Skocz do zawartości
linardzik

Problem z instalacją windowsa przy pomocy USB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam płytę ASUS P5QPL-AM i próbuję zainstalować system Windows 7 przy pomocy bootable USB. Zgrałem system na USB, ale BIOS nawet go nie widział. Powtórzyłem czynność po formacie USB, ale próbowalem z innym programem do tworzenia takiego USB. Też nic. Po tym pobrałem Windows Creation Tool i odpaliłem instalację na USB. Niestety przy 98% program wywalił błąd i się zamknął. Zmęczony psychicznie zainstalowałem po raz kolejny WIndowsa 7 na USB przy pomocy rufusa, włożyłem, BIOS dalej go nie widział, poprzepinałem USB do innych portów i w końcu sukces! BIOS zaczął go widzieć. Niestety przy bootowaniu z USB wyskakuje błąd Please remove this media and press any key to reboot. Teraz jestem w trakcie próby ponownej instalacji Windowsa 10 przed Creation Tool. Proszę o pomoc bo juz mi psycha siada. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zrób pełne formatowanie pendrive'a.

Instalkę przygotuj w Rufusie, ale wykonaj właśnie pełne formatowanie zamiast szybkiego (odznacz opcję szybkie formatowanie).

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, po formatowaniu pełnym przez windowsa rufus wywalił błąd, ale zainstalowałem przez cmd i instalator odpalił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ogarniam po co stosowac jakies rufusy itp

 

Jak sie pobiera system ze strony microsoftu za pomoca mediacreation tool to przeciez jest wybor czy utworzyc USB czy DVD. Wkladasz do kompa czystegop sformatowanego pena wybierasz usb i normalnie masz bootowalnego pena z systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...