Skocz do zawartości
Mati1141

Tworzenie bootowalnego pliku iso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio próbowałem zrobić bootowalny plik ISO programu Acronis z plików z iso pobranego z internetu, nie miałem w tym jakiegoś specjalnego celu, ale coś w ramach zabawy, edukacji. No i tu pojawia się problem. Pliki z pobranego iso wrzucałem do różnych programów (ImgBurn, BurnAware, PowerISO, BurnerXP), iso się tworzył, ale po wrzuceniu na odpalanie z tego pliku na VirtualBoxie pojawiał się błąd, najbliżej chyba była opcja tworzenia startowego obrazu iso programu BurnAware bo przynajmniej wyskakiwało ładowanie Acronisa, a potem dopiero błąd (wrzucam załącznik). Podobnie jeszcze próbowałem z HBCD i to samo, błąd bootowania. Błąd nie leży po stronie VirtualBoxa bo pobrane "orginalne" iso odpala bez problemu. Nie wiem czy może czegoś nie rozumiem, może robi się to zupełnie inaczej, przekopałem ogrom poradników na yt itp. i nic (pokazują jak zrobić iso, ale czy bootuje już nie). Dlatego jeżeli ktoś wie jak mogę zrobić takie działające iso, albo wie co robię nie tak to będę bardzo wdzięczny za oświecenie ;)

post-618618-15859994438767_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso nie bootuje, bootuje cd\dvd, itp, którego iso jest obrazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbuj programem Universal USB Installer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj programem Universal USB Installer.

Chodzi mi bardziej nie o robienie bootowalnego nośnika, ale na razie ograniczmy się do odpalania pliczku iso na wirtualce. Ale program widzę po komentarzach, że mocniejszy od Rufusa, dzięki, na pewno się jeszcze przyda!

 

iso nie bootuje, bootuje cd\dvd, itp, którego iso jest obrazem

Czyli co mam zrobić, żeby stworzony przeze mnie iso odpalał się na wirtualce, w ogólne jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso nie odpali, pisałem już o tym - żeby iso odpalić trzeba go zapisać na płytce, np opcją nagraj obraz iso, nie normalnie jako płytkę z danymi - plik iso zawiera obraz płytki ze wszystkimi ściezkami, po nagraniu jako iso kod bootowalny znajdzie się na płytce w odpowiednim miejscu, i płytka zabootuje - jeśli tak robiłeś płytkę, czyli np przez opcję nagraj obraz iso, i płytka nie bootuje na systemie wirtualnym to jakiś problem wirtualizacji, nie używam, nie znam się, ktoś używający systemów wirtualnych powinien ci coś doradzić

 

rozumiem, że wiesz co to jest iso, i wyrażenia iso bootowalne używasz jako skrótu iso płytki bootowalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...