Skocz do zawartości
Phoenix1988

Asus RX 570 Expedition 4GB (EX-RX570-4G)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

 

Parę dni temu kupiłem kartę graficzną EX-RX570-4G , po tym jak stara HD7870-DC2-2GD5-V2 przestała podawać sygnał na monitor . Na starej karcie wszystko uruchamiało się normalnie , teraz masakra . Karta kupiona na allegro ( LINK )

 

CS GO 30-50 fps , gdzie na starej było średnio 150 klatek

Rise of Tomb Rider uruchamia się , ale w grze tekstury jakieś jakbym odpalił grę a najniższych ustawieniach i rozdzielczości . A ustawienia wysokie ...

 

Sterowniki od AMD i stare od Asusa tak samo działają .

W Radeon Adrenaline jest sztywno 300 MHz , ale minimalizując grę widać , że zegar wzrasta do ponad 1200 MHz , użycie GPU też widać na wykresie . Nie wiem o co chodzi .

 

Płyta główna : Asrock GA-78LMT-USB3

Procek : FX-4300 (OC 4600MHz już od 5 lat)

Pamięć : 2x8 Gb 1333 MHz

Zasilacz : be quiet! Pure Power 9 600W CM

 

System również nowy , czyste sterowniki to samo . Już nie wiem co z tym robić .

Edytowane przez Phoenix1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

 

Parę dni temu kupiłem kartę graficzną EX-RX570-O4G , po tym jak stara HD7870-DC2-2GD5-V2 przestała podawać sygnał na monitor . Na starej karcie wszystko uruchamiało się normalnie , teraz masakra . Karta kupiona na allegro ( LINK )

 

CS GO 30-50 fps , gdzie na starej było średnio 150 klatek

Rise of Tomb Rider uruchamia się , ale w grze tekstury jakieś jakbym odpalił grę a najniższych ustawieniach i rozdzielczości . A ustawienia wysokie ...

 

Sterowniki od AMD i stare od Asusa tak samo działają .

W Radeon Adrenaline jest sztywno 300 MHz , ale minimalizując grę widać , że zegar wzrasta do ponad 1200 MHz , użycie GPU też widać na wykresie . Nie wiem o co chodzi .

 

Płyta główna : Asrock GA-78LMT-USB3

Procek : FX-4300 (OC 4600MHz już od 5 lat)

Pamięć : 2x8 Gb 1333 MHz

Zasilacz : be quiet! Pure Power 9 600W CM

 

System również nowy , czyste sterowniki to samo . Już nie wiem co z tym robić .

 

Tu jest właściwy adres strony: https://allegro.pl/oferta/raden-rx-570-asus-expedition-4gb-gddr-jak-nowa-9047545677 bo tamten nie wchodził.

 

Obstawiam że karta może być pokoparkowa, bowiem takich bardzo dużo sprzedają i czasem lepiej do nowej dopłacić niż kupować coś takiego. A jak jest pokoparkowa to ci co je do koparek stosują to często lewy bios stosują.

 

Wklej tutaj screen z GPU-Z. A płytę główną to masz Gigabyte. Nie Asrocka.

 

Tu gość sprzedaje kolejne 5 kart tego typu. Tylko innego producenta, więc dlatego obstawiam że z koparki pochodzą. https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx470-gaming-x-4gb-gddr5-9120079741

 

A tu jeszcze gość sprzedaje płytę główną przeznaczoną do kparki: https://allegro.pl/oferta/zestaw-gigabyte-ga-b250-core-i3-7100-8-gb-ddr4-9119950030

 

Czyli wszystko jasne - karta pochodzi z koparki i dlatego zostaje się zwrot bo jest uszkodzona, a konkretnie BIOS karty jest podmieniony.

 

A że gość pisze że nie przyjmuje zwrotów to można to między bajki włożyć. Wystarczy go policją postraszyć i szybko pieniądze odda.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tu jest właściwy adres strony: https://allegro.pl/oferta/raden-rx-570-asus-expedition-4gb-gddr-jak-nowa-9047545677 bo tamten nie wchodził.

