Skocz do zawartości
maverick79

Ps4 pro czy Xbox x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że pewnie temat był już poruszany nie raz ale syn który ma 10 lat prosi mnie o nową konsole na urodziny. Obecnie mamy xbox 360 i kilka gier. Sam gram raczej sporadycznie. I sam gdybym miał coś kupić wstrzymał bym się do premiery ps5 lub xbox. Ale do rzeczy. Czy wstrzymać się z zakupem a jeśli nie bo raczej będzie się upieral zeby kupić to która platformę wybrać tak aby też była rozwojowa na przszyslosc. Wiem że ps4 tytuły na wyłączność xbox jakieś gry w abonamencie i niby lepsza grafika. Ogólnie nie grałem na ps może raz na PS3.Pad bardzej podoba mi się od xbox. Konsola będzie podloczana do tv 55 4k. Z tego co czytałem większość wybiera ps4. Czy te kilka gier jakie mamy na 360 GTA 5 fary cry 3 4 będzie chodziło na Xbox x? Niby kompatybilność wsteczna. Jak z awaryjnościa ps4 podobno jest głośniejsza od xbox x. Podobno też xbox x będzie wspierał gry które będą na Xbox niej generacji siries? Wiem że co kupię to i tak pewnie będzie lepsze od starej 360 i pewnie syn będzie zadowolony z każdej konsoli ale proszę o poradę przed podjęciem jescze decyzji.Ostsnie też może głupie pytanie czy kupić w sklpie stacjonarnym np media expert czy szukać gdzieś w necie np dają kilka gier z zakupem konsoli? Jeśli wysyłkowo jak wtedy z gwarancją. Na koniec pytanie o ps4 pro i Xbox x czy można polaczyc do niej Google vr? A do Xbox x stary kinekt od 360? Tak samo czy pasuje stary pad od 360.

Edytowane przez maverick79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dziecka bym brał Xboxa. Zwłaszcza, że masz już jakieś gry: Lista wstecznej kompatybilności.

PS4 ma dodatkowe dedykowane gogle VR, Xbox tego nie ma. Nie podłączysz do żadnej konsoli gogli Vive czy Oculusów.

Kontrolery z X360 nie działają na Xbox One, więc Kinect pewnie też nie będzie działał.

 

Edit: Co do zakupów to polecam śledzić portal ŁowcyGier.

https://lowcygier.pl/

Edytowane przez narmiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci polecam Switch / Wii lub stacjonarnego Xboxa. Żadna inna konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci polecam Switch / Wii lub stacjonarnego Xboxa. Żadna inna konsola.

Rozumie choć on chcial na początku ps4 pro no wiadmo że ja czasami też zagram. Zastanawiam się coraz bardziej nad ps4 pro z racji gier jak ogldalem yt na Xbox x nie ma takich gier.Tylko ceny nowych tytułów nie są małe ale i pewnie to samo tyczy się xbox x

Edytowane przez maverick79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral ps4 pro, ze wzgledu na exlusivy, ale awaryjnosc pewno bedzie wieksza niz xboxa x.

Co do 4k na ps4 pro to wiekszosc gier, albo i wszystkie poza jakimis 2 wymiarowymi nie dzialaja w prawdziwym 4k tylko w rozdzielczosci skrojonej. Jesli jednak exlusivy nie sa wazne, no to chyba lepiej brac xboxa x. Nie wiem jak dokladnie tam sprawa wyglada, ale chyba sa pokazne w gry abonamenty i po prostu wyjdzie to taniej.

 

Za to odnosnie halasu, ja bym wolal taki halas jak w ps2 fat, gdzie wentyl zawsze dzialal na max, ale przynajmniej konsola sie nie grzala.

Moje ps4 pro jest bardzo ciche, nawet naped nie jest za glosny, slychac za to w niektorych grach skwierczenie cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że wersja pro jest podkręcona może nawet maksymalnie na sowoje możliwości nie przmyslano do końca chłodzenia. Wlasnie ogdalem na yt różne opinie że na początku jest cicho późnej chodzi jak suszarka ale też napędy halasuja. Niestety nie mam gdzie tego sprawdzić. I podobno wiecej wraca do serwisu niż xbox x. Pewnie też z racji większej sprzedaży a może i większych wad. Co do kupna dalej nie ma przekonania co do której nawet po obejrzeniu dziesiątek filmów na yt. Gdny tylko o mnie chdzilo i był bym jakiśm zapalonym graczem pewnie kupił bym dwie jakąś tańsza ps4 i Xbox x. Ale ja w to będę grał sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...