Skocz do zawartości
patkatew

[Zestaw] 4.5k Gry/Casual/bezOC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam PC na lata, mój obecny właśnie wyzionął ducha po 8 latach (z niewielkimi zmianami w trakcie) :)

 

Jestem raczej casualowym graczem, lubię od czasu do czasu w pograć ale nie gram nałogowo :) Chciałbym maksymalnie wydajny PC, który posłuży na lata w budżecie ~4.5k

 

Myśłę zatem o poniższym zestawie:

 

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Grafika: Gainward GeForce RTX 2060 SUPER Ghost 8GB GDDR6

Ram: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black

Dysk: Plextor 512GB M.2 PCIe NVMe M9PeG

Płyta Główna: MSI B450-A PRO MAX

Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold

Buda: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Wartość 4.583zł

 

Ze starego PC mogę wyciągnąć jeszcze chłodzenie Thermalright Macho Rev. B, które jest w bdb stanie - zakładam, że będzie lepsze od Boxowego Ryzena?

 

Jeśli ktoś mógłby rzucić okiem i potwierdzić czy jest ok, czy może jednak coś zmienić to byłbym wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux, pamięci weź Cruciale 3000MHz i podkręcaj. Chłodzenie masz fajne o ile masz zapinkę pod AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) a czy podkręcanie ramu nie "zmniejszy" trwałości? :) wiąże się z tym chyba zmiana napięcia? która na dłuższą metę może negatywnie wpłynąć?

 

obawiam się, że nie mam zapinki pod AM4 :/ siedzi na starym Phenomie z AM3 - da się coś takiego kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) a czy podkręcanie ramu nie "zmniejszy" trwałości? :) wiąże się z tym chyba zmiana napięcia? która na dłuższą metę może negatywnie wpłynąć?

 

obawiam się, że nie mam zapinki pod AM4 :/ siedzi na starym Phenomie z AM3 - da się coś takiego kupić?

Z pamięciami nic się nie stanie o ile nie przekroczysz wartości 1.45V (system pewnie poda niższe, wybierzesz profil XMP w biosie i tyle). O zapinkę możesz napisać do producenta lub szukać na ali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...