Skocz do zawartości
tobislawow

AOC ag322qc4 HDR problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z monitorem z tematu a mianowicie z HDR-tak wiem że jest to pseudo hdr.

W windowsie opcja odhaczona w panelu nvidii RGB,12bit, 60hz sygnał po hdmi i widać, że obraz nabrał jakiegoś harakteru.

Restart kompa i dopiero jest śwetnie!

Obraz głęboki, kolory wylewają się z ekranu-nie jest to efekt placebo, zbyt duża różnica na pomyłkę.

I teraz najlepsze, każda zmiana czy w panelu windowsa, czy w opcjach monitora, wyłącza tą głębie i kolory. Obraz powraca dopiero po restarcie. Jeśli kompa wyłącze a później włącze, obraz wyblakły. Tylko restart wywołuje soczysty obraz.

Teraz gry.

Zmiana głoaśności na klawiaturze, wyłącza tą głębie!Wszelkie wejścia w ustawienia hdr, też coś przestawiają i obraz blednie nie wracając do poprzedniego efektu,a po wyjściu do pulpitu, oczom ukazuje się wyblakły obraz-przestawiło się- panel windows i nvidii, wszystko jak było. Restart kompa i znów jest soczyście.

Na display port, 60hz, 10bit RGB, co bym nie robił (restarty itp) obraz taki sam.

Soczysty tylko po hdmi, ale jak mówiłem-się coś pstryknie i czar znika.

O co kaman?Kabel kiepski, monitor z wadą?

Sprzęt mam koło roku, a z hdr ostatnio zacząłem działać i nie wiem czy było tak od nowości?

Ktoś Coś...?

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, iż obraz jest wyblakły, czym mogłem wprowadzić w błąd. Jest zdecydowanie mniej soczysty.

Czy ktoś łopatologicznie mógłby krok po kroku wytłumaczyć jakie ustawienia wybrać w panelu Nvidii co poustawiać pod gry?

 

Chodzi o RGB, 4-2-2, 10bit,12bit i itp.opcje?

Zakładam, że kabel hdmi dodany do monitora przy zakupie był 2.0.

Zakładam że przy hdmi 1,4 nie byłoby nawet opcji ustawiania HDR?

Same założenia :E

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć wiem , iż raczej to nie to, ale zamówiłem nowe kable hdmi i dp...(2.0,1.4)

Wnerwia mnie,że na przewodach nie ma konkretnych oznaczeń dla laika, co do specyfikacji.

Teraz będzie większa statystyczna pewność, iż od tych połączeń nic nie dolega.

Właśnie piszę na mega soczystych kolorach-to nie przewidzenia-a występuje tylko po restarcie sprzętu i tylko na hdmi.

Zgrać te wszystkie "synki" to chyba św.Gral w świecie PC.

Konsola do filmów i gier poza skalą jeśli chodzi o łatwy fan i bezproblemowość.

Rozumiem, że nikt nic nie wie o moim problemie...?

W sumie imponuje mi to :E

Zdrowia wszystkim zamuleńcom :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu sterowania -> głębia kolorów = 12 bpc(albo 10 jeśli masz tylko taką opcję), format koloru = RGB, zakres tonalny = pełny, reszta na domyślnych albo nie ma znaczenia.

Masz wgrany profil kolorów od producenta? https://eu.aoc.com/pl/gaming-monitors/ag322qc4/support -> "DRIVER driver"

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu sterowania -> głębia kolorów = 12 bpc(albo 10 jeśli masz tylko taką opcję), format koloru = RGB, zakres tonalny = pełny, reszta na domyślnych albo nie ma znaczenia.

Masz wgrany profil kolorów od producenta? https://eu.aoc.com/pl/gaming-monitors/ag322qc4/support -> "DRIVER driver"

Wsio wgrane, dziwactwo z tą różnicą on/of=kiła

restart=piknie :o , o ile czegoś nie wciśniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.D...

Kabel Silver M...DP1.4 podłączony pulpit, blady, tak średnio w odczuciu...gry soczyście :P

Poprzedni, dołączony w zestawie Bizlink 1.2 czy gry czy pulpit średnio-blado-akceptowalnie=NON STOP

Tak więc lekko do przodu w temacie-teraz jeszcze kabello hdmi listonosz uśmiechnięty przyniesie i obaczy się inne współzależności.

Dawno, dawno temu miałem konsole i brak problemów :D

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...