Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przez ostatnie minuty podejrzewałem. Po wpisaniu tego adresu 109.202.103.170 na niektórych stronach pisze "port scanner running bot through p2p networks"

 

Jaka wersja ? Mam 3.2.3.

 

Ale czy ten trojan siedzi już w systemie, czy tylko jak uruchamiam uTorrent to się próbuje łączyć ?

Edytowane przez fabulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malwarebytes wykrywa że utorrent.exe łaczy się z tym IP to IP zostalo zablokowane rok temu przez nich być może teraz z niego korzysta coś innego dlatego false positive ale prewencyjnie utorrnet został usunięty..

Edytowane przez oskargrzyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe wpisy , od antywirusa Kaspersky.

 

 

 

kl = Kaspersky Lab

Dzięki za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym na waszym miejscu zainstalował i przeskanował malwarebytes (patrz post #21). Więcej nic tu nie wymyślę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś większa aferka powinna z tym być, nie tylko ja korzystam z utorrent na jednym z większych prywatnych trackerów w Polsce. Na stronie cisza na ten temat.

 

Przestanę go uruchamiać i zobaczymy czy tarcza Orange wykryje nowe aktywności.

 

 

Edit:

 

Mam już Kaspersky, mogę malwarebytes zainstalować ? Nie pogryzą się ?

 

Oczywiście Kaspersky wyłączę na ten czas jak by co.

Edytowane przez fabulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie w uTorrent włączone DHT?

 

Jakaś większa aferka powinna z tym być, nie tylko ja korzystam z utorrent na jednym z większych prywatnych trackerów w Polsce. Na stronie cisza na ten temat.

 

Przestanę go uruchamiać i zobaczymy czy tarcza Orange wykryje nowe aktywności.

 

 

Edit:

 

Mam już Kaspersky, mogę malwarebytes zainstalować ? Nie pogryzą się ?

 

Oczywiście Kaspersky wyłączę na ten czas jak by co.

 

Tak tylko uważaj bo malwarebytes wrzuci Ci swojego antywirusa dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ oskargrzyb

Czyli w systemie nic nie siedzi rozumiem ?

 

@ kepa416

DHT wyłączone

Edytowane przez fabulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak tylko uważaj bo malwarebytes wrzuci Ci swojego antywirusa dodatkowo.

To jest antymalware (skaner na żądanie) a nie antywirus. Przez 14 dni pełna wersja (z rezydentem). Po upływie przełącza się na wersję darmową (bez osłony). Czyli można używać z antywirusem zewnętrznym Mój link.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od trackera czy po prostu wystarczy włączyć uTorrent bez podłączenia do trackera ? Oczywiście DHT wyłączone, bo wtedy się coś łączy.

 

Najczęściej korzystam z polskiego prywatnego PT.

 

Ta ostatnia aktywność co tarcza Orange podaje z 17:50 to właśnie na chwilę włączyłem i łączyło z tym polskim trackerem.

Edytowane przez fabulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bardzo możliwe, bo też mam (tg oraz ps używam), ale przez qbita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie z tego wnioski ?

 

Ja utorrent, kolega qBittorrent.

 

Różne polskie trackery.

 

Może Orange przywaliło się do p2p i straszy ?

 

Nie wiem co myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło mi tym ich programem skanować i żadna "infekcja" nie jest tym, co mi podali: Trojan.Remcos , także ten...

 

W ogóle pierwszy raz właśnie przez to usłyszałem o czymś takim jak "tarcza Orange".

A skoro monitorują i blokują dostęp do internetu to niech sobie zablokują to IP.

 

Ogólnie olewam to i się nie przejmuję, resztę infekcji znam i jestem ich świadom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie to panowie zdarzyło przed 10 minutami (1:50 AM), też korzystam z Qbittorrenta (4.1.7) i tez korzystam z trackerów PS i PT,

zapobiegawczo chyba zainstaluje świeżego Windowsa i nadpisze obecny GPT zaarchiwizowaną wersją z Acronisa

 

 

 

