Skocz do zawartości
Kamor

Telewizor OLED 65" do salonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozważam zakup telewizora do salonu i przydałaby mi się porada, bo jestem trochę rozdarty.

 

Wymagania:

-Panel OLED

-Przekątna 65"

-Rozdzielczość 4K

-Odświeżanie minimum 100HZ

-HDR (Najlepiej ze zgodnością z HDR10+)

-Dolby Vision i Dolby Atmos

-Możliwość obsługi aplikacji DC Universe i NordVPN (Warunek bezwzględnie wymagany!)

-Dobra jakość dźwięku

 

Będzie stał w pokoju o powierzchni 22m2, oglądany z kanapy stojącej na środku pokoju.

Będzie używany do oglądania treści z VOD, czasem telewizji z dekodera UPC, NIE będzie służył do grania.

Będę dokupywał odtwarzacz Blu-Ray w przyszłości.

 

Budżet to około 13tyś (prawdopodobnie będę brał go na raty 0% z możliwością wcześniejszej spłaty)

 

Zastanawiam się nad dwoma konfiguracjami:

 

1. Philips 65OLED934 - wszystko w jednym pakiecie

2. LG OLED65C9 + LG SL10Y (soundbar) + Nvidia Shield TV Pro (odtwarzacz mediów) - rozczłonkowane, ale liczę na to, że dzięki oddzielnemu soundbarowi dźwięk będzie lepszej jakości

 

Z góry dzięki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że kombinowanie coś ponad C9 nie ma większego sensu,spokojnie Ci wystarczy,jeszcze zostanie Ci trochę grosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że kombinowanie coś ponad C9 nie ma większego sensu,spokojnie Ci wystarczy,jeszcze zostanie Ci trochę grosza

Oba zestawy (telewizor i telewizor+soundbar+shield) kosztują praktycznie tyle samo (12-13tyś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg E9 65.

Z tego co widzę, różni się tylko głośnikami od C9, a ja i tak dokupuję do tego soundbar. Wiesz czy są jakieś inne różnice?

Z tego co się rozglądałem to PANASONIC TX-65GZ2000E ma tez bardzo pozytywne recenzje, tylko nie mieści się w budżecie razem z soundbarem, wie ktoś jak z obrazem i dźwiękiem w przypadku tego TV?

Edytowane przez Kamor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam C9, w przypadku oglądania w 4k dolby vision hdr itd obraz bajka, ale przy dekoderze nc+ skalowanie kanałów z 1080p jest słabe, a jakość meczy piłkarskich jeszcze gorzej, podejrzewam że przy UPC może być podobnie, przy moim porzednim samsung ks7000 była bajka przy gorszym sygnale, ale coś za coś wink.gif

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor za 3 średnie krajowe i soundbar ? :hmm::lol2:

Wszystkie recenzje LG C9 mówiły o tym, że dźwięk jest stosunkowo słaby i że zaleca się dokupienie dobrego soundbara.

Poza tym jako, że C9 nie ma Androida (wbudowany w TV webOS jest dla mnie bezużyteczny) to i tak będę musiał dokupić nVidia Shield, co sprawia, że będę miał 4 różne piloty licząc Dekoder UPC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym tv masz słabe głośniki i wskazane jest dokupienie czegoś nawet za te 500zł.

Philips 65OLED934 ma zestaw głośników zaprojektowanych przez Bowers & Wilkins, z recenzji i rozmów z sprzedawcami wynika, że radzą sobie na tyle dobrze, że nie potrzeba dodatkowego Soundbara, dlatego rozważam ten model i dlatego otworzyłem ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie wybrałbym tv za 8k zł i 5k przeznaczył na pełnoprawne kino domowe 5.1 a nie ciulstwo jak soundbar. Film nawet na najlepszym tv będzie do bani w porównaniu do średniego tv i dobrego nagłośnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie wybrałbym tv za 8k zł i 5k przeznaczył na pełnoprawne kino domowe 5.1 a nie ciulstwo jak soundbar. Film nawet na najlepszym tv będzie do bani w porównaniu do średniego tv i dobrego nagłośnienia.

1. musisz jeszcze zmieścić nVidia Shield w budżecie, wtedy na dźwięk zostaje max 4 tyś.

