Skocz do zawartości
madkowiak

Problem z przesłaniem obrazu z PS4 na monitor z DVI

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, mam taki problem.. a mianowicie;

Nie wyświetla mi się obraz z PS4 Slim na monitorze. Już tłumaczę.

Posiadam monitor ACER v223HQ, nie posiada on wejścia HDMI. Jest VGA, oraz DVI. A więc przygotowany na to, zakupiłem przewód, który z jednej strony posiada HDMI, a z drugiej złącze DVI. Obrazu z konsoli niestety nie ma, tzn. jest może przez sekundę, i znika, ale nie tak, że pojawia się czarny ekran (jak przy wyłączonym monitorze), tylko jest taka szaro-brązowa poświata. Co jest bardzo dziwne, bo jakby ten obraz jest przesyłany, ale nie do końca... nie bardzo wiem, jak to opisać. Co lepsze, pojawia się na tą sekundę. Przeszukałem internet, aby uzyskać jakieś odpowiedzi.. i każdemu co innego pomogło. Jedni mówią, aby kupić tylko adapter, inni, że adapter nie zadziała, to konwerter, a jeszcze inni, że najlepszą opcją jest kabel taki jak ja mam.

Zmieniałem rozdzielczość w ustawieniach PS4, jak i również wyłączyłem HDCP (ponoć starsze monitory tego nie obsługują, i paru osobom to pomogło). Przez tryb awaryjny, jest identyczna sytuacja, obraz przez sekundę, a później poświata.

Widziałem też filmik na youtube, gdzie facet pokazywał jak podłączyć PS4 pod monitor z VGA, i mówi tam, iż koniczny jest do tego konwerter, ponieważ zasilanie z DVI, jest za małe jak w HDMI (tak zrozumiałem). Stąd pojawia się moje pytanie; czy macie pojęcie o co w tym chodzi? Co zrobić, aby ten obraz był na monitorze? Nie ukrywam, że chciałbym zrobić to jakoś po kosztach. Raczej niechętnie chciałbym kupować nowy monitor.

Mam nadzieję, że wspólnie to rozwiążemy, zawsze uzyskiwałem od Was super porady (:

 

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam monitor z jedynie dvi i vga. Poczatkowo probowalem podlaczyc konsole ps3 pod sprawdzony kabel hdmi i przelaczke hdmi na dvi. Obraz niby byl ale co parenascie sekund zanikal. Mozliwe ze przelaczka byla walnieta, albo tez winnym tego wszystkiego bylo zle wyciete gniazdo w obudowie monitora (nie da sie tej przelaczki podlaczyc prosto, trzeba zawsze ja wygiac w gniezdzie). A wiec kupilem juz jednolity kabel hdmi na dvi za okolo 30zl. W jakims bylejakim opakowaniu byl (plastik spiety zszywkami do tekturki), wiec to pewno nie jest zadna wybitna jakosc, ale sprawuje sie nalezycie i na ps3 i na ps4 pro.

 

Wedlug mnie nie odpalisz konsoli po konwerterze hdmi na vga bo problemem bedzie brak hdcp, a nie wiem czy da sie to ominac. Zreszta wtedy bedzie pogorszony obraz.

 

Jaki masz ten kabel jakiej firmy za ile kupiony?

 

Edit, co do hdcp i ty twierdzisz, i na necie pisza, ze da sie w ps4 hdcp wylaczyc. No w ps3 sie nie dalo.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...