Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około miesiąca czasu borykam się z ciągłymi przycinkami w grach takich jak np. World of Tanks. Są to chwilowe, trwające ułamek sekundy zacięcia ekranu, występują pomimo stałej, dobrej ilości fpsów na poziomie 120, nie jest to też na pewno wina monitora, gdyż jest dość nowy. Przycięcia pojawiają się w dowolnym momencie gry. 2,5 miesiąca temu wymieniałem kartę graficzną, gdyż poprzednia z niewiadomych przyczyn popsuła się, wyrzucając cały czas blue screena. Teraz mam NVIDIA GeForce GT 740 2 gb. Dodam ,że przykładowo World of Tanks na początku jej użytkowania chodził na średnich ustawieniach bez zarzutu, później zaś coś zaczęło się psuś, bo gra nie była już tak płynna, toteż musiałem zmienić ustawienia graficzne na niskie, dzięki czemu nie było już żadnych klatek, lagów. Po pewnym czasie jednak pojawiły się ów wspomnianie przycięcia. Nie mam żadnych wirusów ani malwarów. Jest to bardzo denerwujące w grach, toteż proszę bardzo o pomoc.

 

Mój sprzęt:

 

-karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 740 2 gb.

-procesor: AMD PHENOM X4 945 3000 MHz 4 rdzeniowy

-płyta główna: Gigabyte

-8gb ramu ddr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile aktualizacji gry było od tego czasu? Wrzuć ss z MSI Afterburner - zobaczymy co bardziej nie wyrabia: CPU/GPU czy jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałeś może podzespoły?

Czyli co,po wymianie grafiki zaczęły się problemy? To weź odpal swoją grę,program msi afterburner,skonfiguruj odpowiednio by ci pokazywał temperatury podzespołów jak i ich zużycie,zobaczymy jak wygląda sytuacja podczas ścinek.Może temperatury są nieziemskie,tego nie wiemy,także sprawdź sobie i nam powiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronin69, myślę ,że ze 2 bądź 3, zrzut ekranu pracy karty przy włączonej grze wrzucam w odnośniku.

 

PCQwesu nie podkecałem podzespołów, po wymianie grafiki przez pierwsze 2-3 tygodnie było git, potem coś się sknociło.

 

załacznik:

 

https://zapodaj.net/78e7458ae20df.png.html

 

na zewnętrznej stronie, gdyż tutaj okazał się zbyt ciężki.

Edytowane przez johny81000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronin69, myślę ,że ze 2 bądź 3, zrzut ekranu pracy karty przy włączonej grze wrzucam w odnośniku.

 

PCQwesu nie podkecałem podzespołów, po wymianie grafiki przez pierwsze 2-3 tygodnie było git, potem coś się sknociło.

 

załacznik:

 

https://zapodaj.net/78e7458ae20df.png.html

 

na zewnętrznej stronie, gdyż tutaj okazał się zbyt ciężki.

 

No okej,ale mi chodziło dokładniej o zrzut ekranu,zużycie gpu/cpu czy ramu.Jak nie wiesz,jak skonfigurować afterburner'a to wejdź w zębatkę->monitoring->i oznacz zużycie procesora,temperatury,grafiki także,ram,niżej masz pokaż na osd,oznaczasz przy każdej chęci ustawienia parametru by wyświetliły się wartości w grze,jak zrobisz to pograj w wota i gdy ci przytnie czy drop fps będzie to spójrz na wartości,zużycie itp, i nam powiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem obciązenie procesora w World of Tanks. Przy większych bitwach wartość GPU wynosiła 64 stopni maksymalnie. Średnio utrzymywała się na poziomie 55-56.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stopnie,mam rozumieć,ale obciążenie też jest istotne.Pamięć RAM masz w jednej kości czy dwóch?

Sterowniki GPU spróbuj zaktualizować ,ewentualnie aktualizacja Windows jest winna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam ,że się nie odzywałem, lecz nie miałem dostępu do komputera w ostatnim czasie. Oto screen shot z rozgrywki z większą ilością parametrów, temperatura gpu może skakać do 60-70. A i przepraszam za pomyłkę, mam 16 gb ramu, nie 8. :)

 

Zrzut ekranu:

 

 

https://zapodaj.net/4b4926ac8fa36.png.html

Edytowane przez johny81000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem na poprzednim sprzęcie.

W grach miałem ponad 100 fps a od czasu do czasu miałem dziwne ściny- chociaż nic się nie grzało.

Doradzili mi na forum, żebym zaktualizował Biosa do najnowszej wersji oraz wyciągnął i włożył jeszcze raz kości ram do płyty głównej.

 

Nie wiem co zadziałało ale od tamtej pory nie miałem już tego problemu.

Jeśli chodzi o temperatury to wszystko wygląda u Ciebie w porządku.

 

Pytanie czemu poprzednia karta się "zepsuła" i czy na poprzedniej karcie również miałeś takie ścinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wciąż nie wiem czemu poprzednia karta padła, w serwisie otrzymałem diagnozę uszkodzenia lecz nie wiadomo z jakich przyczyn, możliwe ,że było z nią coś od początku nie tak, gdyż pograłem na niej jakieś 1,5 miesiąca, bo kupowałem komputer w któyrym już ów była. bynajmniej gdy zaczęła się psuć to wywalała bluescreen w dowolnym momencie, z początku może i było dobrze, lecz w późniejszych stadiach użytkowania gry cięły się co raz bardziej, nie raz przy resecie nie było obrazu.

 

btw. komputer jest już 3 miesiące po naprawie w serwisie, w którym dodatkowo zresetowano go i wgrano nowego windowsa 10, lecz niedawno temu przy włączeniu pojawił się komunikat "twoja licencja windows niedługo straci ważność", czy jest to możliwe ,że serwis wgrał klucz aktywacyjny na kilka miesięcy ważny, czy jest to jakiś błąd?

Edytowane przez johny81000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...