Skocz do zawartości
Bastek.

2 monitory do pracy/gier za ok. ~1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Poszukuję dwóch monitorów 24/27" zarówno do pracy związanej ze studiami (Autodesk Inventor/Matlab/Pakiet office itp.), jak również do grania w różnego rodzaju gry, w cenie około 1500zł za 2 sztuki.

Przeszukawszy forum, po zapoznaniu się z najważniejszymi wątkami tj. Lista 147 polecanych modeli napisanej przez Panów Krisola i Detona24, a także "Ciąg dalszy mojej walki o kupno przyzwoitego monitora, czyli gdzie podziała się jakość?...", mam niemały dylemat związany z zakupem monitorów.

 

 

Otóż obecnie wybór zatrzymał się na dwóch modelach, chociaż nie wykluczam innych propozycji (jednakże bardzo mile widziany jest montaż vesa, jak najmniejsze ramki i matryca IPS):

 

AOC G2U5, za którym przemawia:

-Dość dobra matrycam z wysokim pokryciem SRGB i ARGB,

-75Hz,

-Display port,

-vesa,

-freesync.

 

Niestety przerobiłem już 2 sztuki z bad pixelami/subpikselami, ale liczę, że w końcu udało by się znaleźć egzemplarz tylko z BLB :lol2: .

 

BenQ EW2480 HDR, za którym przemawia:

-HDR 10, aczkolwiek nie wiem jak to się sprawuje w matrycy o jasności zaledwie 250 nitów,

-Matryca 8 bit, zamiast 6bit+FRC,

-automatyczna regulacja podświetlenia przy pomocy czujnika światła,

-vesa,

-freesync.

 

Zastanawiałem się również na modelem Philips 246E9QJAB/00 polecanym przez Pana Krisola w wielu wątkach na forum, ale bardzo dużo osób skarży się na ogromny BLB oraz, że po montażu

na uchwycie vesa, zostaje całkowicie zasłonięty Display port, a także modelem Acer B247YBMIPRX, ze względu na całokształt jaki sobą prezentuje.

 

Chciałbym również zapytać Was czy duża będzie różnica pomiędzy dwoma ekranami 24", a dwoma 27", ponieważ zastanawiałem się nad tym, aby zakupić polecanego Philipsa - 275E1S/00 27" 2k i po pewnym czasie dokupić

drugą sztukę, wiadomo koszty wzrastają znacznie bo do około 1900zł.

 

Proszę o pomoc w wyborze najlepszego monitora, a także w rozwianiu wątpliwości na temat wyboru 24 lub 27 cali (z dopłatą).

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Bastek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up. Pomoże ktoś ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bastek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem wymagania to:

- matryca IPS

- wąskie ramki

- VESA

- 24/27"

- przeznaczenie -> praca i gry

Jaka rozdzielczość Cię interesuje, czy musi mieć funkcję Adaptive Sync i czy musi ona działać na GTXach/RTXach, 1080p na 27" jest do przyjęcia?

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

-Co do matrycy. to tak naprawdę nie mam pojęcia, chciałbym żywe kolory, i wygodną rozgrywkę w grze typu Battlefield (obecnie korzystam z 21,5" TN 60Hz od LG).

-Na wąskich ramkach mi zależy, aby praca była dosyć komfortowa

 

Reszta tak jak wyżej.

 

Co do rozdzielczości to jestem w kropce, do 24 cali na pewno FHD mi wystarczy, co do 27 to nie mam pojęcia, dla ułatwienia zmierzyłem i siedzę 66-70cm od matrycy.

 

Obecnie posiadam RX580, ale w razie potrzeby będzie on zmieniany na wyższy model, Adaptative Sync byłby mile widziany. Jeśli zaproponuje Pan monitor tylko z FreeSync, to rozważę tą opcję, i po prostu kolejną kartą graficzną będzie coś ze stajni AMD.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Philips 245E1S to chyba wszystko, czego oczekujesz.

Poza tym AOC 24G2U5 lub Philips 246E9QJAB/00 - zależy jaki wygląd Ci bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Philips 246E9QJAB/00 prawdopodobnie odpada ze względu na to, iż po zawieszeniu na uchwycie VESA, zostanie zasłonięty port DP.

 

W takim razie prawdopodobnie kupię AOC 24G2U5/BK, miał Pan styczność z produktami tej firmy ? Ich matryce powinny wytrzymać te kilka lat?

Czyli nie warto sobie zawracać głowy HDRem w takim monitorze jak BenQ EW2480 HDR?

 

I na koniec chciałbym zapytać o przekątną, raczej Pan odradza monitory 27cali FullHD przy tej odległości wzroku od matrycy ?

 

Dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BenQ nie wspiera standardu HDR10, tylko "HDRi" od producenta, do tego brak szerokiego gamutu i tylko 250 nitów.

Testowałem AOC 24G2(czyli wersję 144 Hz), dobre kolory i niezła czerń jak na IPS, sporo możliwości regulacji, ogólnie dobry monitor. Matryca od producenta "Panda", więc nie wiem jak to długo wytrzyma.

27" + 1080p wygląda w porządku z odległości 60-70 cm, sam mam taki monitor i jestem zadowolony(BenQ EW277HDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie EW2480 odpada.

 

Teraz zabił mi Pan ćwieka, dwa monitory 24 czy jednak dwa 27 cali.

 

Podczas czytania forum czy podczas pracy z dokumentami nie odczuwa Pan braku ostrości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrości nie, lecz ujmę to tak, że 27" to limit dla 1080p jeżeli chodzi o widoczność pikseli z 60-70 cm.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myśli Pan o opcji zakupu jednego Philipsa 275E1S/00 27" WQHD, i w późniejszym czasie zakup drugiej takiej samej sztuki, lub wersji FHD ?

 

Jaki Pan polecił by monitor 27" wqhd do 1000-1200zł ?

 

Pozdrawiam, oraz dziękuję za zainteresowanie tematem :)

Edytowane przez Bastek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p + 1080p na pewno nie, Philips 275E1S/00 wydaje się być najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, będę polować na te Philipsy w dobrej cenie.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...