2. nie chce rozstawiać kolumn po całym pokoju, chcę aby cały sprzęt był w okolicy telewizora, przy tych wymaganiach dobry soundbar to chyba najlepsze wyjście (w razie czego można dokupić do tego soundbara zestaw LG SPK8, ale raczej nie będzie takiej potrzeby)

3. jest ktoś w stanie powiedzieć jak wypada dźwięk w Philipsie 65OLED934 w porównaniu do osobnego soundbara (klasy LG SL10Y)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to i tak będę musiał dokupić nVidia Shield, co sprawia, że będę miał 4 różne piloty licząc Dekoder UPC :)

 

Kupujesz Logitech harmony i ogarniasz wszystko jednym. Ja tym obsługuję TV+tunerNC+Nvidia Shield+ampli onkyo+CD harmana + BR Panasa+ xboxa360 + Roombą można sterować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to fatalny pomysł, nie wiem skąd wzięła się moda na ten szajs, ale jestem pewien, że w końcu przeminie i soundbar będzie tym czym powinien być od początku, czyli budżetowym sprzętem dla ludzi, którzy nie mają miejsca na normalne głośniki. Nawet tanie tonsile kosztujące 800zł za sztukę połączone ze wzmacniaczem Denona za 300zł z allegro rozsadzą jakością dźwięku drogi soundbar. To są małe belki, tam nie ma miejsca na porządne rozchodzenie się dźwięku, nawet jeśli producent ładuje do środka 80 głośników :lol2:

W salonie mam zestaw Aurora 1000 5.0, a w pokoju niestety ze względu na brak miejsca przy telewizorze, który wisi na przeciwko łóżka mam JBL Bar 5.1 i powiem tylko, że żałuję, że nie kupiłem soundbara za połowę ceny, bo to jest po prostu badziewie i jedna kolumna aurory zmiata tę śmieszną belkę z powierzchni ziemi.

Jak nie chcesz rozstawiać głośników po całym pokoju to masz w zasadzie dwie opcje, albo kupisz soundbar, który gra płasko, droższy będzie grać mnie płasko, ale wciąż płasko, albo możesz kupić porządne stereo. Za 8k możesz mieć LG C9 i kupić 2xHeco Aurora 1000 które wyniosą Ciebie niecałe 4000zł i wzmacniacz za tysiaka. Nie będziesz mieć dźwięku przestrzennego, ale to co będziesz mieć będzie brzmieć świetnie. Masz pokój 22m2 w którym kanapa stoi na środku, czyli najpewniej masz miejsce na 2 kolumny. To jest optymalny wybór, zwłaszcza, że skoro nie chcesz rozstawiać kolumn, to pewnie miałeś w planach kupno soundbara z subwooferem bez tylnych głośników, a dźwięk przestrzenny z belki która jest na wprost Ciebie to po prostu ściema. Polecam zainteresować się dobrymi kolumnami, a jak kiedyś byś chciał mieć dźwięk przestrzenny, to możesz po prostu dokupić dodatkowe głośniki Heco i tyle, tylko musisz mieć wzmacniacz który to obsłuży.

Kolejny plus to to, że takie głośniki możesz mieć na lata, za 30 lat też pewnie będą grać dobrze, a jak coś się zepsuje, to pierwszy lepszy lutnik to naprawi. Co do soundbarów, to uważam, że ten plastikowy szmelc w końcu się popsuje, a jak padnie wzmacniacz, to głośniki też idą na śmietnik, bo są wbudowane, nie mówiąc o tym, że moda na soundbary na pewno przeminie.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini LED TLC jak za 12k to też warto przemyślec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sound bar ma sens w 3 przypadkach, kiedy ktos nie da o jakosc dzwieku a chce wzmocnic to co dochodzi z glosnikow w TV, nie ma miejsca na zestaw 5.1 albo ma tak slaba akustyke ze nawet 5.1 go nie poratuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sound bar ma sens w 3 przypadkach, kiedy ktos nie da o jakosc dzwieku a chce wzmocnic to co dochodzi z glosnikow w TV, nie ma miejsca na zestaw 5.1 albo ma tak slaba akustyke ze nawet 5.1 go nie poratuje

