Skocz do zawartości
Veryoss

Nowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam taki problem. Zakupiłem dzisiaj nową kartę graficzną a dokładniej Palit Geforce GTX 1650 Super StormX OC, i mam taki problem gdy ją podłączam po prostu mi nie działa. Niżej wstawiam filmik jak to wszystko wygląda. Dodam że na starej karcie graficznej GTX 750 TI MSI wszystko śmiga.

 

Moje podzespoły to

Płyta Główna: Intel Board DH61WW

Procesor: Intel Core i5 3470

Zasilacz: Cooler Master ATX12V

RAM 12GB (1 kość 1666MHZ 8GB, druga kość 1333MHZ 4gb)

 

 

Możliwe że to zasilacz nie wyrabia? Dostałem informacje że jest to zasilacz przestarzałej konstrukcji i po prostu może nie wyrabiać.

I dodam też że czasem zdarzy się taka sytuacja że jednak obraz pojawi się i system się załączy lecz widac tylko 1/4 obrazu. tak jak by rozdzielczość była mega duża. A gdy próbuje zmienić rozdzielczość na full hd 1920 to widać same artefakty.

 

Edytowane przez Veryoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Cooler Master ATX12V

spisz porządnie nazwę modelu bo to co podałeś to marka zasilacza i nazwa wtyczki ...

 

karta jest prawdopodobnie uszkodzona wiec do zwrotu

 

zasilacz by nie wyrabiał w grach

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa modelu to RP-500-PCAP

 

Czyli mówisz że to nie jest zasilacz? Kurde bo mówię dostałem informacje że to zasilacz przestarzałej konstrukcji i może być za słaby :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic kartę na innym pc,jak karta sprawna zmienić bios płyty głównej na najnowszy być może coś da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jak teraz zmienić bios? Oglądałem mase filmików itp i mniej więcej wiem co i jak lecz na stronie producenta ta płyta jest już nie wspierana i nie ma Update biosu do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojawia się ekran startowy i komputer zawieszony, tak że się win nie zaczyna wgrywać. Wchodziłeś do biosu? Da się wejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wejść do biosu jeśli będę naciskał przez 2-3 minuty f2.

I były sytuacje gdzie system się wczytał ale w bardzo dużej rozdzielczości, s gdy rozdzielczość próbowałem zmienić na normalna to pojawiały się tzw artefakty.

<a href=https://zapodaj.net/70e9ec8f9b72b.jpg.html>BF1A0372-4ED9-45BB-A4A8-91ABE303DDE8.jpeg</a>

Edytowane przez Veryoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I były sytuacje gdzie system się wczytał ale w bardzo dużej rozdzielczości, s gdy rozdzielczość próbowałem zmienić na normalna to pojawiały się tzw artefakty.

Czyli pewnie karta popsuta. Tak jak pisali, sprawdzić na innym komputerze dla pewności, a jak nie masz jak to zwrot bez sprawdzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie karta do zwrotu. Bym sprawdził u kolegi ale wiadomo jaka teraz sytuacja w Polsce i za poruszanie się są dosyć spore kary.

 

Panowie a w 100% wykluczacie winę zasilacza?

Bo wiatraczki w karcie normalnie się kręcą i mam wrażenie że ona pracuje

Edytowane przez Veryoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dosyć stary, dokładnie nwm. Kupiłem komputer używany pół roku temu :/ Ale jak czyściłem go ostatnio z kurzu to były takie klaki w nim ze głowa mała. I tak karta ma dodatkowe złącze 6 pinowe które oczywiście podłączam

 

To ten zasilacz

https://iv.pl/image/GruPYeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ma on złącze 6 pin które podłączasz do karty? Jakbyś miał taką przelotkę 2x molex > 6 pin PCI-E (możliwe że była dołączona do karty) to spróbuj przez nią podłączyć zasilanie karty i zobacz czy nadal nie odpala.

 

1366985281_916997.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz posiada wejście 6 pinowe które podłączam do karty. Czy jest różnica czy podłączę tym co ty odradzasz czy tym złączem ktore posiadam ?

Kabla w zestawie z karta nie było :/

 

Lecz we wtorek ma dojść do mnie nowy zasilacz, kabel także mogę zawsze dokupić.

