Skocz do zawartości
Pawlak093

Wymiana żarówki w lampie

Rekomendowane odpowiedzi

Przestala mi dzialac 1 lampa w ogrodzie (z czyjnikiem tuchu) i przypuszczam ze jest to wina zarowki. Chcialbym wymienić ale nie mam pojecia jak sie nazywa i jak taka poszukać.

907IMG_20200404_154455.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halogenowa ;)

 

mniej więcej coś takiego: https://www.oswietlenie-atat.pl/%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a-%C5%9Bwiat%C5%82a-%C5%BCar%C3%B3wki/8880-%C5%BCar%C3%B3wka-metalohalogenowa-rx7s-118mm-200-w-2700-lm-2700-k-anlux-5908226330954.html

tyle, że musisz sobie znaleźć prawidłową wersję, pasującą do tego, co masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest żarnik halogenowy , trzeba kupić o odpowiedniej długości i mocy .

 

https://allegro.pl/listing?string=Żarnik%20halogenowy%20100W%20118mm&bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict43-hou-1-1-0318

 

Najpopularniejsze są 118 [mm] 100 [W] { lecz na oko to "chłop umarł" ;P }.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień na halogen LED nie szkoda ci prądu marnować, nowa żarówka połowa ceny nowej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby mi to było latwiej szukać na angileksim ebayu jaki to ma gwint? Tak jak zarówki np. E27, E14

 

// znalazłem. r7s bulb xd

Edytowane przez Pawlak093

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lampę ledową, zaoszczędzisz na prądzie i się nie spali, a te żarówki halogenowe często się palą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lampę ledową, zaoszczędzisz na prądzie i się nie spali, a te żarówki halogenowe często się palą

Szczerze mówiąc to jak często się "palą" żarniki halogenowe zależą głównie od tego jakiej jakości je się kupuje. Te najtańsze są tak kiepskie, że kiedyś nawet nie zdążyłem zejść z drabiny a już się spaliła. To samo LED-y - one były nieśmiertelne 10-15 lat temu a teraz teź jedno wielkie g***o można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jak często się "palą" żarniki halogenowe zależą głównie od tego jakiej jakości je się kupuje. Te najtańsze są tak kiepskie, że kiedyś nawet nie zdążyłem zejść z drabiny a już się spaliła. To samo LED-y - one były nieśmiertelne 10-15 lat temu a teraz teź jedno wielkie g***o można kupić.

 

Tak realnie jak kupuje się jakiś szrot na allegro za grosze a wymaga się nie wiadomo czego to tak jest. Teraz dobry halogen LED można kupić za kilkanaście złotych za około 10W. Wcale nie musi być to jakiś Osram, czy Philips, ale wystarczy sprawdzony chińczyk, a nie no name z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...