystarczy sprawdzić model napędu w menedżerze urządzeń i sprawdzić w google ile ma :D

 

No i ten dysk SSD wcale nie musi działać w tym gnieździe od napędu. To jest staruszek i dużo takich staruszków ich nie obsługiwało.

 

Mało tego - nawet nie pozwalały zainstalować systemu np. z pendrive. Musiał to być napęd optyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej generacji core takie problemy? Chyba cofnąłeś się o jedną klasę starości w czasie za dużo ;)

No chyba, że Sony jest wyjątkowe - nie wykluczam. Zawsze jak miałem styczność z ich sprzętem odnosiłem wrażenie, że muszą na siłę zawsze coś przekombinować i kreować się na apple dla ubogich.

 

 

Aczkolwiek jedna rzecz którą warto dodać w temacie wywalania napędu i wstawiania dysku to to, że najlepiej mieć SSD w środku i HDD zamiast napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...