Skocz do zawartości
Mixons

[Zestaw] 4000zł Gry/M-OC/Brak/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, z uwagi iż mój laptop Asus R510JK ma już swoje lata i nie spełnia moich oczekiwań planuję zakup pełnego zestawu komputerowego do gier, a więc w kwocie do 4000zł powinny się znaleźć wszystkie niezbędne akcesoria, ponieważ jedyne co posiadam w tym momencie to myszka. Nie zależy mi na głośnikach, więc wystarczy dobry monitor z wbudowanymi, w miarę solidnymi głośnikami. Dodatkowo będę musiał zakupić biurko do komputera, więc za jakieś propozycje również będę wdzięczny. A więc główne zastosowanie komputera to będą gry single-player: strategie i RPG-i, w mniejszym stopniu strzelanki. Nie zależy mi aby mieć w najnowszych grach najwyższe ustawienia graficzne, wystarczą średnio-wysokie z dobrą wydajnością. Będzie to komputer na lata, więc zależy mi na solidnym i pewnym sprzęcie, który pociągnie również gry, które wyjdą za parę lat. Jeśli chodzi o podkręcanie to jestem totalnie zielony, ale zdam się na wasze porady, bo być może po paru latach zainteresowałbym się tym tematem. Zależy mi też aby komputer nie pracował zbyt głośno, oczywiście w miarę możliwości, nie jest to priorytet. Jeśli chodzi o system operacyjny, to posiadam płytę o nazwie "Nośnik odzyskiwania systemu Windows 8.1", którą zakupiłem wraz z laptopem. I teraz pytanie czy z takiej płyty będę mógł zainstalować system na nowym komputerze i zaktualizować go do Windows 10 czy muszę zakupić nową licencję?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

9600KF za 1000 zł na B365? Najs.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600KF za 1000 zł na B365? Najs.

 

bardziej chodziło mi o zestaw pod AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, no to tam już całkiem całkiem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zestaw z pclab pod AMD to wygląda ciekawie, lecz poszukuję takiego, który wraz ze wszystkimi niezbędnymi podzespołami zmieści się w 4000zł. A jeśli chodzi o opcję z Proline to cą sądzicie o podmianie procesora na AMD Ryzen 3600, kosztem systemu, z którego póki co mogę korzystać na darmowej licencji, a po jakimś czasie aktywować(z tego co czytałem jest to legalne)? Mam także pytanie czy uważacie, że jest sens teraz kupować komputer czy z uwagi na obecnie panującą sytuację ceny podzespołów poszły w górę i lepiej zaczekać parę miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie z posta 3go masz jeszcze w miarę normalne ceny.

Możesz dać Ryzena 5 3600 i jechać póki co wersji Trial, którą sobie aktywujesz ale i też nie musisz przecież tego robić. Będziesz mieć znak wodny na dole w lewym rogu.

 

Inna opcja, to zostać na 1600AF i dać RX 5600XT z lepszym zasilaczem, SSD, płytą itp. https://proline.pl/koszyk/88bce049

Wyjdą nowe Ryzen 4000 i wtedy podmianka.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym uniknąć przez jak najdłuższy czas jakichkolwiek modyfikacji kompa, więc moje pytanie brzmi czy jeśli bym dołożył parę stówek do proponowanego przez Ciebie zestawu i zamienił R5 1600AF na 3600 to byłby to już zestaw na lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FullHD 75 Hz, raczej tak. Tylko teraz pytanie czy dokładać do mocniejszego CPU czy do RX 5600XT. W mojej ocenie szybciej zabraknie mocy GPU niż CPU. Jak możesz dołożyć te 300-400 zł to zrobiłbym to jeszcze inaczej.

 

Na start wywaliłbym system. Wgrasz sobie triala, po 90 dniach wyskoczy Ci przypomnienie o aktywacji, której w zasadzie nie musisz zrobić. Sam tak jadę kupę czasu a znak wodny w lewym dolnym rogu nie przeszkadza aż tak mocno. Możesz zrobić, ale to wtedy kiedy będziesz miał kasę na zakup systemu

 

W ten sposób zmieścisz się z Ryzen 5 3600 i RX 5600XT.

 

https://proline.pl/koszyk/f6bbfa1d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...