Edytowane przez Veryoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w 100% wykluczacie winę zasilacza?

Bo wiatraczki w karcie normalnie się kręcą i mam wrażenie że ona pracuje

To że wiatraczki się kręcą to tylko świadczy o tym że dostają prąd. Problemy z ze starym zasilaczem to się mogłyby pojawiać jak karta by pracowała pod obciążeniem, a nie przy włączaniu jak karta nic nie robi. Moim zdaniem to na 99% nie jest wina zasilacza, ale wiadomo zawsze warto kartę gdzie indziej sprawdzić.

za poruszanie się są dosyć spore kary.

Nie pisz bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz posiada wejście 6 pinowe które podłączam do karty. Czy jest różnica czy podłączę tym co ty odradzasz czy tym złączem ktore posiadam ?

Kabla w zestawie z karta nie było :/

 

Lecz we wtorek ma dojść do mnie nowy zasilacz, kabel także mogę zawsze dokupić.

 

Jak nie masz kabla to trudno nic się nie stało ;)

Skoro kupiłeś nowy zasilacz, to jak przyjdzie podłącz do karty normalnie 6pin tak jak to robiłeś do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć integre w biosie, albo wymusić obraz z karty na PCIe

Edytowane przez Ohoho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś czuję że karta jest za nowa do za starej płyty głównej i się kontroler PCI-E procesora nie dogadał z kartą graficzną. Tak z tego wynika.

 

Choć ja do Della 3020 - obecnie z procesorem i3-4360 włożyłem GeForce GT 1030 i wszystko działa jak powinno. Chipset H81.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam dla pewności. Czy BIOS na płycie głównej na pewno jest najnowszy dostępny? Nie ważne że płyta nie jest wspierana, jak jest choćby jeden nowszy z 2015 roku to się nie zastanawiać tylko wgrać. Bardzo możliwe że karta nie działa przez zbyt dużą różnicę wieku, że tak powiem.

Teoria o zasilaczu jest moim zdaniem bez sensu. Komputer powinien wystartować tak czy siak, brak mocy mógłby się objawiać podczas obciążenia zestawu. Chyba że to totalna padlina o niskiej mocy i słabej kondycji, ale to i tak mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam z 2012 roku, i niestety nie potrafię znaleźć nowszego. Szukałem bodajże z 3godziny, na stronie intela itp.

Jeżeli mógłbyś mi pomóc to znaleźć był bym na prawdę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam z 2012 roku, i niestety nie potrafię znaleźć nowszego. Szukałem bodajże z 3godziny, na stronie intela itp.

Jeżeli mógłbyś mi pomóc to znaleźć był bym na prawdę wdzięczny.

 

Na stronie Intela nic nie ma. Wykasował wszystko. Zostaje się więc wymiana też płyty głównej na inną pochodzącą nie od Intela.

 

W takim wypadku najlepszą opcją byłby zakup nowej płyty np: Biostar IH61MF-Q5. W sklepie owocowym mają ją za 267,19 zł. Wspiera PCI-E 3.0 a na stronie Biostara najnowszy BIOS jest z ubiegłego roku. Najstarszy z 2017 roku. Czyli jest to w miarę nowa konstrukcja.

 

Do długiego złącza włożyć kartę. Do krótkiego kontroler USB 3.0 i będzie to śmigało.

 

www.morele.net/plyta-glowna-biostar-ih61mf-q5-6045548/

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no daj spokój, płytę za prawie 3 stówki ma kupować z 10 letnią podstawką? :lol2:

Przyjdzie ten zasilacz to sprawdzisz, a jak nadal nie będzie trybić to zwrócisz kartę. Choć ofc najlepiej byłoby jakbyś jednak sprawdził ją na jakimś innym PC, wtedy miałbyś pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech odpali kompa na integrze i sprawdzi czy ma kartę w managerze urządzeń; ewentualnie nie ma jakiegoś kodu błędu

 

jeśli karta będzie w systemie leci do zwrotu w przeciwnym wypadku płyta jest winowajcą

 

to już jest procek z kontrolerem PCI-ex 3.0, chociaż płyta może nie być do tego przystosowana ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...