 

Obstawiam że karta może być pokoparkowa, bowiem takich bardzo dużo sprzedają i czasem lepiej do nowej dopłacić niż kupować coś takiego. A jak jest pokoparkowa to ci co je do koparek stosują to często lewy bios stosują.

 

Wklej tutaj screen z GPU-Z. A płytę główną to masz Gigabyte. Nie Asrocka.

 

Tu gość sprzedaje kolejne 5 kart tego typu. Tylko innego producenta, więc dlatego obstawiam że z koparki pochodzą. https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx470-gaming-x-4gb-gddr5-9120079741

 

A tu jeszcze gość sprzedaje płytę główną przeznaczoną do kparki: https://allegro.pl/oferta/zestaw-gigabyte-ga-b250-core-i3-7100-8-gb-ddr4-9119950030

 

Czyli wszystko jasne - karta pochodzi z koparki i dlatego zostaje się zwrot bo jest uszkodzona, a konkretnie BIOS karty jest podmieniony.

 

A że gość pisze że nie przyjmuje zwrotów to można to między bajki włożyć. Wystarczy go policją postraszyć i szybko pieniądze odda.

Czyli co? Niektóre karty mają bios z koparki a inne normalny? Sprzedawca ma 100% pozytywów a kilka dotyczy rx 570. Bo strzelam że nie każdy nabywca wgrał sobie normalny bios.

Gwarancja rozruchowa 3 mies. ale nie przyjmuje zwrótów WTF?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Niektóre karty mają bios z koparki a inne normalny? Sprzedawca ma 100% pozytywów a kilka dotyczy rx 570. Bo strzelam że nie każdy nabywca wgrał sobie normalny bios.

 

Nie wiem. Ale zobacz. To jest identyczny przypadek jak tu: https://forum.pclab.pl/topic/1308149-rx-570-0-u%C5%BCycia-w-grach-brak-danych-w-afterburner/.

 

A wiesz o tym doskonale że jak jest lewy bios wgrany do koparki to karta nie będzie poprawnie działała. A Asus na swojej stronie nie udostępnia BIOSów pozwalający wgrać poprawną wersję. I zresztą nie tylko Asus.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A Asus na swojej stronie nie udostępnia BIOSów pozwalający wgrać poprawną wersję. I zresztą nie tylko Asus.

Może i nie udostępnia ale na techpowerup można znaleźć odpowiedni bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest właściwy adres strony: https://allegro.pl/oferta/raden-rx-570-asus-expedition-4gb-gddr-jak-nowa-9047545677 bo tamten nie wchodził.

 

Obstawiam że karta może być pokoparkowa, bowiem takich bardzo dużo sprzedają i czasem lepiej do nowej dopłacić niż kupować coś takiego. A jak jest pokoparkowa to ci co je do koparek stosują to często lewy bios stosują.

 

Wklej tutaj screen z GPU-Z. A płytę główną to masz Gigabyte. Nie Asrocka.

 

Tu gość sprzedaje kolejne 5 kart tego typu. Tylko innego producenta, więc dlatego obstawiam że z koparki pochodzą. https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx470-gaming-x-4gb-gddr5-9120079741

 

A tu jeszcze gość sprzedaje płytę główną przeznaczoną do kparki: https://allegro.pl/oferta/zestaw-gigabyte-ga-b250-core-i3-7100-8-gb-ddr4-9119950030

 

Czyli wszystko jasne - karta pochodzi z koparki i dlatego zostaje się zwrot bo jest uszkodzona, a konkretnie BIOS karty jest podmieniony.

 

A że gość pisze że nie przyjmuje zwrotów to można to między bajki włożyć. Wystarczy go policją postraszyć i szybko pieniądze odda.

 

 

SCREEN z GPU-Z

 

SCREEN z AMD Radeon Software

 

 

Pisałem wczoraj nie odpisał nic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej polecam słuchanie forumowych fachmanów lub łykanie najtańszych :E kupuj Pan najtańsze z allegro ;) z gwarancjami ze doopy ,mało używane itd. :E sczegolnie właśnie rxy.Przeca wiadome że to orało i to moćno,takie rxy 4xxx,5xxx już swoje lata mają +przebiegi crypto a i podpowiem że co po niektórzy dalej kopią to nie jest tak że się skończyło na amen :D Opisy aukcji pięknie działają na ludzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screena z tego GPU-Z.