Zgadzam się, z jednym wyjątkiem. Jeśli ktoś ma miejsce i środki na średniej wielkości kolumny 2.0, to wtedy soundbar sensu nie ma. Mam soundbar średniej klasy za 2,5k i nawet kolumny Tonsil grają obiektywnie lepiej od tego wynalazku. Jeśli Kross ogranicza się do belki i subwoofera w przypadku soundbara, to i tak nie uzyska dźwięku przestrzennego, co niby jest oczywiste, ale producenci reklamują dźwięk przestrzenny nawet w przypadku samej belki. Jako ulepszenie dźwięku z tv soundbar za 600-800zł ma sens, jeśli ktoś nie wymaga szczególnie wiele, no i wygląda to bardziej estetycznie, niż np podpięta mini wieża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci android jeśli mogę zapytać ?

Tak jak napisałem w pierwszym poście obsługa aplikacji DC Universe i NordVPN to warunki konieczne! WebOS ich nie spełnia co dyskwalifikuje ten system całkowicie.

Soundbar to fatalny pomysł, nie wiem skąd wzięła się moda na ten szajs, ale jestem pewien, że w końcu przeminie i soundbar będzie tym czym powinien być od początku, czyli budżetowym sprzętem dla ludzi, którzy nie mają miejsca na normalne głośniki. Nawet tanie tonsile kosztujące 800zł za sztukę połączone ze wzmacniaczem Denona za 300zł z allegro rozsadzą jakością dźwięku drogi soundbar. To są małe belki, tam nie ma miejsca na porządne rozchodzenie się dźwięku, nawet jeśli producent ładuje do środka 80 głośników :lol2:

W salonie mam zestaw Aurora 1000 5.0, a w pokoju niestety ze względu na brak miejsca przy telewizorze, który wisi na przeciwko łóżka mam JBL Bar 5.1 i powiem tylko, że żałuję, że nie kupiłem soundbara za połowę ceny, bo to jest po prostu badziewie i jedna kolumna aurory zmiata tę śmieszną belkę z powierzchni ziemi.

Jak nie chcesz rozstawiać głośników po całym pokoju to masz w zasadzie dwie opcje, albo kupisz soundbar, który gra płasko, droższy będzie grać mnie płasko, ale wciąż płasko, albo możesz kupić porządne stereo. Za 8k możesz mieć LG C9 i kupić 2xHeco Aurora 1000 które wyniosą Ciebie niecałe 4000zł i wzmacniacz za tysiaka. Nie będziesz mieć dźwięku przestrzennego, ale to co będziesz mieć będzie brzmieć świetnie. Masz pokój 22m2 w którym kanapa stoi na środku, czyli najpewniej masz miejsce na 2 kolumny. To jest optymalny wybór, zwłaszcza, że skoro nie chcesz rozstawiać kolumn, to pewnie miałeś w planach kupno soundbara z subwooferem bez tylnych głośników, a dźwięk przestrzenny z belki która jest na wprost Ciebie to po prostu ściema. Polecam zainteresować się dobrymi kolumnami, a jak kiedyś byś chciał mieć dźwięk przestrzenny, to możesz po prostu dokupić dodatkowe głośniki Heco i tyle, tylko musisz mieć wzmacniacz który to obsłuży.

Kolejny plus to to, że takie głośniki możesz mieć na lata, za 30 lat też pewnie będą grać dobrze, a jak coś się zepsuje, to pierwszy lepszy lutnik to naprawi. Co do soundbarów, to uważam, że ten plastikowy szmelc w końcu się popsuje, a jak padnie wzmacniacz, to głośniki też idą na śmietnik, bo są wbudowane, nie mówiąc o tym, że moda na soundbary na pewno przeminie.

Jakaś konkretna propozycja z linkami do produktów?

Edytowane przez Kamor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zamykać można, tylko nie skazywać prawomocnie. O 0,8%, może mniej (wojna cenowa marketów). Do góry pójdzie po uwolnieniu cen prądu, nie wiadomo o ile bo to zmienny rynek ale i tam ceny się raczej normują/spadają.  
    • Na początku po 4 godzinkach gdzieś miałem spotkanie z gryfem, ale musiałem spierdzielić, za mocny był dla mnie i ziomków. Pograłem teraz i znowu go spotkałem i wskoczyłem na niego i odleciał z 300 metrów dalej 😅Wylądował pikując w dół, zostało mu dalej półtora paska i by leżał, ale skubaniec uciekł
    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...