Skocz do zawartości
Pawrob

GTX 770 termopady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje niedługo zdjąć zimowy kożuszek z GTXa 770 MSI twin frozr. Można gdzieś znaleźć informacje albo ktoś może wie jakie i ile termopadów kupić żeby je zmienić? Karta swoje już przeżyła a nie chce ich kupić za dużo bo nie mam gdzie indziej ich nakleić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje niedługo zdjąć zimowy kożuszek z GTXa 770 MSI twin frozr. Można gdzieś znaleźć informacje albo ktoś może wie jakie i ile termopadów kupić żeby je zmienić? Karta swoje już przeżyła a nie chce ich kupić za dużo bo nie mam gdzie indziej ich nakleić :P

 

11:05

półtora milimetra.

To chyba identyczne chłodzenie, o którym ty piszesz.

Edytowane przez sc0rpow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dziękuję bardzo. Czy przy wyborze termopadów bardzo duże znaczenie ma ten współczynnik oddawania ciepła, W/mK ? Bo ceny bardzo się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie, byle by te okolice 7 W/mK chociaż były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto ryzykować. Ja bym zostawił tą karte póki jeszcze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W furmarku dochodzi do 95C,dlatego chyba trzeba cos przedmuchac, tak to zegarów nie zrzuca, nic się z nią nie dzieje, nie była jakoś specjalnie eksploatowana, po prostu już długo ją mam :P może sama zmiana pasty wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W furmarku dochodzi do 95C,dlatego chyba trzeba cos przedmuchac, tak to zegarów nie zrzuca, nic się z nią nie dzieje, nie była jakoś specjalnie eksploatowana, po prostu już długo ją mam :P może sama zmiana pasty wystarczy ?

 

Jak już chcesz czyścić, to wymień też termopady. Podejrzewam, że po tylu latach są one sparciałe i suche jak kartka papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A normalnie w grach ile ma ?

W grach tez jest różnie, w takim wowie który nie jest specjalnie wymagający przy 70-100% obciążenia dochodzi do max 82C.

 

Jak już chcesz czyścić, to wymień też termopady. Podejrzewam, że po tylu latach są one sparciałe i suche jak kartka papieru.

Najpewniej tak, tylko zaczęliście pisać żebym nie ruszał póki działa i zastanawiam się co się może stać. Czy coś się urwie ze starości czy coś :E

Edytowane przez Pawrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gra nie warta świeczki, a termopady plus pasta to zawsze jakieś pieniądze.

A jeszcze póki tematy żyje od razu się spytam jakiej karty szukać do około 1000zł, albo co tutaj maksymalnie wejdzie bez jakiś bottlenecków, to może więcej się znajdzie pieniędzy :) ?

Ryzen 5 1600,

gigabyte b450m ds3h,

vero L2 500W.

Monitor 1080p, dell2419hc.

Gry tak jak pisalem, wow, mysle ze jakies nowe tytuły też, typu cyberpunk jak wyjdzie.

Edytowane przez Pawrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...