 

ee3b4282481c2758.jpg

 

https://www.techpowerup.com/gpuz/

 

SCREEN GPU-z

 

Wersja biosu raczej ta sama , ale sam już nie wiem .

Testowałem w FurMarku 70 fps przu 1080 profilu , Msi Kombustor też 70-90 klatek to ja nie wiem czy ona działa czy nie działa . Odpisał , że wymieni na inną ...

Edytowane przez Phoenix1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wersja biosu raczej ta sama , ale sam już nie wiem .

To nie jest wyznacznik. Wersja biosu może być taka sama dla kilku modeli RX 570 Mój link.

Zmieniałeś w ogóle sterowniki? Na Twoich zrzutach są 2 różne wersje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wyznacznik. Wersja biosu może być taka sama dla kilku modeli RX 570 Mój link.

Zmieniałeś w ogóle sterowniki? Na Twoich zrzutach są 2 różne wersje.

 

Po napisaniu posta , zainstalowałem win 10 czystego , i sterowniki od amd . Znalazłem Bios na jakimś forum , ktoś miał 2 karty i wrzucił . Wgrałem , ale był raczej ten sam . Nie wiem może płyta , procek są za słabe dla tej karty .

Odpaliłem Rainbow Six Siege i zapchałem w ustawieniach prawie 4gb vramu i działa . Płynnie , tylko ten CS GO jakiś dziwny , nie wiem czy ta karta obciążyła procesor czy co :(

 

RB6 przy ustawieniach MAX w 1080 p 90-100 klatek ... to ja już nie wiem teraz .

 

Bios z TechPowerUp nie jest dla tej karty tylko dla wersji OC .

 

Oryginalny Bios EX-RX570-4G

Edytowane przez Phoenix1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po napisaniu posta , zainstalowałem win 10 czystego , i sterowniki od amd . Znalazłem Bios na jakimś forum , ktoś miał 2 karty i wrzucił . Wgrałem , ale był raczej ten sam . Nie wiem może płyta , procek są za słabe dla tej karty .

Odpaliłem Rainbow Six Siege i zapchałem w ustawieniach prawie 4gb vramu i działa . Płynnie , tylko ten CS GO jakiś dziwny , nie wiem czy ta karta obciążyła procesor czy co :(

 

RB6 przy ustawieniach MAX w 1080 p 90-100 klatek ... to ja już nie wiem teraz .

 

Bios z TechPowerUp nie jest dla tej karty tylko dla wersji OC .

 

Oryginalny Bios EX-RX570-4G

 

W twoim obrazku z GPU-Z pole Bandwitch jest wyszarzone.

 

Na wysokości GPU Clock w polu Memory jest 0 MHz a powinno być 1750. Porównaj z moim screenem. I to podpowiada, że jest coś nie tak z kartą.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim obrazku z GPU-Z pole Bandwitch jest wyszarzone.

 

Na wysokości GPU Clock w polu Memory jest 0 MHz a powinno być 1750. Porównaj z moim screenem. I to podpowiada, że jest coś nie tak z kartą.

 

GPU-Z \\\\\\\\\\\\\\\\

 

Wycisnąłem na CS GO 120 klatek ... przy ustawieniach na max wszystkiego co się da . Ustawiałem również w tej aplikacji Adrenaline . Potem usunąłem grę , ściągnąłem jeszcze raz i na start po włączeniu 20 fps ... Od kiedy AMD wypuściło to g... Adrenaline te ich wydajności itd. to fps uciekają moim zdaniem z gier .

Edytowane przez Phoenix1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z \\\\\\\\\\\\\\\\

 

Wycisnąłem na CS GO 120 klatek ... przy ustawieniach na max wszystkiego co się da . Ustawiałem również w tej aplikacji Adrenaline . Potem usunąłem grę , ściągnąłem jeszcze raz i na start po włączeniu 20 fps ... Od kiedy AMD wypuściło to g... Adrenaline te ich wydajności itd. to fps uciekają moim zdaniem z gier .