1.jpg?access_token=1!JuEciK19Y6qYob27rUh-oIXrtijyPKoURwGp8LktZkJhPhHnf9QDVbPokhshePmPmgsgsI1wv1xhi0_CH3tq5tPbQSfrdgib_SKxT-iPMSrBq9r8vhHW9BxtdmA7S9owxlpGpBfh41CoScIFIgYeES7gY9lLiDkUaj5mYzaNYFNVu0WZ50f0fctZVbzhgztDE5H5yVS7xXYZR5kk4EPYIttFYX70PCpYvzdpqXbvz2MLYOaihwo4BhylqS5eL_tqW1-CU5_IcncOJZxxAgrVpkL6IGQhxrvDgwTiyPU2S3W8_b8FWYW7YcWa72MH2Hpea45vk7_Xtb-z2intVINpELtv8OEyHRL4RGFGH7PAyTZ9NTDQpSvEahV1yxZsTwwVTq_qlDwxAaasDyjw7OrstRIOzqlfupKe1zVwr13iXbWp0xAxKzoqJTV0l4fGlzMzjrMVVJvMgFF8Z-xLqkBxcxEACPL9qUc0rFAdpou7FkLxZm8m0AeT04Ya8euyRKCB0EpZUXllle4FRv6fFu4u0JwYtBtVS4zoNjjm91gnJRoWF8YGZDyunE8XgCQL7pU.&shared_link=https%3A%2F%2Fapp.box.com%2Fs%2Ftb1dht55hjh6fk83h9ajpwkk2wh7t59l&box_client_name=box-content-preview&box_client_version=2.37.0

Edytowane przez .:blackbird:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kilka dni nie będę uruchamiał żadnej aplikacji do torrentów i zobaczymy czy będzie mi nabijać aktywność w szczegółach tarczy Orange.

 

Jak na razie nowej nie widać od 17:50 a wtedy uruchomiłem uTorrent i zaczęło się z PT łączyć.

 

Jak będzie ok, to włączę sam uTorrent bez aktywnych zadań. Jak dalej będzie ok, to znaczy, że przy łączeniu z trackerem coś się dzieje. Wtedy sprawdzę jakiś publiczny zagraniczny na moment.

 

Trzeba przetestować, gdzie leży problem dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam BiglyBT do torrentów więc sam program nie ma raczej nic do rzeczy, a pobieram tylko z trackerów zagranicznych i mimo to próby ataków były według cybertarczy.

Zablokowałem to IP (niby z Amsterdamu) w firewallu i w filtrach BiglyBT, po czym odpaliłem normalnie torrenty dalej do pobierania i tak chodziło pół dnia i potem całą noc, żadnego problemu nie było.

Edytowane przez kmdziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zablokowałem to IP (niby z Amsterdamu)

tttjpg_qasshea.jpg

 

Nie wiem czy takie coś wystarczy :hmm:

 

uuujpg_qasshws.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dzisiaj też mi się wyświetliło to z tą tarczą. Informacja pojawiła się na xboxie przy próbie połączenia z siecią. Na komputerze miałem kilkukrotnie włączoną stronę tarczy w google chrome.

 

 

cCs4AuM.jpg

 

 

FRST: https://pastebin.com/3AvdfYEk

Addition: https://pastebin.com/PCEtAZCE

Shortcut: https://pastebin.com/sUP73wxs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

FirewallRules: [{89149CF0-A675-4A5F-BCCC-CB53011722C2}] => (Allow) C:\Program Files (x86)\Steam\bin\cef\cef.win7\steamwebhelper.exe Brak pliku

FirewallRules: [{A290CFFF-1F1F-4205-B7D0-AB0FEA5DABBB}] => (Allow) C:\Program Files (x86)\Steam\bin\cef\cef.win7\steamwebhelper.exe Brak pliku

FirewallRules: [TCP Query User{5434CA12-4EFD-494F-BF77-80E2F97157C6}D:\steamlibrary\steamapps\common\paladins\binaries\win64\paladins.exe] => (Allow) D:\steamlibrary\steamapps\common\paladins\binaries\win64\paladins.exe Brak pliku

FirewallRules: [uDP Query User{B07EED46-AB34-49F4-89D3-3F7A4A716771}D:\steamlibrary\steamapps\common\paladins\binaries\win64\paladins.exe] => (Allow) D:\steamlibrary\steamapps\common\paladins\binaries\win64\paladins.exe Brak pliku

