Skocz do zawartości
Mburas

AMD A6 9500 i nic więcej ... Najtańszy sensowny zestaw do tego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji iż mój stary poczciwy laptop dokonał żywota myślałem nad kupnem nowego ale jako że czasem lubię w coś zagrać musiałbym dużo zapłacić za coś wydajnego. Konsoli też się jakie czas temu pozbyłem i lipa..

 

Znalazłem w piwnicy sprawnego procka AMD A6 9500 i obudowę :)

 

Sprzedać go raczej nie sprzedam więc pomyślałem że może da się coś złożyć pod ten procesor jak najtańszym kosztem żeby odpalić czasem starego masz effecta czy gothica 2 :) a może i nawet coś nowszego ? Na te chwilę niechce dużo inwestować ale nie wykluczam inwestycji w najbliżej przyszłości.

 

Oczywiscie myślę o używanych częściach.

 

Ktoś by coś doradził ? Niestety przestałem śledzić rynek pc jakieś 6 lat temu już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji iż mój stary poczciwy laptop dokonał żywota myślałem nad kupnem nowego ale jako że czasem lubię w coś zagrać musiałbym dużo zapłacić za coś wydajnego. Konsoli też się jakie czas temu pozbyłem i lipa..

 

Znalazłem w piwnicy sprawnego procka AMD A6 9500 i obudowę :)

 

Sprzedać go raczej nie sprzedam więc pomyślałem że może da się coś złożyć pod ten procesor jak najtańszym kosztem żeby odpalić czasem starego masz effecta czy gothica 2 :) a może i nawet coś nowszego ? Na te chwilę niechce dużo inwestować ale nie wykluczam inwestycji w najbliżej przyszłości.

 

Oczywiscie myślę o używanych częściach.

 

Ktoś by coś doradził ? Niestety przestałem śledzić rynek pc jakieś 6 lat temu już...

Masz A6 9500 czy Phenoma 9500? Bo ten pierwszy wcale nie jest taki znowu stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A6 9500 AM4. Kiedyś w rozliczeniu dostałem od kogoś i zapomniałem aż przypadkiem się znalazł. Sprawny, sprawdzany u znajomego :) i tak pomyślałem że może coś się da pod niego tanio złożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale jest z tymi procesorami pewien problem - płyta nie może mieć zbyt nowego biosu. Jeżeli została zaktualizowana do obsługi ryzenów 3000, to bristola nie ruszy. Cofnąć bios oczywiście się da, ale nieraz jest to utrudnione.

 

Ten cpu to ostatnie tchnienie modułowej architektury, i można powiedzieć, że ma półtora rdzenia, analogicznie jak A6 na socket FM2(+). Nie oczekuj za wiele ;)

 

Generalnie jakakolwiek płyta AM4 z biosem spełniającym ww. warunek powinna być ok. Płyty B450 w tabeli wsparcia bristoli nie posiadają, ale - przynajmniej w przypadku asrocka - wciąż odpalają bristole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje w tym roku wymienić go na jakiegoś ryzena ale na tą chwilę poprostu albo kupuje taniego łapka do podstawowych multimediów i odpuszczam granie jakiekolwiek. Albo buduje coś po taniości na tym CPU. Mam jeszcze Intel G1610 ... Więc muszę coś ogarnąć z tym A6 9500.

 

Więc co najlepiej tu dokupić żeby ruszyło i dało radę w coś zagrac ? Chociażby mass effect 1,2,3 peryferiów nie trzeba no klawiatura i mycha jest. Pc będzie podpiety do tv.

Edytowane przez Mburas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje w tym roku wymienić go na jakiegoś ryzena ale na tą chwilę poprostu albo kupuje taniego łapka do podstawowych multimediów i odpuszczam granie jakiekolwiek. Albo buduje coś po taniości na tym CPU. Mam jeszcze Intel G1610 ... Więc muszę coś ogarnąć z tym A6 9500.

 

Więc co najlepiej tu dokupić żeby ruszyło i dało radę w coś zagrac ? Chociażby mass effect 1,2,3 peryferiów nie trzeba no klawiatura i mycha jest. Pc będzie podpiety do tv.

 

 

Wiem że to mało Interesujący temat ale może jednak ktoś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składasz PC na platformie AM4. Płyta z grubsza obojętna, ale! patrz adnotacje wyżej.

Ram - bristole nie obsługują więcej niż 2400MHz. Kupisz szybsze, to będą pracować na max 2400. Twoja decyzja czy kupić szybsze pod przyszły CPU, czy oszczędzić.