 

Nie wiem jak by było u mnie w CS GO bo w to nie grałem. W każdym razie przy mojej konfiguracji - patrz stopka - w Wiedźminie 3, Anno 1800 i Assassin Creed Odyssey mam około 60 klatek. Przy Assassin Creed Odyssey nawet troszkę powyżej 60 - jakieś około 64 klatki.

 

Inna sprawa jest taka, że Ty masz bardzo słaby procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak by było u mnie w CS GO bo w to nie grałem. W każdym razie przy mojej konfiguracji - patrz stopka - w Wiedźminie 3, Anno 1800 i Assassin Creed Odyssey mam około 60 klatek. Przy Assassin Creed Odyssey nawet troszkę powyżej 60 - jakieś około 64 klatki.

 

Inna sprawa jest taka, że Ty masz bardzo słaby procesor.

 

Wiem , całkiem inne plany miałem co do wszystkiego , ale już siadła grafika to musiałem coś kupić , jakbym wiedział , że tak będzie to bym kupił taką jak miałem . W planie mam kupno nowej płyty , ryzena i ramu , ale to mi wychodzi dobre 2,5 k to jeszcze nie teraz ...

 

A zastanawiam się czy nie zainstalować jakiś starszych sterowników bez tego całego adrenaline , bez tych dodatków i wszystkiego . Kolega w lapku też odkąd się to pojawiło to mu spadły fpsy , mówił , że pousuwał to i tylko sterownik stary przez menadżer urządzeń i chyba crimson amd stary i działa jak dawniej . Ta grafika do tego procka pewnie też za duża , większe obciążenie rdzenia , a CS też bazuje na tym samym rdzeniu . A ten fx to nie powala single corem ;p

Kiedyś jakąś stronkę miałem , że była lista sterowników AMD każda wersja , a teraz na oficjalnej stronie tylko ostatnie kilka.

 

Znalazłem FX 6300 za 80 dyszek , nie wiem da coś taka zmiana ? Odpaliłem CS GO i w nakładce widziałem że procek 90-100% użycia to może dlatego . A tego FX 6300 bym pokręcił ponad 4ghz to może by coś tam dało, lepiej niż ten co mam teraz . Bo inne FXy to ceny januszy takie ze szkoda patrzeć :)

Edytowane przez Phoenix1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam napewno da, ale cudów bym nie oczekiwał, z podkręcaniem nie szalej bo masz biedną sekcję zasilania na płycie głównej i możesz ją szybko usmażyć.

Ja wolałbym sprzedać CPU+Mobo i kupić coś nowszego. Aby w pełni wykorzystać potencjał RX 570 potrzeba conajmniej 4 mocnych wątków, coś a'la i5 4690K. Tylko że obecnie pakowanie się w stare generacje procesorów jest zupełnie nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam napewno da, ale cudów bym nie oczekiwał, z podkręcaniem nie szalej bo masz biedną sekcję zasilania na płycie głównej i możesz ją szybko usmażyć.

Ja wolałbym sprzedać CPU+Mobo i kupić coś nowszego. Aby w pełni wykorzystać potencjał RX 570 potrzeba conajmniej 4 mocnych wątków, coś a'la i5 4690K. Tylko że obecnie pakowanie się w stare generacje procesorów jest zupełnie nieopłacalne.

 

Ten FX już dobre 5 lat jedzie na 4,6 Ghz , i nie ma wcale wysokich temperatur , trochę go szlifowałem papierem wodnym żeby miał równą powierzchnię i dolegał do radiatora :P Mam w planie Ryzena 5 3600 albo 7 3xxx , ale to też płyta i ram , a teraz mam ważnejsze wydatki ;p a znowu ładować w FX 8350 jeszcze za takie ceny jakie są na allegro to już lepiej nie wydawać . Tego FX 6300 kupię za te 80 zeta , podkręcę do ~4,1-4,2 i będzie na chwile .

Wgrałem windowsa 10 moda , ma mniejsze zużycie CPU na samym systemie i to dużo w porównaniu do czystej 10 i ... wgrałem amd adrenaline ale wersje 19.6 ... odpalam CS GO i 190 klatek średnia ... :) więcej się nie bawię wystarczy :D dzień męczenia ...

Edytowane przez Phoenix1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...