Skocz do zawartości
g1gaming10

Wymiana RAM w PC na szybszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w swoim PC 32GB pamięci DDR4 (4x8GB),o prędkości 3000 MHz i chcę je wymienić na 32GB (2x16) o prędkości 3600MHz i mam pytanie. Czy przed wymianą kości, muszę wyłączyć w biosie XMP na starych kościach?, czy mogę od razu je przełożyć i dopiero puźniej włączyć profil XMP dla nowych kości?

Moja płyta- MSI z370 Pro Carbon, stara pamięć to hyperx savage, a nowa hyperx fury.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam w swoim PC 32GB pamięci DDR4 (4x8GB),o prędkości 3000 MHz i chcę je wymienić na 32GB (2x16) o prędkości 3600MHz i mam pytanie. Czy przed wymianą kości, muszę wyłączyć w biosie XMP na starych kościach?, czy mogę od razu je przełożyć i dopiero puźniej włączyć profil XMP dla nowych kości?

Moja płyta- MSI z370 Pro Carbon, stara pamięć to hyperx savage, a nowa hyperx fury.

Dziękuję.

CHyba nie ma znaczenia ale co ci szkodzi wejść w bios i ustawić wszystko na ustawienia fabryczne. Potem wyjąć kości włożyć nowe i od nowa zrobić profil XMP. Każda płyta inaczej sie zachowuje więc proponuje dać ustawienia na standardowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie pamięci BIOS powinien to wykryć i poinformować o zmianie w hardare i "zaprosic do siebie" w celu zmiany ustawień. Tak czy siak, zawsze robię reset BIOSu przed zmianą podzespołów.

 

PS XMP jest zapisany na kościach pamięci, jest inny dla każdej/każdego typu.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...