 

2 ww. to fundament, reszta - wedle uznania. Jak chcesz jakieś konkretne sugestie to podaj konkretne oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, wyrwałem płytę MSI A320 Grenade za 85 zł, dorzuciłem 2x4gb Goodram irdm 2400mhz. Ruszyło :) powrót do stacjonarki po 6 latach.

 

Teraz pytanie na jaki procesor warto wymienić obecny ? Chodzi mi dalej o raczej niższa półkę cenową, ale tak żeby to było coś w co jest sens się pchać.

 

Z grafiką się chwilowo wstrzymuje i oprę się na integrze przynajmniej na 2-4 tyg.

 

Niestety wypadłem z obiegu i im więcej czytam tym mniej wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę takie mobo za tyle :lol2:

 

Teraz pytanie na jaki procesor warto wymienić obecny ?

Zależy co dokładnie ma oznaczać tutaj "warto" i "jest sens się pchać" ;)

Różnicę zobaczysz zmieniając na cokolwiek innego, niezależnie czy 4 rdzeniowego buldożera (a8/a10/a12, athlony x4 9xx) czy 2 rdzeniowego zena (athlony G/GE).

Masz SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam SSD, dopiero będę szukał. Ale dyski to już wgl dla mnie czarna magia. Na tą chwilę zwykły HDD jest.

 

Ktoś mi radził ryzena 3 1200 nawet widzę używkę na allegro za 180zl. Ale kurcze nie ma integry.. te zen 2 rdzeniowe wyglądają ciekawie ale czy warto pchać się w 2 rdzenie ?

 

Może faktycznie poszukam na tą chwilę tylko jakiegoś następcy tej A6 9500 byle miała 4 rdzenie.

 

A jak wygląda rynek grafik czy coś używanego do 200/300zl warto kupić ? Czy lepiej zostać na integrze przy takim budżecie.

 

Jak mowilem nie celuje na tą chwilę w żadne nowe tytuły. Gry typu mass effect 3 na tą chwilę by wystarczyły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz już brać jakieś używki to lepiej brać nowego ryzena 1200AF za 235pln w sklepie proline,oczywiście niema integry i w tym wypadku trza dokupić grafikę,za 300pln idzie kupić gtx1050 a i czasem są rodzynki w postaci 1050ti za troszkę więcej.ryś 1200+ gtx1050 już pozwoli na pogranie praktycznie we wszystko a starsze gierki będą hulać aż miło

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z Integrą to szukać Ryzen 3 2200G lub droższy Ryzen 5 2400G. Jeżeli będzie aktualizacja BIOSu to do maksymalnie 7A39vAG. Najnowszej wersji Beta która jest wgrywać nie polecam.

 

W sklepie owocowym - model 2200G kosztuje 400 zł. Taniej jak na alledrogo. www.morele.net/procesor-amd-ryzen-3-2200g-3-5ghz-4-mb-box-yd2200c5fbbox-979761/

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie :)

 

Chwilowo złożony pc i odpalony.

 

Skończyło się na inwestycji: ok 350zl

 

AMD A6 9500

MSI A320 Grenade

8GB DDR4 Goodram IRDM 2400Mhz

4GB DDR4 Goodram IRDM 2400MHZ

 

( Wiem dziwne połączenie, ale z początkowego 2x4GB jedna kość okazała się wadliwa i dorwałem praktycznie w podobnej cenie kość 8GB )

 

128GB SanDisk SSD M2

500GB Stary HDD

Radix VI 550w

 

( Zasilacz dość wątły wiem, ale miałem w piwnicy takowy )

 

Wydajnosciowo:

 

3D Mark 11: 2556pkt

Mass Effect 2 1080p max: 30-60 fps

 

Więc jak to Integra ledwo.

 

Dziś kupiłem od znajomego stara ale zadbana kartę Gigabyte 6850 1GB na przeczekanie za 70zl.

 

Teraz pytanie, na początku maja chciałbym ponownie zainwestować jakieś małe pieniądze.

 

Co najlepiej najpierw wymieniać ? Wiem że takie malutkie zmiany za grosze dla wielu mijają się z celem ale niechce za dużo ja raz przeznaczyć a po 2 żona :) im mniej wydam na raz tym lepiej :)

 

200-300zl chce przeznaczyć i myślę czy polować na któryś z tych Athlonow 220G i wymienić zasilacz na pewniejszy np. silentium pc L2 600w ? Czy szukać ryzena 1200 ?

 

Bo ten procek to najwęższe gardło tego pc tak mi się wydaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 1200 + z czasem jakis gtx 1050,gtx1050ti,rx560 ,zasilacz jak nie zmęczony mocno to da rade ,z czasem dla pewności i satysfakcji też można podmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...