FirewallRules: [TCP Query User{078E257A-DB39-42F4-8ED3-0EC5BE549F77}C:\users\elvivalarte\appdata\local\programs\opera\66.0.3515.27\opera.exe] => (Allow) C:\users\elvivalarte\appdata\local\programs\opera\66.0.3515.27\opera.exe Brak pliku

FirewallRules: [uDP Query User{0742C123-F15F-459F-BD09-C94A7E0024C9}C:\users\elvivalarte\appdata\local\programs\opera\66.0.3515.27\opera.exe] => (Allow) C:\users\elvivalarte\appdata\local\programs\opera\66.0.3515.27\opera.exe Brak pliku

FirewallRules: [{E73D8314-F2BA-449A-BFCA-592C8A1B9FF4}] => (Allow) %systemroot%\system32\alg.exe Brak pliku

IFEO\osppsvc.exe: [Debugger] rundll32.exe SppExtComObjHook.dll,PatcherMain

IFEO\SppExtComObj.exe: [Debugger] rundll32.exe SppExtComObjHook.dll,PatcherMain

ProxyServer: [s-1-5-21-2578845437-3783334037-220345642-1001] => 117.55.209.126:8081

RemoveProxy:

S3 cpuz149; \??\C:\Windows\temp\cpuz149\cpuz149_x64.sys [X]

EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi, mam ten sam.

 

Wyświetl szczegóły techniczne

Liczba zaobserwowanych incydentów: 1836

Data i godzina zaobserwowania pierwszej aktywności: 2020-03-19 11:59:12

Data i godzina zaobserwowania ostatniej aktywności: 2020-04-03 20:24:30

• Protokół sieciowy: TCP

• Źródłowy adres IP: 83.24...

• Źródłowy port: 55769

• Docelowy adres IP: 109.202.103.170

• Docelowy port: 62042

• Protokół aplikacyjny: none

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo.

 

Data i godzina zaobserwowania ostatniej aktywności: 2020-04-03, 21:23:54

[length: 1379]

Wyświetl szczegóły techniczne

Liczba zaobserwowanych incydentów: 106

Data i godzina zaobserwowania pierwszej aktywności: 2020-03-19 23:17:44

Data i godzina zaobserwowania ostatniej aktywności: 2020-04-03 21:23:54

• Protokół sieciowy: TCP

• Źródłowy adres IP: [...]

• Źródłowy port: 35309

• Docelowy adres IP: 109.232.227.138

• Docelowy port: 51413

• Protokół aplikacyjny: none

 

Moim zdaniem reguła dotyczy całego zakresu IP przyporządkowanego dla AirVPN.org. Ja wyciąłem w kliencie torre całą Holandię: https://www.iblocklist.com/list?list=nl

Zobaczymy czy pomoże. W trojana nie wierzę. Za to reguła tej "tarczy" jest beznadziejna: różne porty wejściowe, wyjściowe.. z opisanych tu przypadków zgadza się jedynie podsieć docelowa.

Swoją drogą, nie wiedziałem, że Orange tak analizuje cały ruch :(

Edytowane przez kalumnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może na tych samych adresach IP działają klienty sieci Torrent (albo tracker?) oraz hosty Remcosa.

nasze klienty torrent łącząć się z tymi adresami IP powodują zakwalifikowanie nas jako zarażonych.

w dodatku, do reguły wykrywającej Remcosa mogły zostać wrzucone jakieś większe zakresy adresów IP, co jeszcze tym bardziej powoduje powstawanie fałszywych alarmów.

 

podejrzewam na podstawie tego wątku, że wszystko co nas łączy to korzystanie z torrentów.

 

przyjrzałem się swojemu ruchowi i rzeczywiście na podany adres IP łączy się moja Linuxowa (więc raczej RemCos odpada) maszynka, na której jest klient torrenta.

Edytowane przez user9822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry! miałam podobną sytuację w piątek: komunikat cybertarczy o wirusie remcos...pierwsze co pomyślałam o torrentach(forum ps) i odinstalowalam qtorrent...przeskanowałam komputer- nic nie znalazło...pierwszy atak nastąpił 21 marca ostatni 3.04 standardowo atakujące ip jak u was 109.202.103.170, dziś po godzinie 12 jeszcze raz zeskanowałam sieć na cert.orange i pokazuje mi, że nie wykryto żadnych zagrożeń od 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...