Skocz do zawartości
Wakacc

Rozbudowa pamieci Ram w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce rozbudowac pamiec ram w starym laptopie zeby chociaz troszke odzyl. W tym momencie mam dwie pamieci kingston. Jedna kosc 2 GB a druga 1 GB. Chce kupic kosc Kingston DDR3 4GB KVR13S9S8/4 1333 CL9 za 97 zl i wlozyc zamiast tej kosci ktora ma 1 GB i miec w sumie 6 GB albo wyciagnac obydwa kingstony i wlozyc GoodRam DDR3 8GB GR1333S364L9/8G 1333 CL9 za 135 zl. Nie jestem do konca pewny czy te kosci beda pasowaly do mojego laptopa ? Jesli tak to ktora opcje bardziej polecacie ? Doplacic do tej drozszej czy 6 GB mi wystarczy ? Laptop uzywany do przegladania internetu gdzie mam otwartych wiele obciazajacych zakladek w tym strone z tworzeniem grafiki online. Parametry laptopa wedlug programu aida to

 

ID płyty głównej - <DMI>

Nazwa płyty głównej Acer - Aspire 5742G

Typ procesora -Mobile DualCore Intel Core i3-370M, 2400 MHz (18 x 133)

 

DIMM1: Kingston ACR128X64D3S1333C9

Rozmiar modułu 1 GB (1 rank, 8 banks)

Typ pamięci DDR3 SDRAM

Szybkość pamięci DDR3-1333 (667 MHz)

Napięcie modułu 1.5 V

@ 666 MHz 9-9-9-24 (CL-RCD-RP-RAS) / 33-74-4-10-5-5-20 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)

 

DIMM3: [ TRIAL VERSION ]

Rozmiar modułu 2 GB (2 ranks, 8 banks)

Szybkość pamięci DDR3-1333 (667 MHz)

 

Obsługiwane typy pamięci - DDR3-800, DDR3-1066 SDRAM

Maksymalna ilość pamięci - 8 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie sa ceny w sklepach. W dodatku to ceny outletowe. Skoro 8 GB ram moge uzyskac tylko dwoma kosciami 4 GB pc8500 to teraz sie zastanawiam czy moge uzyskac 6 GB kosciami 4 GB i 2 GB pc10600 ? Jesli tak to ciezko znalezc inna opcje niz Kingston DDR3 4GB KVR13S9S8/4 1333 CL9 i chyba przy tym bede musial zostac. Wyciagne kosc 1 GB i doloze tego kingstona 4 GB i bede mial w sumie 6 GB.

Edytowane przez Wakacc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sodimm ddr3 4gb za 95 zł to bardzo drogo. W tym laptopie 8GB uzyskasz tylko z dwóch kości po 4GB i muszą to być kości pc8500.

W specyfikacji są pamięci DDR3 800 i 1066 co to są pamięci DDR3-800 ? :E poniżej PC3-8500 nie widzę kości ddr3 do laptopa :Up_to_s: po wpisaniu ddr3-800 wypluwa wyniki dla PC3-12800 i są to kości 1600mhz

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze fabrycznie jest wlozony ram PC3-10600 (DDR3-1333) a w programie pokazuje ze laptop obsluguje najwyzej PC3-8500 (DDR3-1066). Teraz to juz sam nie wiem co moge kupic zeby pasowalo. Bylem juz zdecydowany na tego Kingstona DDR3 4GB KVR13S9S8/4 1333 CL9 ale zaczynam miec watpliwosci. Te starsz pamieci niz DDR3-1333 sa ciezko dostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma sie rozumiec ze jak kupie kosc Kingston DDR3 4GB KVR13S9S8/4 1333 CL9 to laptop ja przyjmie i bedzie dziala z koscia kingstona 2 GB ktora aktualnie posiadam i bede mial w sumie 6 GB ram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, napisał ci kolega wyżej że jeszcze jedną kość 1333 przyjmie ale dwóch już nie ogarnie kontroler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar modułów to tu jedna z mniej ważnych rzeczy - procesor formalnie ogarnia tylko 800 i 1066 i bios wyżej nie powinien nawet próbować ustawiać.

Szybsze moduły mają profile dla niższych taktowań.

 

Większy problem to to, że to pierwsza generacja core, która jest wybredna jeżeli chodzi o pojemniejsze moduły.

Na działanie modułów 8GB nie licz, a wśród 4GB szukaj dual rank (2Rx8). KVR13S9S8/4 to niestety single rank.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jeż

Chodzi ci o to że nie ma szans na działanie jednej kości 8gb czy nawet 2x4 ? tak z ciekawości pytam może mi się kiedyś przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kość tylko moduł ;)

 

 

Skrót myślowy - wszędzie piszę w obrębie danego modułu. 8GB sumarycznie zadziała, ale w modułach nie większych niż 4GB, a te 4GB trzeba wybierać ostrożnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kość tylko moduł ;)

 

 

Skrót myślowy - wszędzie piszę w obrębie danego modułu. 8GB sumarycznie zadziała, ale w modułach nie większych niż 4GB, a te 4GB trzeba wybierać ostrożnie.

No moduł moduł napisałem kość z przyzwyczajenia :D mogłem też napisać ram :P dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam wlozone przeciez dwie kosci PC3-10600 (DDR3-1333) i jakos to dziala. W takim razie musze kupic kosc kingston KVR13S9S6/2 2GB 1Rx16 256M x 64-Bit PC3-10600 CL9 (chyba ze 1Rx16 nie podejdzie) i wlozyc zamiast kosci 1 GB ktora teraz mam albo wyjac dwa kingstony ktore mam i wlozyc kosc goodram GR1333S364L9/4G 4 GB 256×8 DDR3 1333 MHz CL 9 (niby 2 rank ale nie jestem pewny). Nie wiedzialem ze tyle problemu z tym bedzie. Ciezko cos znalezc.

Edytowane przez Wakacc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam jeszcze ostatnie pytanie w tym temacie ale najpierw male podsumowanie zeby nie trzeba bylo sledzic postow od poczatku.

Aktualnie mam w laptopie dwie kosci RAM. Jedna kosc o pojemnosci 2 GB (DDR3-1333 667 MHz) a druga o pojemnosci 1 GB (tez DDR3-1333 667 MHz). Obsługiwane typy pamięci to - DDR3-800, DDR3-1066 a Maksymalna ilość pamięci - 8 GB. Procesor Intel Core i3-370M. I teraz moje pytanie.

Czy jesli wyjme kosc 1 GB i wloze zamiast niej kosc 4 GB 2Rx8 DDR3-1333 to bedzie to dzialalo ?

Edytowane przez Wakacc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...