Skocz do zawartości
Raven325

Zestaw - czy wszystko będzie pasowało?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

czy wszystko w tym zestawie będzie do siebie pasowało?

Niedługo będzie zestaw zamawiany dla znajomego i nie chciałbym niespodzianek.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

1. Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

2. Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

3. Zasilacz SeaSonic FOCUS GX-650 (FOCUS-GX-650)

4. Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 (BLS2K8G4D30AESBK) - czy one są gorsze od wersji 3200 Mhz, CL16? Bo niestety ich nie znalazłem w podobnej cenie.

5. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6 (GV-N166SGAMING OC-6GD)

6. Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX - czy potrzebna będzie aktualizacja BIOSu?

7. Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 NVMe (ASX8200PNP-512GT-C)

8. Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG (SPC261)

9. Monitor AOC 24G2U

10. Karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N N-150Mbps - rozumiem, że płyta główna nie ma WiFi, więc takie coś jest raczej ok? Miałem taką już kiedyś przy PC i nie było problemów.

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux, pamięci podkręcisz, biosu nie będzie trzeba aktualizować - warto doczytać jaki będzie z płyty vs ten ostatni od MSI - pewnie będą jakieś poprawki więc i tak warto będzie to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku, to może wersja ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 mam od jakiegoś czasu w wersji 1TB i nie narzekam a o 8200 coś czytałem ze niby padają(choć to tylko internetowe "plotowości").

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku, to może wersja ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 mam od jakiegoś czasu w wersji 1TB i nie narzekam a o 8200 coś czytałem ze niby padają(choć to tylko internetowe "plotowości").

 

 

S11 i SX 8200 Pro to te same identyczne konstrukcje przy czym, ten pierwszy posiada pełnoprawny radiator

 

Dzień dobry,

czy wszystko w tym zestawie będzie do siebie pasowało?

Niedługo będzie zestaw zamawiany dla znajomego i nie chciałbym niespodzianek.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

1. Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

2. Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

3. Zasilacz SeaSonic FOCUS GX-650 (FOCUS-GX-650)

4. Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 (BLS2K8G4D30AESBK) - czy one są gorsze od wersji 3200 Mhz, CL16? Bo niestety ich nie znalazłem w podobnej cenie.

5. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6 (GV-N166SGAMING OC-6GD)

6. Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX - czy potrzebna będzie aktualizacja BIOSu?

7. Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 NVMe (ASX8200PNP-512GT-C)

8. Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG (SPC261)

9. Monitor AOC 24G2U

10. Karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N N-150Mbps - rozumiem, że płyta główna nie ma WiFi, więc takie coś jest raczej ok? Miałem taką już kiedyś przy PC i nie było problemów.

 

A jak to wszystko cenowo wychodzi? Pod 144 Hz można pomyśleć nad RX 5600 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S11 i SX 8200 Pro to te same identyczne konstrukcje przy czym, ten pierwszy posiada pełnoprawny radiator

Toś mnie trochę zmartwił :D, Ale to i tak chyba lepiej z radiatorem niż bez :E (może padały z przegrzania :lol2:)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie trochę zmartwił :D, Ale to i tak chyba lepiej z radiatorem niż bez :E (może padały z przegrzania :lol2:)

 

Coś tam gdzieś kiedyś człowiek przeczytał, coś przeleciało przed oczami ale to chyba bardziej chodziło o SX 6000 Pro.

Z SX 8200 Pro raczej się nie spotkałem co by ktoś pisał o jakiejś większej awaryjności.

Przegrzewać nie przegrzewa się ani jeden ani drugi. Bądź dobrej myśli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam gdzieś kiedyś człowiek przeczytał, coś przeleciało przed oczami ale to chyba bardziej chodziło o SX 6000 Pro.

Z SX 8200 Pro raczej się nie spotkałem co by ktoś pisał o jakiejś większej awaryjności.

Przegrzewać nie przegrzewa się ani jeden ani drugi. Bądź dobrej myśli :D

W sumie padnie to padnie, nie trzymam na nim nic ważnego, mam gwarancje a po jej upływie i tak pewnie będę kupował coś większego, bo za 3 lata 1TB może być mało. :thumbup:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi ta karta wystarczy na spokojnie, on się zastanawia jeszcze nad tańszym monitorem 75 Hz.

 

Tak czytam i nie rozumiem, coś jest nie tak z dyskiem który wybrałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk wybrałeś ok. Spokojnie. Jak nie ma parcia na szybkie fpsy online, to można faktycznie pomyśleć nad monitorem 75 Hz i przejściem na RX 5600 XT.

 

btw: w sumie sama zmiana zasilacza na Focus 450W to już blisko RX 5600XT a sam zasilacz będzie tutaj jeszcze i tak ze sporym zapasem.

 

Wszystko się rozchodzi o to, ile ta propozycja kosztuje.

 

https://proline.pl/koszyk/d81bb061

 

Jeżeli chodzi o WiFi, nie ma routera z standardem ac?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak szczerze nie gra praktycznie w żadne gry, to PC na 5 lat a karta wstępnie miała być pokroju 1050 Ti.

Co chodzi o zasilacz to ma mu wystarczyć na tyle ile ma gwarancji czyli 10 lat, kto wie co kolega wrzuci za 5 lat do skrzynki :)

Dziękuję wszystkim za porady, jeśli wszystko będzie kompatybilne to prawdopodobnie na dniach zestaw będzie zamawiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...